KPOP w supla-device

Duch__

Kiedyś w starym sofcie zrealizowałem że układ sam przesyłał lokalizację airly z którego pobieramy dane i wskakiwało to jako nazwa kanału, mogła być dowolnie zmieniana. Czemu już ograniczenia zapowiadasz klew?
Image
klew

krycha88 wrote: Sun Mar 10, 2024 12:05 pm
klew wrote: Sun Mar 10, 2024 12:01 pm Nazwę będzie można ustawić, ale tylko jeden raz na kanał.
Nazwa kanału jest nazwą kanału, a nie mierzonym parametrem
Ale jednostka pomiaru również nie jest mierzonym parametrem :P A jak widać nie stoi to na przeszkodzie :)
Aktualnie ustawianie nazwy zostało dodane, bo pojawiła się taka prośba na forum i wymyśliliśmy sposób jak to w bardzo prosty sposób dodać do serwera i urządzeń.
Ten prosty sposób działa, ale ma takie ograniczenie o jakim napisałem.
Gdyby miał on pozwalać na zmianę nazwy w dowolnym momencie, to byśmy tego nie dodali, bo wymagałoby to dużo więcej pracy i kolejnych skomplikowanych zależności. Komplikacje wynikają z tego że nazwę można ustawić z kilku źródeł (cloud, apki, urządzenia) i urządzenie nie może tak po prostu wysyłać nazwy za każdym połączeniem, bo by nadpisywalo to co user ustawił sobie w międzyczasie w cloud
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Robert Błaszczak

SOYER wrote: Sun Mar 10, 2024 11:59 am Poczytaj moje posty to zobaczysz, że proponowałem np. takie rozwiązanie jak w Blynku, klient wybiera np. dwa kanały o dużej gęstości zapisu historii, a reszta o mniejszej, dodatkowo wraz z postępującą „starością” zapisu, rekordy są uśrednine, co akurat uważam za średni pomysł ale oszczędzający miejsce. Moja propozycja z ostatniego posta to dla hardcorowców, chcesz dokładnej i długiej historii? Postaw własne urządzenie tylko do odbioru danych z serwera i ich zapisu. Wszystko do dyskusji.
Co do drugiej kwestii, po to jest to forum by składać propozycje, moja nie została uwzględniona. Czy mam rozumieć Twój post tak, że jeśli nie pracujesz w „supli” to Cię nie słuchają? O to Ci chodzi?
Po co ta spina?
@SOYER, wyluzuj. Gdzie Ty tu widzisz jakąkolwiek spinę?

Oczywiście po to jest forum, żeby składać propozycje. TYLKO NAPISZĘ JUŻ WPROST - te propozycje muszą choć w minimalnym stopniu pokryć się z finansową stroną utrzymania SUPLI - zarówno od strony infrastruktury (ponad 100 serwerów) jak i pracowników. Z samego DIY SUPLA ma tylko konto klienta, które samo w sobie jest jakąś wartością. Ale ta wartość jest tylko brana pod uwagę przy sprzedaży systemu. A tego raczej byśmy nie chcieli.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
klew

Duch__ wrote: Sun Mar 10, 2024 12:10 pm Kiedyś w starym sofcie zrealizowałem że układ sam przesyłał lokalizację airly z którego pobieramy dane i wskakiwało to jako nazwa kanału, mogła być dowolnie zmieniana. Czemu już ograniczenia zapowiadasz klew?
Pewnie zrobiłeś to przez API. Tam nie ma takich ograniczeń i nic się nie zmieniło.
Natomiast będzie możliwość ustawienia domyślnej nazwy kanału z poziomu urządzenia, używając czegoś w stylu:
channel->setInitialCaption("domyślna nazwa kanału");
klew

SOYER wrote: Sun Mar 10, 2024 11:36 am
Robert Błaszczak wrote: Sun Mar 10, 2024 11:07 am
Duch__ wrote: Sun Mar 10, 2024 11:03 am Ja to testowo wykorzystałem do wyświetlania aktualnie naruszonych czujek z alarmu. Różnica 2-3 sekund między naruszeniem a tekstem z nazwą czujnika na wyświetlaczu do zaakceptowania. Reasumując jakby coś takiego dali to można by wszystko i wszędzie wyświetlić i nie było by problemu z historią, bo jej poprostu by nie było.
Oj nie bądź taki pewien. Zaraz się znajdą użytkownicy, którzy będą chcieli wiedzieć, w której sekundzie 10 kwietnia 2023 roku czujka została naruszona.
Co za problem kazać im postawić jakieś esp z zewnętrzną pmięcią do którego serwer będzie wysyłał dane, a ten esp niech to zapisuje. Wtedy problem z ogromną historią należy do usera. Chce to proszę bardzo.
Esp się da tego średnio nadaje.
Ale możesz postawić własny serwer i przez MQTT wysyłać dane do grafany, czy innego systemu.
SOYER

Robert Błaszczak wrote: Sun Mar 10, 2024 12:17 pm
SOYER wrote: Sun Mar 10, 2024 11:59 am Poczytaj moje posty to zobaczysz, że proponowałem np. takie rozwiązanie jak w Blynku, klient wybiera np. dwa kanały o dużej gęstości zapisu historii, a reszta o mniejszej, dodatkowo wraz z postępującą „starością” zapisu, rekordy są uśrednine, co akurat uważam za średni pomysł ale oszczędzający miejsce. Moja propozycja z ostatniego posta to dla hardcorowców, chcesz dokładnej i długiej historii? Postaw własne urządzenie tylko do odbioru danych z serwera i ich zapisu. Wszystko do dyskusji.
Co do drugiej kwestii, po to jest to forum by składać propozycje, moja nie została uwzględniona. Czy mam rozumieć Twój post tak, że jeśli nie pracujesz w „supli” to Cię nie słuchają? O to Ci chodzi?
Po co ta spina?
@SOYER, wyluzuj. Gdzie Ty tu widzisz jakąkolwiek spinę?

Oczywiście po to jest forum, żeby składać propozycje. TYLKO NAPISZĘ JUŻ WPROST - te propozycje muszą choć w minimalnym stopniu pokryć się z finansową stroną utrzymania SUPLI - zarówno od strony infrastruktury (ponad 100 serwerów) jak i pracowników. Z samego DIY SUPLA ma tylko konto klienta, które samo w sobie jest jakąś wartością. Ale ta wartość jest tylko brana pod uwagę przy sprzedaży systemu. A tego raczej byśmy nie chcieli.
To ja napiszę jeszcze raz to samo co już kiedyś tutaj napisałem. Zasoby osobowo/pieniężno/czasowe na stworzenie kpop i klop i tak zostały zużyte.
Śmiem twierdzić, że nieracjonalnie, tylko o to mi chodzi. Powstały kanały, po iluś latach obiecywania, które jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem już są obchodzone bo są zbyt specjalistyczne. Jak na suplę to są uniwersalne, ale to miał być kanał tylko do diy, a dla diy jest mało elastyczny. To będzie wymagało poświęceni kolejnych zasobów by spełniać kolejne prośby, czy pomagać w kreatywnym wykorzystywaniu tego co jest.
Szacun za wkład pracy i chęci.
krycha88

klew wrote: Sun Mar 10, 2024 12:17 pm Aktualnie ustawianie nazwy zostało dodane, bo pojawiła się taka prośba na forum i wymyśliliśmy sposób jak to w bardzo prosty sposób dodać do serwera i urządzeń.
Gdyby miał on pozwalać na zmianę nazwy w dowolnym momencie, to byśmy tego nie dodali, bo wymagałoby to dużo więcej pracy i kolejnych skomplikowanych zależności. Komplikacje wynikają z tego że nazwę można ustawić z kilku źródeł (cloud, apki, urządzenia) i urządzenie nie może tak po prostu wysyłać nazwy za każdym połączeniem, bo by nadpisywalo to co user ustawił sobie w międzyczasie w cloud
Moje propozycje to tylko pomysły które przyszły mi do głowy do problemów które tu się tworzą :) Z doświadczenia wiem, że nie raz za bardzo się fiksujemy na 1% przypadków przez co pozostali tracą. Ja osobiście bym się nie obraził na nadpisanie wartości ustawionych "międzyczasie". Przecież to jest system do domu i to jeszcze div gdzie tylko ja jestem osobą która to będzie ustawiać - jak podmienię coś żonie to najwyżej już się nie zobaczymy, ale szansa na to jest mniejsza niż ten 1% :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
SOYER

krycha88 wrote: Sun Mar 10, 2024 1:41 pm
klew wrote: Sun Mar 10, 2024 12:17 pm Aktualnie ustawianie nazwy zostało dodane, bo pojawiła się taka prośba na forum i wymyśliliśmy sposób jak to w bardzo prosty sposób dodać do serwera i urządzeń.
Moje propozycje to tylko pomysły które przyszły mi do głowy do problemów które tu się tworzą :) Z doświadczenia wiem, że nie raz za bardzo się fiksujemy na 1% przypadków przez co pozostali tracą. Ja osobiście bym się nie obraził na nadpisanie wartości ustawionych "międzyczasie". Przecież to jest system do domu i to jeszcze div gdzie tylko ja jestem osobą która to będzie ustawiać - jak podmienię coś żonie to najwyżej już się nie zobaczymy, ale szansa na to jest mniejsza niż ten 1% :)
DOKŁADNIE TAK.
To ma być diy, sami wiemy co wysyłamy, co odbieramy, jak opisujemy, od naszych umiejętności i kreatywności zależy jak to zrobimy. Tylko dajcie proste narzędzie wyświetlenia na apk tego co wyślemy z urządzenia. O odwrotnej komunikacji już nic nie mówię.
Duch__

Nie sądziłem że rozpętałem taką burzę.
Image
SOYER

Lepszy ferment od lemingów.

Return to “supla-dev”