SBP-01 reset

Sterowniki bramowe i osłonowe
joonathan25
Posts: 8
Joined: Wed Nov 29, 2023 6:19 am

Post

Witam, zmieniłem dostawcę internetu i zaczęły się schody. Wcisnąłem przycisk reset na module WiFi i....... no to mam tak - zaczyna szybko mrygać na zielono, po 2-3 sekundach zapala się na stałe, potem całkiem gaśnie, potem zaczyna znowu mrugać na zielono, potem zapala się na stałe.... Moduł reaguje na przycisko config ale nie mogę uzyskać stanu w którym ciągle mruga na zielono - nie wchodzi w tryb konfiguracji. Nie doszukuję się błedów w podłączeniu bo do wczoraj na starym internecie działało normalnie - problemy zaczęły się od wciśnięcia przycisku config..
PS. Usunąłem moduł w supli, teraz nie mogę go w ogóle zarejestrować bo nie wchodzi w konfigurację. Jest jakiś sposób na hard reset lub coś w tym stylu ? Chciałbym żeby moduł się.... wyzerował ?
User avatar
Mirosław F.
Posts: 1797
Joined: Tue Aug 22, 2017 8:09 pm
Location: Pszczyna - ZAMEL

Post

Naciśnij przycisk config i przytrzymaj 5 sekund, jak zacznie szybko migać puść i naciśnij ponownie i trzymaj kolejne 5 sekund. Po tym zabiegu urządzenie zostanie przywrócone do ustawień fabrycznych.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Masz router Tenda ?
joonathan25
Posts: 8
Joined: Wed Nov 29, 2023 6:19 am

Post

Router na którym działało to standardowy od Plus internet domowy a teraz mam Archer z tplinka - ale to chyba bez znaczenia bo w ogóle nie wchodzi w tryb konfiguracji samo urządzenie nice.
joonathan25
Posts: 8
Joined: Wed Nov 29, 2023 6:19 am

Post

Mirosław F. wrote: Wed Nov 29, 2023 6:37 am Naciśnij przycisk config i przytrzymaj 5 sekund, jak zacznie szybko migać puść i naciśnij ponownie i trzymaj kolejne 5 sekund. Po tym zabiegu urządzenie zostanie przywrócone do ustawień fabrycznych.
spróbuję i dam tu znać
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Spróbuj jeszcze zmienić zasilanie dla testu.
joonathan25
Posts: 8
Joined: Wed Nov 29, 2023 6:19 am

Post

Byłem próbowałem. Zielona dioda status żyje własnym życiem, mruga, przestaje świecić, świeci na stałe - nic nie daje 5 sekund, sekunda, 5 sekund.
PS. Co to znaczy zmienić zasilanie ?
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Odłącz przewody od A1 i A2 i podłącz zasilanie z jakiegoś zewnętrznego zasilacza jesli masz możliwość.
Patryk
Posts: 2704
Joined: Mon Jan 07, 2019 7:51 pm
Location: Rybnik

Post

Spróbuj również:
viewtopic.php?t=9415
joonathan25
Posts: 8
Joined: Wed Nov 29, 2023 6:19 am

Post

Nic nie pomaga, tak z ciekawości, jak zamiast tego modułu NICE, kupię moduł Zamel to czy będzie on działał do sterowania bramą z poziomu aplikacji na smartfona NICE wi fi?

Return to “Nice Wi-Fi”