Waga tensometryczna

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1974
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Zibi pisze: śr cze 29, 2022 8:41 pm Skąd wiesz kiedy gaz się kończy ?
Są butle o różnych wagach i najlepiej zrobić proces kalibracji wagi gdy wkładamy nowa butle żeby program wiedział.
W moim sofcie mojej do wagi, jest parametr - ciężar pustej butli. Na każdej butli jest zwykle namalowana jej wartość i często po wymianie butli koryguję ten parametr . Zwiększa to precyzję pomiaru ale czasem zdarzają się sytuacje, że pomiar pokazuję 0% (moj soft pokazuje poziom gazu w %) a płomień się jeszcze pali a czasem jest 5% a gazu nie ma . Nie mniej jednak , waga wspomaga nas przy planowaniu jej wymiany i butla nas nie zaskakuje np. gdy teściowie przyszli z wizytą na obiad a tu nagle pyk i ogień znikł :lol:
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Ja również miałem sytuację kiedy kończył się gaz często w niedzielę :lol:
Po włożeniu nowej butli przyciskiem 5s kalibrujesz i waga zapisuje stan nowej butli, waga całkowita butli i waga gazu i waga samej butli dzięki temu waży precyzyjnie do końca bez względu jaki rodzaj butli jest na wadze.
Również mi pokazuje w % i kg Supla, Telegram. Mam 4 powiadomienia pełna butla, 50%, koniec gazu tu mam ustawiony próg żeby wiedzieć że się zbliża koniec gazu, nie ma butli na wadze.
Powiadomienia są wysyłane na tel i głosnik w domu.
Załączniki
Screenshot_2022-06-30-09-00-16-415_org.telegram.messenger.jpg
Screenshot_2022-06-30-09-00-16-415_org.telegram.messenger.jpg (871.95 KiB) Przejrzano 615 razy
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Zibi pisze: czw cze 30, 2022 7:09 am Ja również miałem sytuację kiedy kończył się gaz często w niedzielę :lol:
Po włożeniu nowej butli przyciskiem 5s kalibrujesz i waga zapisuje stan nowej butli, waga całkowita butli i waga gazu i waga samej butli dzięki temu waży precyzyjnie do końca bez względu jaki rodzaj butli jest na wadze.
Również mi pokazuje w % i kg Supla, Telegram. Mam 4 powiadomienia pełna butla, 50%, koniec gazu tu mam ustawiony próg żeby wiedzieć że się zbliża koniec gazu, nie ma butli na wadze.
Powiadomienia są wysyłane na tel i głosnik w domu.
Masz może bina tego softu? Wygląda bardzo ciekawie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”