Android - widżet i status bramy.

pzygmunt

No ok ale ja nigdzie nie sugerowałem, że " bramy nie można otworzyć na dłużej".
mabakay

Macie lepszy czas reakcji niż widgety ;-)
klew wrote: Mon Dec 04, 2023 9:19 pm
mabakay wrote: Mon Dec 04, 2023 9:14 pm Na widget temperatury klikam, to jakbym miał bramy to dlaczego miałbym nie klikać?
Bo klikanie w widget bramy ją otwiera i zamyka :P
Ok, dobra. Mea culpa. Nie pomyślałem o tym że widget może wykonywać "akcję" powiązanego kanału, a termometr...się odświeża, bo co miałby robić :D
klew wrote: Mon Dec 04, 2023 9:19 pm Rozumiem, że przydałby Ci sie widget dla "czujnika otwarcia bramy"? Taki tylko do odczytu stanu, bez powiązania ze sterowaniem bramą, tak?
Mnie aktualnie, to nie. Ale żeby nie wypowiadać się za innych...Patrzę teraz w konfigurację widgetu gdy się go doda na ekranie. Jest tam pole "Akcja", a w nim np. włącz, wyłącz, przełącz. Może tak minimalnym nakładem pracy dałoby się tam dodać "odśwież stan"? Tak tylko głośno myślę. Jeżeli to nie duża rzecz, a trafi w czyjeś potrzeby. Wtedy to pole "Akcja" nie musiałby być ukrywane przy wybraniu termometru ;-) Przynajmniej byłoby oczywisto co i kiedy się będzie działo.
pzygmunt wrote: Mon Dec 04, 2023 9:21 pm @mabakay nie bardzo rozumiem jak Twoja wypowiedź ma się do tego co napisałem ?
Ja podałem tylko argument za tym, że wyświetlanie stanu bramy może mieć jak najbardziej sens. Rozumiem że może się "wolno" odświeżać (samodzielnie), ale ta brama to równie dobrze może być "okno" lub drzwi otwartej szopy na działce - zakładam że brama, to jakiś przekaźnik z podpiętym kontaktronem.

Return to “Android”