OH! Supla

RomanG

Jeżeli byłaby jakaś pula przeznaczona do testów, to też chętnie (nawet za jakąś opłatą) wezmę w nich udział.
Mam dwie rolety, których nie mogłem podłączyć do wielokanałowego sterownika grupowego, a jedną z silnikiem z krańcówkami elektronicznymi. Sterowanie tym silnikiem za pomocą zwykłych modułów roletowych (zwykły SRW, czy DY) jest dość problematyczne ze względu na zwłokę w zadziałaniu. Problem był już kilka razy poruszany i częściowo rozwiązany poprzez dodanie czasu do dojazdu do pozycji krańcowych (tak chyba to teraz działa), ale nadal pozostaje w sytuacji, gdy sterujemy roletą bez dojeżdżania do pozycji krańcowych.
Jak pisałem; chętnie potestuję i podzielę się spostrzeżerniami.
klew

RomanG wrote: Mon May 20, 2024 7:29 am Jeżeli byłaby jakaś pula przeznaczona do testów, to też chętnie (nawet za jakąś opłatą) wezmę w nich udział.
Mam dwie rolety, których nie mogłem podłączyć do wielokanałowego sterownika grupowego, a jedną z silnikiem z krańcówkami elektronicznymi. Sterowanie tym silnikiem za pomocą zwykłych modułów roletowych (zwykły SRW, czy DY) jest dość problematyczne ze względu na zwłokę w zadziałaniu. Problem był już kilka razy poruszany i częściowo rozwiązany poprzez dodanie czasu do dojazdu do pozycji krańcowych (tak chyba to teraz działa), ale nadal pozostaje w sytuacji, gdy sterujemy roletą bez dojeżdżania do pozycji krańcowych.
Jak pisałem; chętnie potestuję i podzielę się spostrzeżerniami.
To jeszcze nie jest etap testów, ale kiedyś na pewno będą ;)

Natomiast odnośnie problemów sterowania roletą, to nie bardzo rozumiem opis i problem jaki masz.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
RomanG

klew wrote: Mon May 20, 2024 7:42 am Natomiast odnośnie problemów sterowania roletą, to nie bardzo rozumiem opis i problem jaki masz.
Nie chcę zaśmiecać tutaj wątku, ale krótko opiszę; teraz sprawdziłem kilka razy cykle pracy rolety (dojazd do krańcówki) w trybie "na raty" (kilka razy zatrzymałem silnik) i roleta nie "domknęła się" do końca. Tak samo, jeżeli chodzi o podnoszenie rolety - zabrakło kilkunastu centymetrów.
Jeżeli mielibyśmy kontynuować temat, to - proszę - skieruj na odpowiedni wątek, żeby nie zaśmiecać tutaj. :)
klew

RomanG wrote: Mon May 20, 2024 8:12 am
klew wrote: Mon May 20, 2024 7:42 am Natomiast odnośnie problemów sterowania roletą, to nie bardzo rozumiem opis i problem jaki masz.
Nie chcę zaśmiecać tutaj wątku, ale krótko opiszę; teraz sprawdziłem kilka razy cykle pracy rolety (dojazd do krańcówki) w trybie "na raty" (kilka razy zatrzymałem silnik) i roleta nie "domknęła się" do końca. Tak samo, jeżeli chodzi o podnoszenie rolety - zabrakło kilkunastu centymetrów.
Jeżeli mielibyśmy kontynuować temat, to - proszę - skieruj na odpowiedni wątek, żeby nie zaśmiecać tutaj. :)
Ten problem nie powinien występować w mSRW, bo on wykrywa pobór prądu i autoamtycznie kompensuje opóźnienia startu rolety.
RomanG

Tak, to wiem, ale ja nie mam mSRW i dlatego zabrałem głos. :)
klew

RomanG wrote: Mon May 20, 2024 8:25 am Tak, to wiem, ale ja nie mam mSRW i dlatego zabrałem głos. :)
Ok, teraz wszystko jasne :)
radzik_r

Wedel dołącza do SUPLI
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
lesny8

😂🤣
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
uchnast.michal

pzygmunt wrote: Sun May 19, 2024 12:16 pm Ma też pomiar energii.
Idealny do żaluzji fasadowych:)
Chętnie kupię 2 sztuki.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023

Return to “Ogólna dyskusja”