Automatyczne czyszczenie historii

User avatar
myxhir
Posts: 361
Joined: Thu Jan 07, 2021 12:16 pm
Location: Skórzewo, Poznań

Post

Widzę że przy wprowadzenou min. KPOP jak zaznaczam historie to jest info czy na pewno ja chcemy i żeby oszczędzać pamięć serwerów. Tak mnie naszło przynajmniej w moim przypadku czy nie dałoby się dodać do clouda opcji "usuwaj historie starsza niz: " i do wyboru te opcje co są w aplikacji do wyświetlania. Mi np historia starsza niż 7 dni jest już niepotrzebna. Oczywiście mowa o temp i wilgotności dane z licznika energi akurat wolę mieć z dużą historia. Być może inni tak samo nie potrzebują aż tyle danych pamiętać a może to w jakiś sposob by oszczędziło dane serwerow. Kasowanie np byłoby ustawione o 1 w nocy starszych wpisów.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Dobry pomysł ale nie mam jeszcze pomysłu jak to ogarnąć. Obcinanie historii dla wszystkich kanałów jest proste. Usuwanie historii po dacie dla wybranych kanałów przy tak dużej ilości danych może zabić bazę danych ;)
User avatar
myxhir
Posts: 361
Joined: Thu Jan 07, 2021 12:16 pm
Location: Skórzewo, Poznań

Post

pzygmunt wrote: Sat Mar 02, 2024 8:22 am Dobry pomysł ale nie mam jeszcze pomysłu jak to ogarnąć. Obcinanie historii dla wszystkich kanałów jest proste. Usuwanie historii po dacie dla wybranych kanałów przy tak dużej ilości danych może zabić bazę danych ;)
To może jakoś partiami czyszczenie od północy co 30 min lub jakiś inny sposób na ograniczanie zapisu historii. Fajnie ze propozycją się spodobała:-D
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Generalnie chcemy przenieść dane historyczne do dedykowanych baz danych. Tam nie powinno być takich problemów. Nocki mamy przeznaczone obecnie na backupy.
rafalekkalwak@wp.pl
Posts: 446
Joined: Mon Feb 06, 2023 8:56 am

Post

pzygmunt wrote: Sat Mar 02, 2024 8:22 am Dobry pomysł ale nie mam jeszcze pomysłu jak to ogarnąć. Obcinanie historii dla wszystkich kanałów jest proste. Usuwanie historii po dacie dla wybranych kanałów przy tak dużej ilości danych może zabić bazę danych ;)
O ile nie stoi to na jakimś 386 to chyba do kilku milionów rekordów w nocy każda baza z indexem to obsłuzy 😉

Robię tak dla kilku baz z różnym zakresem czasu i jeśli chodzi o operacyjność bazy to działa to cuda ,więc nie bal bym się tylko spróbował 😁

Return to “CLOUD”