Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Do tego wystarczy Ci harmonogram z cloud-a. Akcje „Otwórz” i „Zamknij” sprawdzają stan bramy i w razie czego powtarzają kliknięcie przekaźnikiem.
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

W cloudzie zadziałało bez problemu.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

SOYER pisze: ndz wrz 11, 2022 7:30 am Temat pralki nadal pozytywny, powiadomienia wysyłane tylko wtedy kiedy trzeba i zawsze wtedy kiedy trzeba.
Inna sprawa.
Chciałem sobie zrobić automatyczne zamykanie bramy o 22.00.
W wyzwalaczu mam
{{ not state(xx).hi and time() > '22:00' }}
a w warunku
{{ not state(xx).hi }}
W akcji kanał przekaźnika bramy.
Warunki się fajnie zmieniają, ale scena nie jest wykonywana. Kombinowałem z różnymi godzinami i operatorami logicznymi. Nic.
Po kliknięciu w przycisk testowy, brama się zamyka.
Ja mam tak i działa bezbłędnie:
Wyzwalacz
00 23 * * * | 4 23 * * *
Sprawdza 2 razy bo nie wiadomo czy była w trakcie zamykania czy otwierania. Jak sprawdzi raz to albo zamknie do końca albo otworzy a drugi to na pewno zamknie.
Warunek wykonania
{{not state(1).hi and state(1).connected and not state(0).hi and state(0).connected}}
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Dzięki, wyzwalanie czasem u mnie też działa.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Dużo tego, ale widzę że działa :D

Jeśli możesz coś zrobić za pomocą harmonogramów lub scen bezpośrednio w Cloud, to zawsze wybieraj to rozwiązanie. Ono jest niezawodne.
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

@fracz, kolejny problem z warunkami, a właściwie z czytaniem przez wyzwalacz stanu kanału.
Dzisiaj podłączyłem ostatecznie suszarkę do supli, na podobnej zasadzie jak pralkę. Niestety scripts nie odczytuje prawidłowo stanu kanału pomiaru analogowego 6746. Cały czas twierdzi, że jest tam ZERO, kiedy w apk ładnie wyświetlają się wartości.
Sprawdź to proszę i daj znać o co kaman.
Po prostu nigdy nie spełnia się warunek różny od ZERA, np.:
{{state(6746).temperature > 250}}
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Próbowałem wstawić id innego czujnika, działa. Próbowałem wstawić ten
{{state(6746).temperature > 250}}
w warunek, a nie wyzwalacz i raz działało, a raz nie.
W wyzwalaczu nie widzi faktycznego wyniku "temperatury", który wynosi w okolicach 1000 st, przez dobre 10-15 sekund, wyniku doskonale widocznego w aplikacji. Z przeprowadzonych testów wynika, że uparcie twierdzi że czujnik 6746 wskazuje ZERO.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

SOYER pisze: czw wrz 15, 2022 5:53 pm Próbowałem wstawić id innego czujnika, działa. Próbowałem wstawić ten
{{state(6746).temperature > 250}}
w warunek, a nie wyzwalacz i raz działało, a raz nie.
W wyzwalaczu nie widzi faktycznego wyniku "temperatury", który wynosi w okolicach 1000 st, przez dobre 10-15 sekund, wyniku doskonale widocznego w aplikacji. Z przeprowadzonych testów wynika, że uparcie twierdzi że czujnik 6746 wskazuje ZERO.
Kanał temperatury akceptuje wartości od -273 do 1000. Także aby działało to wartość musi być w tym zakresie
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

klew pisze: czw wrz 15, 2022 6:25 pm
SOYER pisze: czw wrz 15, 2022 5:53 pm Próbowałem wstawić id innego czujnika, działa. Próbowałem wstawić ten
{{state(6746).temperature > 250}}
w warunek, a nie wyzwalacz i raz działało, a raz nie.
W wyzwalaczu nie widzi faktycznego wyniku "temperatury", który wynosi w okolicach 1000 st, przez dobre 10-15 sekund, wyniku doskonale widocznego w aplikacji. Z przeprowadzonych testów wynika, że uparcie twierdzi że czujnik 6746 wskazuje ZERO.
Kanał temperatury akceptuje wartości od -273 do 1000. Także aby działało to wartość musi być w tym zakresie
Niestety brakuje nam kanału ogólnego przeznaczenia, ale cierpliwie czekamy ;)
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

No zadziałało!! Dzięki😁.
Oj przydałby się ten kanał ogólny. Żona by mnie nie pytała o to czemu na pralce jest tak wysoka temperatura🤔😁🤔.
Trochę mi też trwało zanim w ogóle dostałem odczyty na analogowym w sofcie na GUI GENERIC BUILDER. Metodą prób i błędów i szukania na forum doczytałem o ustawianiu min in, min out itd. NIE doczytałem, że to konieczne bo nie będzie działać, nie doczytałem o tym ograniczeniu do 1000st.

Musiałbym w ciemno wertować multum tematów i postów.
Naprawdę szanuję ogrom pracy włożonej i w suplę i w scrypty i w całą otoczkę. Wielki podziw i podziękowanie.
Ale.
Naprawdę przydałoby się jakieś miejsce gdzie można by poczytać podstawach ustawień każdej funkcji. Przekopywanie forum to średnio szczęśliwy pomysł, choć bardzo pouczający😁.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”