Sonoff RF R2 Power- GUI-Generic: v7.14.18

ruza
Posts: 24
Joined: Wed May 06, 2020 7:49 am

Post

Dzień dobry,

od 2 dni męczę się z instalacją GUI-Generic: v7.14.18 na sonoff basic jak w tytule. Od kilku lat działał on jako włącznik do lampki nocnej + termometr DS18B20(na jakimś starym GG (5.8.??), ale ostatnio wpadłem na pomysł aktualizacji. Po nieudanej OTA, lampka przez miesiąc nie działała, aż znalazłem czas na wgranie firmware za pomocą kabelka.

Konfiguracja: Sonoff RF R2 Power (Sonoff Basic), z podłączonym DS18B20 na porcie GPIO2, z rezystorem pullup 4,7kOhm.

Uruchomienie po wgraniu nowego softu sonoff tworzy AP, pozwala na konfigurację. Po ustawieniu wszystkich parametrów i zapisie, bez wpisywania hasła do wifi, DS działa, led działa, przekaźnik działa. Jak tylko wpiszę hasło do wifi, dzieje się za każdym razem to samo - losowe resety, brak połączenia z cloud itp.
Co może być tego przyczyną? Po 2 dniach kombinacji z GG, sprawdziłem TASMOTA - tutaj działa bez problemu wszystko tak, jak powinno, niestety GG nie.

Próbowałem:
Kompilacja dla Sonoff Basic R2
Kompilacja dla Generic 8266, Generic 8285
Zmiana ustawień kompilacji na 80MHz, bez biblioteki dla DS18b20.

Z góry dziękuję za pomoc, gdyż moje pomysły się już skończyły.
User avatar
YoMan
Posts: 2283
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:18 pm
Location: Częstochowa

Post

ruza wrote: Wed Mar 20, 2024 10:08 pm Dzień dobry,

od 2 dni męczę się z instalacją GUI-Generic: v7.14.18 na sonoff basic jak w tytule. Od kilku lat działał on jako włącznik do lampki nocnej + termometr DS18B20(na jakimś starym GG (5.8.??), ale ostatnio wpadłem na pomysł aktualizacji. Po nieudanej OTA, lampka przez miesiąc nie działała, aż znalazłem czas na wgranie firmware za pomocą kabelka.

Konfiguracja: Sonoff RF R2 Power (Sonoff Basic), z podłączonym DS18B20 na porcie GPIO2, z rezystorem pullup 4,7kOhm.

Uruchomienie po wgraniu nowego softu sonoff tworzy AP, pozwala na konfigurację. Po ustawieniu wszystkich parametrów i zapisie, bez wpisywania hasła do wifi, DS działa, led działa, przekaźnik działa. Jak tylko wpiszę hasło do wifi, dzieje się za każdym razem to samo - losowe resety, brak połączenia z cloud itp.
Co może być tego przyczyną? Po 2 dniach kombinacji z GG, sprawdziłem TASMOTA - tutaj działa bez problemu wszystko tak, jak powinno, niestety GG nie.

Próbowałem:
Kompilacja dla Sonoff Basic R2
Kompilacja dla Generic 8266, Generic 8285
Zmiana ustawień kompilacji na 80MHz, bez biblioteki dla DS18b20.

Z góry dziękuję za pomoc, gdyż moje pomysły się już skończyły.
wygląda trochę jak brak pamięci .... po ostatnich dodatkach do GG podobne posty się pojawiają. Spróbuj w opcjach generowania softu wyłaczyć dostępność GUI podczas pracy oraz wyłącz wszystkie logi (na końcu listy) i wtedy zobacz. Porównaj jeszcze ile masz pamięci wolnej teraz a ile po wygenerowaniu softu bez tych dwóch opcji
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
User avatar
Zibi_007
Posts: 83
Joined: Tue Oct 31, 2023 10:06 pm

Post

Wyłącz też SSL. Powinno zacząć działać.
Nie jesteś jedyny, coraz więcej takich postów.
Poradziłbym Ci też powrót do starego softu, ale pewnie go już nie masz...
Podesłałbym Ci coś z mojego archiwum, ale akurat do SF R2 nic nie mam, może ktoś na Forum pomoże.
Nec Hercules contra plures!
User avatar
Robert Błaszczak
Posts: 4011
Joined: Sat Dec 22, 2018 8:55 pm
Location: Zielona Góra

Post

Zibi_007 wrote: Wed Mar 20, 2024 11:33 pm Wyłącz też SSL. Powinno zacząć działać.
Wyłączenie SSL to akurat nie jest zbyt dobry pomysł i ja osobiście nie polecam.
Sporo pamięci zwalnia odhaczenie opcji GUI podczas normalnej pracy (Ustawienia urządzenia > Konfiguracja).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
RomanG
Posts: 276
Joined: Tue Jul 21, 2020 7:35 am

Post

Gdzie ew. można odczytać ilość wolnej pamięci po wyłączeniu GUI?
User avatar
YoMan
Posts: 2283
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:18 pm
Location: Częstochowa

Post

RomanG wrote: Thu Mar 21, 2024 6:43 am Gdzie ew. można odczytać ilość wolnej pamięci po wyłączeniu GUI?
Strona GUI (192.168.4.1 w trybie config) u góry po lewej.
Modul z tego przykładu prawdopodobnie na nowym sofcie już nie wstanie
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
RomanG
Posts: 276
Joined: Tue Jul 21, 2020 7:35 am

Post

Pytam o sytuację po wyłączeniu GUI podczas normalnej pracy. Przełączając się w tryb konfiguracyjny zmieniają się znacznie warunki pracy, a zatem ilość wolnej pamięci też.
krycha88
Posts: 5208
Joined: Fri Nov 16, 2018 7:25 am

Post

W aktualnej wersji nie powinno być już problemów z pamięcią a nawet powiedziałbym, że jest jej więcej niż w starych softach.

Więc @ruza najpierw wgraj zwykły soft z przekaźnikiem jeżeli zadziała to dokładaj kolejne elementy i daj znać kiedy się wywali. Obstawiam, że wywala się coś w okolicach CSE7766. Generuj soft na 160MHz.
https://gui-generic-builder.supla.io/
User avatar
Robert Błaszczak
Posts: 4011
Joined: Sat Dec 22, 2018 8:55 pm
Location: Zielona Góra

Post

RomanG wrote: Thu Mar 21, 2024 7:01 am Pytam o sytuację po wyłączeniu GUI podczas normalnej pracy. Przełączając się w tryb konfiguracyjny zmieniają się znacznie warunki pracy, a zatem ilość wolnej pamięci też.
Nie wiem, czy w logach po RS takie dane lecą. Więc jeśli nie tu, to nigdzie nie odzytasz.

A tak BTW, to przydałaby się taka informacja dla wszystkich urządzeń, również komercyjnych pod (i).
Last edited by Robert Błaszczak on Thu Mar 21, 2024 7:08 am, edited 1 time in total.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
krycha88
Posts: 5208
Joined: Fri Nov 16, 2018 7:25 am

Post

RomanG wrote: Thu Mar 21, 2024 7:01 am Pytam o sytuację po wyłączeniu GUI podczas normalnej pracy. Przełączając się w tryb konfiguracyjny zmieniają się znacznie warunki pracy, a zatem ilość wolnej pamięci też.
W trybie konfiguracyjnym nie jest nawiązywane połączenie SSL, więc masz 10kB jej więcej.
https://gui-generic-builder.supla.io/

Return to “Pomoc”