Waga tensometryczna

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: sob cze 22, 2019 9:42 am Opóźnienie zależy od urządzenia wykonawczego.
Z tymi mm to muszę sprawdzić.
czy dobrze poderzałem i rozumuję: - czy w kodzie

Kod: Zaznacz cały

 pin->time_left = 1000;   
odpowiada za "odświeżanie wartości w apce" czy jak by nazwać częstotliwości odczytu czy wysyłania. Jak ją zwiększę - w przypadku wagi jest 10000 to wartość zmienia się w apce z większym opóźnieniem?

Kod: Zaznacz cały

  && Params.cb.get_distance != NULL ) {
        
        if ( pin->time_left <= 0 ) {
            
            if ( pin->time_left <= 0 ) {
                
                pin->time_left = 1000;   
                
                double val = Params.cb.get_distance(channel_number, pin->last_val_dbl1); 
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z tego wynika, że odczyt jest co sekundę ale to dotyczy czujnika odległości. Tam powinien być kanał typu SUPLA_CHANNELTYPE_WEIGHTSENSOR

a aplikacja na Andka powinna też taki kanał natywnie obsługiwać aby to miało ręce i nogi.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: sob cze 22, 2019 1:16 pm Z tego wynika, że odczyt jest co sekundę ale to dotyczy czujnika odległości. Tam powinien być kanał typu SUPLA_CHANNELTYPE_WEIGHTSENSOR

a aplikacja na Andka powinna też taki kanał natywnie obsługiwać aby to miało ręce i nogi.
Tak wiem. Kod tylko dla przykładu. Ślicznie dziękuję za wyjaśnienie
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

QLQ pisze: sob cze 22, 2019 9:38 am [...]
Druga rzecz o czym zawsze zapominam: pod ikonami w Cloud temp i wilgotność mają wyświetlane wartosci a ciśnienie, waga, deszcz nie. Czy można to zrobić jak dla temp i wilgotnosci? Chyba że dużo roboty to nie.
[...]
Podbijałem już kiedyś ten temat i nawet poszedł PR ale się okazało, że to nie ta klasa, a innych miejsc wtedy w kodzie nie znalazłem, gdzie można by dołożyć analogicznie obsługę wyświetlania wartości. Później już nie szukałem.
QLQ pisze: sob cze 22, 2019 9:38 am [...]
A i trzecia dziwna rzecz - jak waga wskazuje w apce 0 to miano p9trafi zmienić się z gramów na milimetry??
[...]
To jest dziwne, na pewno masz zarejestrowany kanał SUPLA_CHANNELTYPE_WEIGHTSENSOR?
Fragment kodu, który odpowiada za obsługę wyświetlania wartości z tego typu kanału ma w jednostce kg powyżej i g do 2000. Warunkując zakładałem, że kanał będzie miał zastosowanie bardziej w kuchni niż w łazience :)
pzygmunt pisze: sob cze 22, 2019 1:16 pm [...]
a aplikacja na Andka powinna też taki kanał natywnie obsługiwać aby to miało ręce i nogi.
Ale apka już ten kanał przecież obsługuje ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

lesny8 pisze: sob cze 22, 2019 6:24 pm
QLQ pisze: sob cze 22, 2019 9:38 am [...]
Druga rzecz o czym zawsze zapominam: pod ikonami w Cloud temp i wilgotność mają wyświetlane wartosci a ciśnienie, waga, deszcz nie. Czy można to zrobić jak dla temp i wilgotnosci? Chyba że dużo roboty to nie.
[...]
Podbijałem już kiedyś ten temat i nawet poszedł PR ale się okazało, że to nie ta klasa, a innych miejsc wtedy w kodzie nie znalazłem, gdzie można by dołożyć analogicznie obsługę wyświetlania wartości. Później już nie szukałem.
QLQ pisze: sob cze 22, 2019 9:38 am [...]
A i trzecia dziwna rzecz - jak waga wskazuje w apce 0 to miano p9trafi zmienić się z gramów na milimetry??
[...]
To jest dziwne, na pewno masz zarejestrowany kanał SUPLA_CHANNELTYPE_WEIGHTSENSOR?
Fragment kodu, który odpowiada za obsługę wyświetlania wartości z tego typu kanału ma w jednostce kg powyżej i g do 2000. Warunkując zakładałem, że kanał będzie miał zastosowanie bardziej w kuchni niż w łazience :)
pzygmunt pisze: sob cze 22, 2019 1:16 pm [...]
a aplikacja na Andka powinna też taki kanał natywnie obsługiwać aby to miało ręce i nogi.
Ale apka już ten kanał przecież obsługuje ;)
lesny8 pisze:To jest dziwne, na pewno masz zarejestrowany kanał SUPLA_CHANNELTYPE_WEIGHTSENSOR?
Fragment kodu, który odpowiada za obsługę wyświetlania wartości z tego typu kanału ma w jednostce kg powyżej i g do 2000. Warunkując zakładałem, że kanał będzie miał zastosowanie bardziej w kuchni niż w łazience :)

Co do gramów do 2000 to super sprawa bo można tą wagę też zastosować właśnie w kuchni - takie 2 w 1.

Miano tylko czasem w apce przeskakuje z "g" na "mm" ale się zdarza - mi to nie przeszkadza
mam kanał jako SUPLA_CHANNELTYPE_WEIGHTSENSOR:

Kod: Zaznacz cały

 SuplaDevice.addWeightSensor(); //wagi czujnik

Kod: Zaznacz cały

cb.get_weight = get_weight;
w bibliotece SuplaDevice:

Kod: Zaznacz cały

} else if ( channel->Type == SUPLA_CHANNELTYPE_WEIGHTSENSOR && Params.cb.get_weight != NULL ){
 

Kod: Zaznacz cały

bool SuplaDeviceClass::addWeightSensor(void) {
    
    int c = addChannel(0, 0, false, false);
    if ( c == -1 ) return false; 
	
    Params.reg_dev.channels[c].Type = SUPLA_CHANNELTYPE_WEIGHTSENSOR;
    channel_pin[c].last_val_dbl1 = -275;
    channelSetDoubleValue(c, channel_pin[c].last_val_dbl1);
    
} 
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

lesny8 pisze: sob cze 22, 2019 6:24 pm Ale apka już ten kanał przecież obsługuje ;)

Aaa rzeczywiście. Zapomniałem, że to był Twój commit. Z telefonu przeglądałem i przez brak wyszukiwania przeoczyłem, że to już dawno jest.
mm wskakują bo brakuje warunku dla wagi <= 0

https://github.com/SUPLA/supla-android/pull/62/files



Możesz dodać PR-a lub ja to dodam.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: sob cze 22, 2019 7:34 pm
lesny8 pisze: sob cze 22, 2019 6:24 pm Ale apka już ten kanał przecież obsługuje ;)

Aaa rzeczywiście. Zapomniałem, że to był Twój commit. Z telefonu przeglądałem i przez brak wyszukiwania przeoczyłem, że to już dawno jest.
mm wskakują bo brakuje warunku dla wagi <= 0

https://github.com/SUPLA/supla-android/pull/62/files



Możesz dodać PR-a lub ja to dodam.
a i nie ma tam LIGHTSENSOR :) dodać :)
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

pzygmunt pisze: sob cze 22, 2019 7:34 pm
lesny8 pisze: sob cze 22, 2019 6:24 pm Ale apka już ten kanał przecież obsługuje ;)

Aaa rzeczywiście. Zapomniałem, że to był Twój commit. Z telefonu przeglądałem i przez brak wyszukiwania przeoczyłem, że to już dawno jest.
mm wskakują bo brakuje warunku dla wagi <= 0

https://github.com/SUPLA/supla-android/pull/62/files



Możesz dodać PR-a lub ja to dodam.
Zmieniłem, usuwając warunek ograniczający prawidłowe wyświetlanie wartości <=0 i puściłem PR.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Swoją drogą lepszy byłby abs(weight)
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: ndz cze 23, 2019 11:20 am Swoją drogą lepszy byłby abs(weight)
Tak też poprawiłem wczoraj bo tez potrafił wyświetlać "-" ale tylko na oled.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”