Chińskie wynalazki

Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Antonio pisze: pt mar 18, 2022 1:11 pm Nie wysyłaj,znalazłem
https://community.home-assistant.io/t/f ... ota/302885

Chińczycy potrafią utrudnić życie suplowiczą
Prawda:(
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Od razu mogę powiedzieć że nowe smart żarówki z KOBi działające z TUYA też w środku nie mają kompatybilnego z supla chipsetu. Mam na GU10 i E27 więc już je rozebrałem i sprawdziłem jakby ktoś pytał i rozważał zakup.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
banan0100
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 31, 2019 10:52 pm

Dzień dobry mam takie pytanie czy ktoś osuplował cos podobnego ? potrzebuje na szynę th do grzałki bojlera 3kw
Obrazek
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Coś co ja nazywam "przydasiem" :

https://a.aliexpress.com/_vZ8QMU
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
peelee
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 04, 2022 8:11 pm

krawiec pisze: śr sty 19, 2022 7:31 pm
puszkow pisze: wt sty 11, 2022 2:11 pm Mam takie pytanie....
Czy ktoś już próbował to osuplować
SMT002

Obrazek

https://templates.blakadder.com/smtonoff_SMT002.html

jest to o tyle ciekawe, że "może wszystko" ;) znaczy i mierzy i włącza i jest do niby chwilowe 63 A a nominalnie do 40A
Interesujący wynalazek... akurat szukam czegoś takiego...
Ciekawe czy da się rozebrać czy obudowa znitowana albo zgrzana.

Krawiec


Coś mi nie wychodzi z tym licznikiem wgrałem suplę ale w pomiarach nic nie pokazuje ani napięcia ani zużycia.
Wgrałem soft z tego linka https://gui-generic-builder.supla.io/ wybrałem płytkę esp8266
peelee
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 04, 2022 8:11 pm

wgrałem tasmotę i wszystko działa także włączanie i wyłączanie
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

peelee pisze: pt kwie 08, 2022 12:57 pm wgrałem tasmotę i wszystko działa także włączanie i wyłączanie
No teraz spróbuj wgrać suplę , - u mnie działa od jakiegoś czasu, ale bez możliwości sterowania. Jestem ciekawy.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Maniek913 pisze: sob kwie 09, 2022 7:11 am
peelee pisze: pt kwie 08, 2022 12:57 pm wgrałem tasmotę i wszystko działa także włączanie i wyłączanie
No teraz spróbuj wgrać suplę , - u mnie działa od jakiegoś czasu, ale bez możliwości sterowania. Jestem ciekawy.
Czy próbowaliście wgrać wg tego JSONa

Kod: Zaznacz cały

{"NAME":"SMTONOFF","GPIO":[32,0,0,3104,0,0,0,0,224,544,0,0,0,0]}
??
https://gui-generic-builder.supla.io/
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

krycha88 pisze: ndz kwie 10, 2022 10:00 am
Maniek913 pisze: sob kwie 09, 2022 7:11 am
peelee pisze: pt kwie 08, 2022 12:57 pm wgrałem tasmotę i wszystko działa także włączanie i wyłączanie
No teraz spróbuj wgrać suplę , - u mnie działa od jakiegoś czasu, ale bez możliwości sterowania. Jestem ciekawy.
Czy próbowaliście wgrać wg tego JSONa

Kod: Zaznacz cały

{"NAME":"SMTONOFF","GPIO":[32,0,0,3104,0,0,0,0,224,544,0,0,0,0]}
??
Ponownie wypróbowałem tego JSONa - efekt taki jak wcześniej. Tzn. przy sterowaniu przyciskiem lokalnym jest odwzorowanie w aplikacji stanu ,ale zależy od pozycji początkowej- po prostu zmienia stan na przeciwny, niekoniecznie na właściwy.Natomiast nie działa sterowanie zdalne -w tym przypadku zmienia się stan w aplikacji, ale przekaźnik nie reaguje.

Przeanalizowałem oryginalny soft ewelink z podpiętym analizatorem stanów na wszystkich podłączonych pinach esp : Poza przyciskiem na GPIO 00 i układem pomiarowym na GPIO 03 (Rx) są podłączone piny :
GPIO 12 - niby przekaźnik, ale sterowany poprzez nieznany układ scalony -6-cio nóżkowy o ozn. "762A"-(moim zdaniem to jest jakiś mostek, tranzystorów, który odwraca biegunowość na cewce przekaźnika, bo jest to przekaźnik bistabilny z jednym uzwojeniem) jest też układ -6-cio nóżkowy o ozn." GNOR"i jeszcze jeden 8-mio nóżkowy bez oznaczeń
GPIO 13 - dioda LED statusu WiFi
GPIO 15 - nie wiem do czego
GPIO 06 i 07 - prawdopodobnie po tej magistrali następuje komunikacja z tym nieopisanym scalakiem.
Podczas działania oryginalnego softu wygląda to tak : kiedy sterujemy przyciskiem lokalnym stany na GPIO12 są zgodne z oczekiwaniami tzn. przy załączeniu przekaźnika pojawia się stan wysoki i zapala się czerwona dioda. Przy wyłączeniu pojawia się stan niski i czerwona dioda gaśnie. Sterowanie z aplikacji wywołuje identyczny efekt. Na pozostałych monitorowanych portach nic się nie dzieje, poza GPIO 06 i 07 -tutaj następuje jakaś transmisja. ( stany zmieniają się ).
Ale po odłączeniu zasilania, w zależności czy przed resetem był załączony przekaźnik, czy wyłączony stany na GPIO 12 już są inne- tzn. nie pokrywają się ze stanem diody czerwonej i przekaźnika. Jeszcze jedno - po powrocie zasilania układ "sprawdza" w jakim położeniu jest przekaźnik, czyli wykonuje cykl załączenia, wyłączenia, by ustawić się w odpowiednim położeniu.
Tak że dziwię się jak to sterowanie może działać z Tasmotą, bo z moich analiz wynika że sterowanie odbywa się poprzez magistralę (GPIO 06 i 07) i zewnętrzny układ, a GPIO12 jest tylko wskaźnikiem i podanie jakiekolwiek stanu na ten pin nie wysteruje przekaźnika.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Maniek913 pisze: pn kwie 11, 2022 7:24 pm Ponownie wypróbowałem tego JSONa - efekt taki jak wcześniej. Tzn. przy sterowaniu przyciskiem lokalnym jest odwzorowanie w aplikacji stanu ,ale zależy od pozycji początkowej- po prostu zmienia stan na przeciwny, niekoniecznie na właściwy.Natomiast nie działa sterowanie zdalne -w tym przypadku zmienia się stan w aplikacji, ale przekaźnik nie reaguje.

Przeanalizowałem oryginalny soft ewelink z podpiętym analizatorem stanów na wszystkich podłączonych pinach esp : Poza przyciskiem na GPIO 00 i układem pomiarowym na GPIO 03 (Rx) są podłączone piny :
GPIO 12 - niby przekaźnik, ale sterowany poprzez nieznany układ scalony -6-cio nóżkowy o ozn. "762A"-(moim zdaniem to jest jakiś mostek, tranzystorów, który odwraca biegunowość na cewce przekaźnika, bo jest to przekaźnik bistabilny z jednym uzwojeniem) jest też układ -6-cio nóżkowy o ozn." GNOR"i jeszcze jeden 8-mio nóżkowy bez oznaczeń
GPIO 13 - dioda LED statusu WiFi
GPIO 15 - nie wiem do czego
GPIO 06 i 07 - prawdopodobnie po tej magistrali następuje komunikacja z tym nieopisanym scalakiem.
Podczas działania oryginalnego softu wygląda to tak : kiedy sterujemy przyciskiem lokalnym stany na GPIO12 są zgodne z oczekiwaniami tzn. przy załączeniu przekaźnika pojawia się stan wysoki i zapala się czerwona dioda. Przy wyłączeniu pojawia się stan niski i czerwona dioda gaśnie. Sterowanie z aplikacji wywołuje identyczny efekt. Na pozostałych monitorowanych portach nic się nie dzieje, poza GPIO 06 i 07 -tutaj następuje jakaś transmisja. ( stany zmieniają się ).
Ale po odłączeniu zasilania, w zależności czy przed resetem był załączony przekaźnik, czy wyłączony stany na GPIO 12 już są inne- tzn. nie pokrywają się ze stanem diody czerwonej i przekaźnika. Jeszcze jedno - po powrocie zasilania układ "sprawdza" w jakim położeniu jest przekaźnik, czyli wykonuje cykl załączenia, wyłączenia, by ustawić się w odpowiednim położeniu.
Tak że dziwię się jak to sterowanie może działać z Tasmotą, bo z moich analiz wynika że sterowanie odbywa się poprzez magistralę (GPIO 06 i 07) i zewnętrzny układ, a GPIO12 jest tylko wskaźnikiem i podanie jakiekolwiek stanu na ten pin nie wysteruje przekaźnika.
Próbowałeś innych ustawień przekaźnika oraz przycisków?
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”