SA-018

Awatar użytkownika
kamil2466
Posty: 56
Rejestracja: wt mar 31, 2020 11:16 am

Witam
Kupiłem sobie do włącznika SA-018 i wgrałem do niego suple ale mam problem z włączeniem przekaźnika. Przekaźnik jest na GPO12 a włącznik teoretycznie na GPO4 ale nie działa po zmianie na GPO0 włącznika dioda zaczeła mrugać od przekaźnika i przekaźnik cyka ale nie trzyma włączonego światła tylko na sekundę i umiera wszystko muszę zrobic reset urządzenia. Macie jakiś pomysł??
Wezmę udział w Supla Offline Party 2023
BedzieTego
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 25, 2020 9:49 am

jaki system wgrales.
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

kamil2466 pisze: wt lis 10, 2020 5:38 pm Witam
Kupiłem sobie do włącznika SA-018 i wgrałem do niego suple ale mam problem z włączeniem przekaźnika. Przekaźnik jest na GPO12 a włącznik teoretycznie na GPO4 ale nie działa po zmianie na GPO0 włącznika dioda zaczeła mrugać od przekaźnika i przekaźnik cyka ale nie trzyma włączonego światła tylko na sekundę i umiera wszystko muszę zrobic reset urządzenia. Macie jakiś pomysł??
Też mam ten moduł bez N, i chcę wgrać suple, ale nie wiem które pady są rx tx gnd vcc, żeby w nie podłączyć programator, możesz mi podpowiedzieć?, nie znalazłem och rozpiski w necie
Obrazek
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Źle oznaczyłem na tym foto powyżej. Pady rx tx gnd vcc są takie przykopvone od lutowania . Przycisk to gpio0.
.
Screenshot_20220605-111814_Firefox.jpg
Screenshot_20220605-111814_Firefox.jpg (624.33 KiB) Przejrzano 863 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Dziękuję za pomoc, supla już jest wgrana i niedługo moduł zostanie zainstalowany :)
ps. pady strasznie malutkie i w pobliżu innych elementów, pierwsze podlutowanie kabelków zrobiło zwarcie, na szczęście i programator i moduł przeżył, poprawka się udała i dalej wgranie supli gui generic jako szablon JSON poniżej nie stanowiło problemu

Kod: Zaznacz cały

GPIO #	Component
GPIO04	Switch1
GPIO12	Relay1
GPIO13	Led1

{"NAME":"SA-018","GPIO":[0,0,0,0,9,0,0,0,21,52,0,0,0],"FLAG":0,"BASE":18}
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Czy ktoś próbował podłączyć do tego modułu czujnik temperatury DS18B20 ? lub wilgodnosci?
Da radę go zasilić tak aby działał? Moduł ma pady RX i TX to pin data czujnika do któregoś z nich by można polutować ale pytam bo moduł jest łączony w szereg z żarówkami (bez linii N) wiec nie wiem jak z tym fikuśnym zasilaniem modułu wydajnościowo jest.
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Robię eksperymenty z kolejnymi sa 018 co do mnie przyszły i mogę powiedzieć ze wstawienie neonówki (wraz z rezystorem oczywiście) pomiędzy czerwone kable działa zgodnie z oczekiwaniami i nie zakłóca działania modułu, neonówka żarzy się kiedy światło jest zgaszone.
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Jeden z modułów przyszedł do mnie nie do końca działający, tzn czarne kable do przełącznika nie przełączają światła. Nie przełącza go również mikroswitch w tym module.
Aby nie wyrzucać modułu podlutowałem kabelki do padów GND i TX (patrz zdjęcie wyżej) i ustawiłem w ustawieniach modułu w gui generic przycisk na TX włąśnie, zwarcie tx do gnd powoduje zadziałanie włącznika i zapalenie światła.
Moje pytanie brzmi, czy takie zwieranie do gnd jest w tym przypadku ok , czy powinno być przez rezystor ?
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

mmiikk pisze: pn sie 08, 2022 4:07 pm Jeden z modułów przyszedł do mnie nie do końca działający, tzn czarne kable do przełącznika nie przełączają światła. Nie przełącza go również mikroswitch w tym module.
Aby nie wyrzucać modułu podlutowałem kabelki do padów GND i TX (patrz zdjęcie wyżej) i ustawiłem w ustawieniach modułu w gui generic przycisk na TX włąśnie, zwarcie tx do gnd powoduje zadziałanie włącznika i zapalenie światła.
Moje pytanie brzmi, czy takie zwieranie do gnd jest w tym przypadku ok , czy powinno być przez rezystor ?
Ostatecznie polutowałem kabelki czarne (te do przełącznika) do pada GND i pada między mikroswitcha na płytce i chipem esp. W gui generic modułu ustawiłem przycisk na GPIO2 i działa jako przełącznik bistabilny, konfiguracje też na GPIO2.
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Sam sobie odpowiadam, może jeszcze komuś się ta wiedza przyda, przed chwilą sprawdziłem:
moduł SA-018 (bez linii N) z wgranym gui generic z termometrem 1wire DS18B20 działa w warunkach roboczych poprawnie i bez zakłóceń, nie przeszkadza mu ciągnięty przez termometr prąd .
Moduł terometru oczywiście z rezystorem miedzy vcc a data podłączony do padów w module data do TX. vcc-vcc i gnd-gnd patrz rysunek wcześniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”