Oszczędzanie poboru prądu przez wemosa mini

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

The Bin files are compiled in DIO mode 32Mbit (4M)
piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

Hello @elmaya. I just check again. Whether I upload DOUT or DIO, the program works. I have Arduino set as shown. Where do I change my compilation to DIO or DOUT? For compilation I use arduino 1.8.3 and upload "flash_download_tools_v3.6.8". Our last "fight" with VOLT_dal was unsuccessful. In the last version, after entering the new value "sleeping time" wemos does not remember the new value. Regards.
1.jpg
1.jpg (48.52 KiB) Przejrzano 3394 razy
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

select " Generic ESP8266 Module" and you can define all the parameters
piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

I tried to use the "Generic ESP8266 Module" al something was wrong. When using wemos lolin mini D1 it was ok. Why does it work to load it with DIO or DOUT programs work? I will try as you write.
wandre
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 04, 2020 8:49 pm

wandre pisze: czw kwie 16, 2020 8:42 am @PioKar : A nie zrobiłeś teraz czegoś inaczej?

Teraz się zastanawiam, bo wcześniej używałem tylko ESP8266 DOWNLOAD TOOL lub Arduino , a ostatnim razem tylko wyczyściłem pamięć ESP8266 DOWNLOAD TOOL a wgrywałem ESP8266Flasher-em, ale na tych samych ustawieniach. Nie powinno mieć to znaczenia, ale wieczorkiem może to jeszcze sprawdzę. Dodatkowo wgrałem wczoraj jeszcze bina Temp_dal na zwykły ESP-12F i chodzi bez problemu.
Sprawdziłem na drugim Wemosie i po wgraniu ESP8266Flasher-em działa bez problemu. Widocznie coś nie tak z ustawieniami Download tool. Poniżej ustawienia przy jakich wgrywałem w obu programach.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (62.17 KiB) Przejrzano 3367 razy
Flasher.jpg
Flasher.jpg (54.54 KiB) Przejrzano 3367 razy
wandre
6x Sonoff Basic, 3x Sonoff Pow_R2, 1x ESP12, 3x Wemos d1 mini
piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

Witajcie!

Chciałbym na tym etapie tego projektu coś wyjaśnić. Pierwotnie pomiar prądu pobieranego przez wemosa dał wyniki: około 60 do 85 mA w czasie pomiaru i około 2 do 3 mA w czasie snu. Okazuje się, że takie wyniki dostaje się przy zasilaniu wemosa poprzez usb. Po zmianie zasilania na 5V (pin 5V a nie usb) wyniki uzyskuje się o wiele lepsze. W czasie pomiaru temperatury czy woltów dalej pobór jest wysoki, około 60 do 85 mA (ale trwa to niewiele ponad sekundę) ale za to w czasie snu układ pobiera około 0,2 mA (200 mikroamperów). I to dopiero jest zadowalający wynik.
Są też kontrowersje odnośnie nagrywania bina (tryb DOUT i DIO). Sprawdziłem wielokrotnie, że w obu ustawieniach programy działają poprawnie.

Pozdrawiam SUPLOWICZÓW... :)
wandre
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 04, 2020 8:49 pm

Witam.
Mam pytanie do kolegi "piomar2". Czy była by możliwość połączenia pomiary temperatury i napięcia na jednym wemosie?
Próbuję to ogarnąć, ale dopiero zaczynam zabawę z ESP i Suplą, więc jeszcze tego nie ogarniam.
Drugi wariant to zaciąganie do jednej bazy, linków z kilku zdalnych czujników na oddzielnych wemosach.
wandre
6x Sonoff Basic, 3x Sonoff Pow_R2, 1x ESP12, 3x Wemos d1 mini
piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

Witam.
Tutaj jest odczyt z 8 DS-ów (napięcie też czyta) viewtopic.php?f=9&t=6381
wandre
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 04, 2020 8:49 pm

piomar2 pisze: pt kwie 17, 2020 6:43 am Witam.
Tutaj jest odczyt z 8 DS-ów (napięcie też czyta) viewtopic.php?f=9&t=6381
Super projekt napewno go zrobię :D . Mam kilka wyświetlaczy ze starych telefonów z interfejsem SPI to może coś dopasuję. Jednak interesuje mnie też zrobienie zdalnej stacji zasilanej z ogniwa Li-Ion 18650 + ładowanie solarne, do pomiaru temperatury w oczku wodny idobrze by było kontrolować napięcie tego ogniwa. Spróbuję sam to zrobić modyfikując Twój soft Temp_dal , ale gdybyś mógł mi dać wskazówki co trzeba zrobić oprócz dorzucenia procedury obsługi wejścia analogowego, aby uruchomić drugi kanał, byłbym wdzięczny.
wandre
6x Sonoff Basic, 3x Sonoff Pow_R2, 1x ESP12, 3x Wemos d1 mini
piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

Kolego na 1 stronie jest schemat i opis VOLT_dal. Czyli odczyt zdalny napięcia. Do tego dokładasz TEMP_dal i wykorzystujesz "odczyt z 8 DS-ów" i masz wszystko co chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”