Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

Gang

Panowie czy ja dobrze to skumałem? ;) Chciałbym aby brama do garażu się sama zamykała ;)

Wyzwalacz sceny w oparciu o czas
0 22 * * *

Warunek wykonania
{{not state(XXXX1).hi and state(XXXX2).hi and not state(XXXX3).hi}}

Akcje: Kanał otwórz/zamknij i przekaźnik od garażu (BTW szkoda, że nie można ustawić tylko zamknij)

Obecny stan kanałów:
not state(XXXX1).hi << warunek obecnie jest spełniony (to jest czujka która sprawdza czy auto nie stoi w bramie garażowej. Obecnie przejazd jest wolny.
state(XXXX2).hi << warunek obecnie nie jest spełniony (to jest czujka, która sprawdza czy auto stoi w garażu, obecnie go nie ma, ale chciałbym aby scena zadziałała jak auto będzie stać)
{{state(XXXX3).hi}} << warunek obecnie jest spełniony, brama jest zamknięta, a chciałbym aby zadziałała jak będzie otwarta.
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
YoMan

co do zasady wygląda poprawnie ....
YoMan

Potrzebuję warunek w którym jeśli zmieni się stan bramy z zamkniętego na otwarty to oświeci się światło na 5 min i zgaśnie mimo że brama dalej będzie otwarta. Prośba o podpowiedź jak to wykonać ?
Pietras81

bartezz987987 wrote: Thu Apr 04, 2024 4:19 pm Potrzebuję warunek w którym jeśli zmieni się stan bramy z zamkniętego na otwarty to oświeci się światło na 5 min i zgaśnie mimo że brama dalej będzie otwarta. Prośba o podpowiedź jak to wykonać ?
A nie łatwiej zrobić bramę na wyłączniku schodowym ustawić na 5 minut a reakcją włączać zapalenie bramy w zależności od stanu krańcówki ??
https://pietras-81.aqi.eco/

Return to “SUPLA Scripts”