Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

czy jest możliwy warunek dotyczący napięcia? np. żeby odpalić jakieś urządzenie (np. klima, grzałka wody, etc.) kiedy fotowoltaika za bardzo podnosi napięcie w sieci?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

YoMan pisze: pt mar 25, 2022 1:23 pm czy jest możliwy warunek dotyczący napięcia? np. żeby odpalić jakieś urządzenie (np. klima, grzałka wody, etc.) kiedy fotowoltaika za bardzo podnosi napięcie w sieci?
Ja mam monitoring przez 3 wtyczki SP111
Tak to mam ustawione (XXXXX, YYYYY, ZZZZZ, to ID kanału pomiarowego):
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów

Kod: Zaznacz cały

{{ state(XXXXX).phases[0].voltage > 252 or state(YYYYY).phases[0].voltage > 252 or state(ZZZZZ).phases[0].voltage >252 }}
Warunek wykonania

Kod: Zaznacz cały

{{ state(XXXXX).connected and state(XXXXX).phases[0].voltage > 252 or state(YYYYY).connected and state(YYYYY).phases[0].voltage > 252 or state(ZZZZZ).connected and state(ZZZZZ).phases[0].voltage >252 }}
Powiadomienie

Kod: Zaznacz cały

PILNE! Napięcie powyżej limitu
Treść powiadomienia

Kod: Zaznacz cały

Faza_1 {{ (state(XXXXX).phases[0].voltage) | round }}V
Faza_2 {{ (state(YYYYY).phases[0].voltage) | round }}V
Faza_3 {{ (state(ZZZZZ).phases[0].voltage) | round }}V
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Możliwa jest zmiana jasności w scenach (po spełnieniu warunku)? Gdy wybieram właściwy kanał mam tylko włącz/wyłącz/przełącz.
Chciałem zastosować przy oświetleniu placu. Gdy w nocy plac jest delikatnie podświetlony (5-10%) i otwieram bramę, furkę itp. to na 10 min. chciałem rozjaśnić żarówki na 100%.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

uchnast.michal pisze: pt mar 25, 2022 6:04 pm Możliwa jest zmiana jasności w scenach (po spełnieniu warunku)? Gdy wybieram właściwy kanał mam tylko włącz/wyłącz/przełącz.
Chciałem zastosować przy oświetleniu placu. Gdy w nocy plac jest delikatnie podświetlony (5-10%) i otwieram bramę, furkę itp. to na 10 min. chciałem rozjaśnić żarówki na 100%.
Niestety czekamy na to od dawna ... i będzie podobno tuż tuz ...
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

and111 pisze: pt mar 25, 2022 1:42 pm
YoMan pisze: pt mar 25, 2022 1:23 pm czy jest możliwy warunek dotyczący napięcia? np. żeby odpalić jakieś urządzenie (np. klima, grzałka wody, etc.) kiedy fotowoltaika za bardzo podnosi napięcie w sieci?
Ja mam monitoring przez 3 wtyczki SP111
Tak to mam ustawione (XXXXX, YYYYY, ZZZZZ, to ID kanału pomiarowego):
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów

Kod: Zaznacz cały

{{ state(XXXXX).phases[0].voltage > 252 or state(YYYYY).phases[0].voltage > 252 or state(ZZZZZ).phases[0].voltage >252 }}
Warunek wykonania

Kod: Zaznacz cały

{{ state(XXXXX).connected and state(XXXXX).phases[0].voltage > 252 or state(YYYYY).connected and state(YYYYY).phases[0].voltage > 252 or state(ZZZZZ).connected and state(ZZZZZ).phases[0].voltage >252 }}
Powiadomienie

Kod: Zaznacz cały

PILNE! Napięcie powyżej limitu
Treść powiadomienia

Kod: Zaznacz cały

Faza_1 {{ (state(XXXXX).phases[0].voltage) | round }}V
Faza_2 {{ (state(YYYYY).phases[0].voltage) | round }}V
Faza_3 {{ (state(ZZZZZ).phases[0].voltage) | round }}V
Dzięki. Nie znałem polecenia
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Krzyśku
Posty: 144
Rejestracja: pn wrz 16, 2019 7:22 pm
Lokalizacja: Gorzów

A podpowie ktoś jak zrobić coś takiego?
Jedna scena uruchamiana z palca, powoduje uruchomienie innej sceny o konkretnej godzinie.
Nie wiem jaki dać warunek. Bo ja dam czasowy to i tak ta druga scena uruchomi się o określonej godzinie bez uruchamiania jej tą pierwszą sceną.
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

Krzyśku pisze: wt mar 29, 2022 11:14 am A podpowie ktoś jak zrobić coś takiego?
Jedna scena uruchamiana z palca, powoduje uruchomienie innej sceny o konkretnej godzinie.
Nie wiem jaki dać warunek. Bo ja dam czasowy to i tak ta druga scena uruchomi się o określonej godzinie bez uruchamiania jej tą pierwszą sceną.
Ja zrobiłbym to na wirtualnym przekaźniku: GPIO VIRTUAL. Trzeba go dodać do któregoś modułu - najprościej chyba na sofcie GG. Można go (ten wirtualny przekaźnik) ustawić jako włącznik zasilania. Od jego stanu (stanu kanału) uzależniłbym wykonanie sceny. Sterowałbyś z aplikacji czy scena ma się wykonać, czy nie.
Krzyśku
Posty: 144
Rejestracja: pn wrz 16, 2019 7:22 pm
Lokalizacja: Gorzów

and111 pisze: wt mar 29, 2022 1:01 pm Ja zrobiłbym to na wirtualnym przekaźniku: GPIO VIRTUAL. Trzeba go dodać do któregoś modułu - najprościej chyba na sofcie GG. Można go (ten wirtualny przekaźnik) ustawić jako włącznik zasilania. Od jego stanu (stanu kanału) uzależniłbym wykonanie sceny. Sterowałbyś z aplikacji czy scena ma się wykonać, czy nie.
Tak właśnie mam. Ale myślałem, że można jakoś bez virtualnych.
Nie mniej dzięki za podpowiedź.
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Pomoże ktoś z warunkiem ?
Potrzebuje wyświetlić powiadomienie o zakończeniu prania, chciałem zrealizować to tylko przez gui generic, lecz pralka w trakcie cyklu dwa razy pobierana na tyle mały prąd że przychodzą błędne powiadomienia, chciałbym aby powiadomienie przyszło po zakończeniu prania to znaczy pralka działa pobiera prąd powyżej 10 watt gdy skończy pobierać prąd i w ciągu kolejnych 3 minut już nie pojawi się pobór, to żeby przyszło powiadomienie, da się to zrobić ?
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

miko1282 pisze: pn maja 02, 2022 10:09 am Pomoże ktoś z warunkiem ?
Potrzebuje wyświetlić powiadomienie o zakończeniu prania, chciałem zrealizować to tylko przez gui generic, lecz pralka w trakcie cyklu dwa razy pobierana na tyle mały prąd że przychodzą błędne powiadomienia, chciałbym aby powiadomienie przyszło po zakończeniu prania to znaczy pralka działa pobiera prąd powyżej 10 watt gdy skończy pobierać prąd i w ciągu kolejnych 3 minut już nie pojawi się pobór, to żeby przyszło powiadomienie, da się to zrobić ?
and the washing machine does not have a led that lights up when the washing is finished?
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”