Supla i żaluzje fasadowe - kiedy?

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

myxhir pisze: pt paź 07, 2022 11:54 am
klew pisze: pt paź 07, 2022 11:34 am
myxhir pisze: pt paź 07, 2022 11:29 am

Czyli można instalować srw-01 i sterować jak klasyczna roleta a funkcjonalność powinna się pojawić. Trzymam za słowo :-)

W takim razie rozpoczynam proces marudzenia xD
Taki jest plan ;)
Osobiście mogę zagwarantować Tobie, że przyślę Ci do 4 szt nowych sterowników (innych niż SRW-01), jeśli z jakiegoś powodu to nie wypali :P
Do 4 szt. to też i 1 szt także widzę grę słów xD a tak na serio w takim razie wyczekuję tego dnia rozumiem że bardziej nastawiać się pewnie na półroczny czas oczekiwania przynajmniej?
Nie wiem. Ja już czekam prawie rok :P
Rekrutacja na programistów Android i iOS też jest otwarta :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
LukaszH
Posty: 639
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Też podbiję temat żaluzji - co prawda od ponad 1,5 roku radzę sobie dobrze jako soft „rolet” ale pewnie dedykowana aplikacja będzie dużo lepsza:)
Rem125
Posty: 125
Rejestracja: pn mar 26, 2018 3:00 pm

https://youtu.be/PEjARqtBP90
Na razie tak to działa myślę, że chyba nie jest źle
Rem125
Posty: 125
Rejestracja: pn mar 26, 2018 3:00 pm

https://youtu.be/r-L8ngdQR3Q a tak z asystentem google
bono122b
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 29, 2021 7:57 am

klew pisze: śr kwie 27, 2022 11:40 am
Terkin pisze: śr kwie 27, 2022 11:09 am Dziękuję za odpowiedzi? A SRW-01 nadaje się do żaluzji w tym momencie, czy trzeba czekać na jaką aktualizację?
Da się do supli dodać też czujnik wiatrowy? Jak go podłączyć?
Aktualnie funkcja fasadówek nie jest jeszcze nigdzie w Supli wspierana.
Mam testowy soft gotowy i w zasadzie działa on dość dobrze na mojej testowej żaluzji na każdym module, który ma dwa przekaźniki ;)
Także od strony sprzętu nie widzę ograniczeń. Nie potrafię natomiast powiedzieć czy i kiedy jakiś moduł dostanie aktualizację.

Czujnik wiatrowy - nie ma Suplowych modułów tego typu. Tylko własne układy, albo przerabiane z innych urządzeń.
@klew Dobrze słyszeć, że będzie działać na SRW-01 - rozumiem, że update urządzeń musi iść w parze z updatem aplikacji?
Nie ma opcji, że urządzenia dostaną soft obsługującyc fasadówki wcześniej, żeby np. można było skonfigurować to z home assistant, kiedy obsługa w aplikacji nie będzie jeszcze zaimplementowana?
Czy obsługa żaluzji w tym wypadku oznacza, że będziemy w stanie otrzymać aktualne ustawienie lamelek?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

bono122b pisze: śr paź 19, 2022 7:37 am @klew Dobrze słyszeć, że będzie działać na SRW-01 - rozumiem, że update urządzeń musi iść w parze z updatem aplikacji?
Nie ma opcji, że urządzenia dostaną soft obsługującyc fasadówki wcześniej, żeby np. można było skonfigurować to z home assistant, kiedy obsługa w aplikacji nie będzie jeszcze zaimplementowana?
Czy obsługa żaluzji w tym wypadku oznacza, że będziemy w stanie otrzymać aktualne ustawienie lamelek?
Wsparcie dla fasadówek jest zrobione w formie pozwalającej na weryfikację, czy wszystko działa zgodnie z założeniami i czy da się dobrze sterować.
Po stronie urządzenia nie ma jeszcze implementacji przesyłania danych w odpowiednich strukturach dla tego kanału (bo fasadówki nie są jeszcze wspierane też przez serwer), nie ma też integracji do HA i MQTT. Także kilku rzeczy jeszcze brakuje i leżą one i czekają na część związaną z serwerem i aplikacjami.
Raczej nie mieliśmy w planach wydawania tego bez wsparcia po stronie Supli.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
bono122b
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 29, 2021 7:57 am

Jako że żaluzje fasadowe w przeprowadzonej ankiecie zajęły ostanie miejsce ;) to nie można się spodziewać, że ta funkcjonalność zostanie szybko wprowadzona. Dla tych którzy chcieliby sterować lamelkami, polecam kupić shelly 2.5 jeśli korzystają z home assitant. Na necie jest skrypt który powinien pozwolić uzyskać tą funkjonalność. Ja swoje SRW-01 oddaję i będę montował na shelly właśnie. Jak się uda to dam znać na temat wyników.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

bono122b pisze: pt gru 16, 2022 8:35 am Jako że żaluzje fasadowe w przeprowadzonej ankiecie zajęły ostanie miejsce ;) to nie można się spodziewać, że ta funkcjonalność zostanie szybko wprowadzona. Dla tych którzy chcieliby sterować lamelkami, polecam kupić shelly 2.5 jeśli korzystają z home assitant. Na necie jest skrypt który powinien pozwolić uzyskać tą funkjonalność. Ja swoje SRW-01 oddaję i będę montował na shelly właśnie. Jak się uda to dam znać na temat wyników.
Fasadówki będą wprowadzone.
Zajęły 9 miejsce z 15 ;). Ja będę ten temat cisnął.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
LukaszH
Posty: 639
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

klew pisze: pt gru 16, 2022 9:50 am
bono122b pisze: pt gru 16, 2022 8:35 am Jako że żaluzje fasadowe w przeprowadzonej ankiecie zajęły ostanie miejsce ;) to nie można się spodziewać, że ta funkcjonalność zostanie szybko wprowadzona. Dla tych którzy chcieliby sterować lamelkami, polecam kupić shelly 2.5 jeśli korzystają z home assitant. Na necie jest skrypt który powinien pozwolić uzyskać tą funkjonalność. Ja swoje SRW-01 oddaję i będę montował na shelly właśnie. Jak się uda to dam znać na temat wyników.
Fasadówki będą wprowadzone.
Zajęły 9 miejsce z 15 ;). Ja będę ten temat cisnął.
Ciekawe czy mało osób ma żaluzje czy uznali że na ustawieniach od rolet i tak jest ok i lepiej ogarnąć inne brakujące elementy Supli. Ja także podbiłem temat żaluzji i cieszę się że temat będzie kontynuowany.
Tylko tak teraz po już 2 latach doświadczenia z żaluzjami, to jak moduł się zresetuje (to zdarza się mimo wszystko często) gubi pozycję, dwa to co kiedyś pisałem że krótkie sygnały (0,5-2sek) do sterowania lamelkami, bardzo mocno rozjeżdżają kalibrację (fizycznie żaluzja zamknięta w 100%, a w aplikacji 60%). Do tego opóźnienia na przekaźnikach, różne rodzaje silników i sterowanie przez w sumie czas - to oznacza bardzo trudne zadanie aby to ogarnąć ale jak wspomniałem trzymam kciuki i piszę się na wszelkie testy aby tutaj pomóc :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

LukaszH pisze: śr gru 28, 2022 4:36 pm
klew pisze: pt gru 16, 2022 9:50 am
bono122b pisze: pt gru 16, 2022 8:35 am Jako że żaluzje fasadowe w przeprowadzonej ankiecie zajęły ostanie miejsce ;) to nie można się spodziewać, że ta funkcjonalność zostanie szybko wprowadzona. Dla tych którzy chcieliby sterować lamelkami, polecam kupić shelly 2.5 jeśli korzystają z home assitant. Na necie jest skrypt który powinien pozwolić uzyskać tą funkjonalność. Ja swoje SRW-01 oddaję i będę montował na shelly właśnie. Jak się uda to dam znać na temat wyników.
Fasadówki będą wprowadzone.
Zajęły 9 miejsce z 15 ;). Ja będę ten temat cisnął.
Ciekawe czy mało osób ma żaluzje czy uznali że na ustawieniach od rolet i tak jest ok i lepiej ogarnąć inne brakujące elementy Supli. Ja także podbiłem temat żaluzji i cieszę się że temat będzie kontynuowany.
Tylko tak teraz po już 2 latach doświadczenia z żaluzjami, to jak moduł się zresetuje (to zdarza się mimo wszystko często) gubi pozycję, dwa to co kiedyś pisałem że krótkie sygnały (0,5-2sek) do sterowania lamelkami, bardzo mocno rozjeżdżają kalibrację (fizycznie żaluzja zamknięta w 100%, a w aplikacji 60%). Do tego opóźnienia na przekaźnikach, różne rodzaje silników i sterowanie przez w sumie czas - to oznacza bardzo trudne zadanie aby to ogarnąć ale jak wspomniałem trzymam kciuki i piszę się na wszelkie testy aby tutaj pomóc :)
mSRW sobie lepiej radzi z tym rozjeżdżajaniem, bo wykrywa pobór prądu i opóźnienia generowane przez napęd są praktycznie niwelowane
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”