KLOP, KPOP..... KTOP ?

Robert Błaszczak

klew wrote: Mon Mar 11, 2024 5:41 pm
Robert Błaszczak wrote: Mon Mar 11, 2024 5:22 pm W całej tej dyskusji ciekawi mnie, ile już jest działających kanałów KPOP i KLOP na infrastrukturze Supli. Przemek, czy masz możliwość wyciągnięcia takich danych?
To nie będą miarodajne dane, bo dużo takich kanałów jest na termometrach i ktoś może nie chcieć migrować (utrata danych, konfiguracja wszystkiego).
Także trochę czasu pewnie zajmie adaptacja
Zgadza się Krzysiek, mam świadomość, że nie będą to na dzień dzisiejszy miarodajne dane. Ale odnoszę wrażenie, że zaledwie kilka osób (jak np. Duch__, lukfud, shimano73) potrafią odnieść się z konkretami i uzasadnić co do zastosowania takich funkcjonalności. A reszta postów to niepotrzebne bicie piany. Niestety muszę odnieść się do konkretnej osoby, ale pomysł, aby na taki kanał wypuszczać logi z seriala urządzenia? Naprawdę? Do tego ma służyć Supla z takim kanałem?

Z mojej strony jest koniec pisania w tym temacie.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
SOYER

Można nie popierać, można się dziwić, można się przecież nie zgadzać, pi to jest to forum. Czy ja napisałem, że musi być serial monitor na supli. Nie napisałem. Napisałem, że widzę takie zastosowanie dla kanału przesyłającego dane z urządzenia do apk. Było by przydatne, było by. Nie wszyscy by tego używali? Nie wszyscy. Tak jak nie wszyscy używają żaluzji fasadowych, żaluzji zwykłych, czy klasy virtual relay.
Czy to powód by dezawuować ten pomysł? Być może.
SOYER

Generalnie lubię argumenty, choć niespecjalne te w stylu pomysł jest głupi. Koniec argumentu.
Pietras81

Panowie po co to bicie piany. Kto będzie chciał i ma już dość oglądać stopnie np. przy woltomierzu to tak jak w moim przypadku wgrał nowy soft i ma już jednostkę jaką chce. Podziękować że w końcu udało się chłopaką zrobić to na co większość z nas czekała a nie na siłę szukać zadymy.
https://pietras-81.aqi.eco/
pzygmunt

Robert Błaszczak wrote: Mon Mar 11, 2024 5:22 pm W całej tej dyskusji ciekawi mnie, ile już jest działających kanałów KPOP i KLOP na infrastrukturze Supli. Przemek, czy masz możliwość wyciągnięcia takich danych?
Okrągłe 150 na ten moment.
..... czy dobrze obserwuję, że tak na prawdę poza "chcemy" to pomysłów na wykorzystanie KTOP jest jak na lekarstwo ? ;)
Yepestis

Pomijając to że lepszy by był (@SOYER TRZYMAJ SIE MOCNO) dedykowany kanał dla takich regulatorow to KTOP wykorzystam do wyświetlania statusów z regulatora solarnego żeby wiedzieć co się z nim dzieje.

Po 4 latach jakiś upgrade się przyda ;)

viewtopic.php?t=6723&hilit=Ls1024b
Last edited by Yepestis on Mon Mar 11, 2024 7:38 pm, edited 1 time in total.
Yepestis

pzygmunt wrote: Mon Mar 11, 2024 7:22 pm Okrągłe 150 na ten moment.
Duch__ wrote: Mon Mar 11, 2024 5:39 pm 80 kanałów KLOP u mnie na jednym urządzeniu.
@Duch__ robisz robotę :D
Robert Błaszczak

Przepraszam, bo miałem już się w tym wątku nie odzywać. Ale ponad 50% z tych 150 kanałów wykorzystuje @Duch__
Jeszcze raz powtórzę, że na obecną chwilę nie jest to jakiś miarodajny wskaźnik, ale jednak nawet sam myślałem, że będzie tego trochę więcej.

Więc może jednak szkoda tracić czasu i zasobów na KTOP. Bo niestety jestem sobie w stanie wyobrazić, że nawet jakby ktoś chciał wypuszczać logi z seriala do aplikacji, to zaraz będzie narzekanie że za mała/za duża czcionka, a może zrobić równanie do prawej, a za szybko znikają logi i dobrze byłoby aby po dotknięciu palcem zatrzymywało się przewijanie i w ogóle to jest do D, bo nie zapisuje się w historii. A na to wszystko potrzeba konkretnej pracy całej ekipy Supla. A wykorzystywać taki kanał będzie może 20 zapaleńców ("zapaleńców" oczywiście w pozytywnym znaczeniu).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
SOYER

pzygmunt wrote: Mon Mar 11, 2024 7:22 pm
Okrągłe 150 na ten moment.
..... czy dobrze obserwuję, że tak na prawdę poza "chcemy" to pomysłów na wykorzystanie KTOP jest jak na lekarstwo ? ;)
Po tylu latach czekania, userzy nauczyli się supli i obchodzenia jej ograniczeń. Z dni na dzień nie wyemigrują. Sam jestem młodym userem, kilka urządzeń mógłbym emigrować ale brak czasu, kilka urządzeń pracuje w takim miejscu, że emigrować raczej nie będą. Teraz tworzę nowy projekt, na sprawdzonych „ obchodzonych” rozwiązaniach suplowskich. Pewnie następne będą na kpop, klop to mie wiem do czego miałbym użyć.
Uwidzim.
SOYER

Robert Błaszczak wrote: Mon Mar 11, 2024 7:43 pm Przepraszam, bo miałem już się w tym wątku nie odzywać. Ale ponad 50% z tych 150 kanałów wykorzystuje @Duch__
Jeszcze raz powtórzę, że na obecną chwilę nie jest to jakiś miarodajny wskaźnik, ale jednak nawet sam myślałem, że będzie tego trochę więcej.

Więc może jednak szkoda tracić czasu i zasobów na KTOP. Bo niestety jestem sobie w stanie wyobrazić, że nawet jakby ktoś chciał wypuszczać logi z seriala do aplikacji, to zaraz będzie narzekanie że za mała/za duża czcionka, a może zrobić równanie do prawej, a za szybko znikają logi i dobrze byłoby aby po dotknięciu palcem zatrzymywało się przewijanie i w ogóle to jest do D, bo nie zapisuje się w historii. A na to wszystko potrzeba konkretnej pracy całej ekipy Supla. A wykorzystywać taki kanał będzie może 20 zapaleńców ("zapaleńców" oczywiście w pozytywnym znaczeniu).
Pełna zgoda. Tworzenie kolejnego wyspecjalizowanego kanału do diy to nieporozumienie.

Return to “supla-dev”