Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

daarek83
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 17, 2020 2:01 pm

Potrzebuje pomocy, przy napisaniu warunków sceny. Zacznę od początku. Chodzi o furtkę. Mam tam elektrozaczep z pamięcią i czujnik otwarcia podłączone do SBW-02. Chciałbym aby scena działała w następujący sposób: O godzinie 19:00 od niedzieli do czwartku elektrozaczep dostaje sygnał żeby był otwarty i taki stan ma utrzymywać do godziny 6:00 rano, ale uwaga każdorazowe otwarcie i zamknięcie furtki w tym przedziale godzin ma pozostawić ją w stanie do otwarcia.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

daarek83 pisze: wt kwie 04, 2023 1:14 pm Potrzebuje pomocy, przy napisaniu warunków sceny. Zacznę od początku. Chodzi o furtkę. Mam tam elektrozaczep z pamięcią i czujnik otwarcia podłączone do SBW-02. Chciałbym aby scena działała w następujący sposób: O godzinie 19:00 od niedzieli do czwartku elektrozaczep dostaje sygnał żeby był otwarty i taki stan ma utrzymywać do godziny 6:00 rano, ale uwaga każdorazowe otwarcie i zamknięcie furtki w tym przedziale godzin ma pozostawić ją w stanie do otwarcia.
mniej więcej tak to powinno działać ... musisz sobie dograć jeszcze scene albo harmonogram, który odpali pierwsze otwarcie o 19 i dopracować podany niżej warunek bo czas działania sceny ma się przełamywać przez północ (więc warunek będzie nieco bardziej złożony). Kierunek masz.
Załączniki
asd.png
asd.png (39.86 KiB) Przejrzano 462 razy
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
lukasami
Posty: 25
Rejestracja: wt lis 29, 2022 5:34 pm

Cześć, mam dwa urządzenia ROW-02 (włącznik monostabilny) pierwszy oświetlenie łazienki(dwa kanały) i drugi oświetlenie prysznica i lustra (dwa kanały). Chciałbym wykonać taką scenę gdy wchodzę z łazienki i gaszę światło(dwa kanały), a zapomniałem zgasić światła pod prysznicem i lustrem zostanie ono automatycznie wyłączone. Jak to zrobić w cloud supla lub scripts supla.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

lukasami pisze: pn maja 01, 2023 7:05 am Cześć, mam dwa urządzenia ROW-02 (włącznik monostabilny) pierwszy oświetlenie łazienki(dwa kanały) i drugi oświetlenie prysznica i lustra (dwa kanały). Chciałbym wykonać taką scenę gdy wchodzę z łazienki i gaszę światło(dwa kanały), a zapomniałem zgasić światła pod prysznicem i lustrem zostanie ono automatycznie wyłączone. Jak to zrobić w cloud supla lub scripts supla.
Wyzwalacz:
{{not state(światło łazienki1).hi and not state(światło łazienki2).hi}}

Warunek:
{{not state(światło łazienki1).hi and not state(światło łazienki2).hi}}

Akcja:
Wyłącz światło lustro
Wyłącz światło prysznica

To akurat bardzo prosty skrypt i gdybyś przeczytał instrukcje to bez problemu byś to wykminil ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
Basmar
Posty: 378
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 10:53 am
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Można też użyć funkcji AT - zrobić scenę (Wyłącz Wszystkie śwaitła w łazience dodać 0.5 sek opóźnienia dla każdego światełka)
ciekawy efekt. Zaprogramować pod przycik na 2 kliknięcia i po temacie.

Pomysł YoMan'a jest bardzo dobry sam stosuję takie rozwiązania.
No i cały plan spalił na panewce :cry:
cinas
Posty: 219
Rejestracja: ndz sie 14, 2022 6:59 am

Pytanko jak dodać warunek czasowy
Chce sterować poborem mocy w domy na podstawie produkcji z paneli i to działa , ale chcę dodać warunek - opóźnienie do wykonanej akcji
np: warunek ma być spełniony przez np 120 s to wykonaj akcję
Chodzi o to jak mamy dzień z zachmurzeniem i często moc rośnie / maleje na kilkanaście sekund chcę pozbyć się szybkich zmian
Awatar użytkownika
Basmar
Posty: 378
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 10:53 am
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

cinas pisze: śr maja 03, 2023 9:38 am Pytanko jak dodać warunek czasowy
Chce sterować poborem mocy w domy na podstawie produkcji z paneli i to działa , ale chcę dodać warunek - opóźnienie do wykonanej akcji
np: warunek ma być spełniony przez np 120 s to wykonaj akcję
Chodzi o to jak mamy dzień z zachmurzeniem i często moc rośnie / maleje na kilkanaście sekund chcę pozbyć się szybkich zmian
Mister YoMan podpowiedział: ustawiasz dwie sceny w skryptach:

1. Scena nr 1 odpala przy pewnych warunkach scenę nr 2 z opóżnieniem 120 sekund
2. Scena nr 2 sprawdza warunek jeszcze raz i jeżeli wszystko jest jak powinno, uruchamia się scena właściwa czyli scena nr 2
Nastepnie tworzysz dwie kolejne sceny na wyłączenie,
3. scena 3 odpala przy zmianie warunków z opóżnieniem 120 sekund albo 60 sekun odpale scene 4
4. Scena 4 po spawdzeniu warunków uruchamia co tam ma uruchomić.

Warunki się zmieniają, Scana 1 czuwa 120 > scena 2 warunki się zmieniają Sena 3 opóżnienie > scena 4

szczegóły na PRIV
No i cały plan spalił na panewce :cry:
cinas
Posty: 219
Rejestracja: ndz sie 14, 2022 6:59 am

O jest pomysł
Dzięki

Ale czy nie zadziałają obie sceny w jednym czasie ?
Warunki są spełnione dla obu scen - jedna ma się wykonać druga czekać
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

cinas pisze: śr maja 03, 2023 10:26 am O jest pomysł
Dzięki

Ale czy nie zadziałają obie sceny w jednym czasie ?
Warunki są spełnione dla obu scen - jedna ma się wykonać druga czekać
Nie do konca dobre rozwiązanie, bo mogą się sceny nakładać i system zwariuje.
Ustaw duża histereze żeby się nie nakładały za często.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
cinas
Posty: 219
Rejestracja: ndz sie 14, 2022 6:59 am

Tego się obawiam iż sceny zadziałają w jednym czasie tyle że jedna się wykona a druga ma czas opóźnienia i ponownie uruchomi pierwszą
Aktualnie mam dużą histerezę
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”