Maksymalne obciążenie ROW-02

Sterownik dwukanałowy
dambr
Posts: 8
Joined: Sun Oct 16, 2022 7:58 pm

Post

Zaryzykuję :)
djalex
Posts: 458
Joined: Fri Dec 20, 2019 10:59 pm
Location: Rydułtowy

Post

Elektrykiem nie jesten ale o ile mi wiadomo to rozróżnia się obciążenia indukcyjne np silniki i obciążenia rezystancyjne np żarówki. Faktycznie w specyfikacji technicznej Zamel podaje max moce dla oświetlenia żarowego na poziomie 750W. Kwestia wyjaśnienia u producenta w celu nabrania 100% pewności.
djalex
Posts: 458
Joined: Fri Dec 20, 2019 10:59 pm
Location: Rydułtowy

Post

Robert Błaszczak wrote: Wed Jul 19, 2023 11:07 am @djalex, faktycznie jest tak jak piszesz. Ale obawiałbym się trochę prądu rozruchowego silnika odkurzacza. Teoretycznie powinno być ok :)

No to pytanie czy duży prąd rozruchowy (bardzo krótko trwający) może posklejać styki. Do sterowania gniazdami lepiej jednak stosować sterowniki ze stykami o większej obciążalności min 10A no wszelkie Sonoffy lub Shelly z zastrzeżeniem wiarygodności danych technicznych podawanych przez producenta lub ROW-01/16A który wydaje się najbardziej wiarygodnym produktem.
robertklepacki94
Posts: 962
Joined: Thu Sep 02, 2021 1:06 pm

Post

Dodam tylko od siebie że u znajomego któremu kiedyś montowałem kilka różnych modułów Supli ,,FACHOWCY'' przyszli remontować łazienkę.
Zdemontowali wszystkie gniazdka jakie byłu i gdy przyszło do podlączenia młotu do skuwania płytek, podłączyli się pod żarówkę. I od tak ROW-02 wytrzymał remont całej łazienki(młot, mieszadła itd) :lol: :lol:
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
User avatar
Robert Błaszczak
Posts: 4011
Joined: Sat Dec 22, 2018 8:55 pm
Location: Zielona Góra

Post

Robert, jak już przekaźnik jest załączony to wytrzyma większe obciążenie. Problem jest w momencie załączenia stryków przekaźnika ROW przy załączonym obciążeniu.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
User avatar
lesny8
Posts: 2814
Joined: Mon Dec 11, 2017 9:43 pm

Post

Nie rozbierałem ROWa, ale jeśli dobrze pamiętam spotkanie z Zamel-a, to ktoś z ekipy wspominał, że w ROW-02 są przekaźniki 10A, ale na obudowie obciążenie specjalnie podają mniejsze, jak dla 5A.
Natomiast młodszy brat, mROW-02 ma przekaźniki 5A i to już widziałem ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍

Return to “ZAMEL ROW-02”