GUI-Generic 1.7.0 - wsparcie dla PZEM-004T V3

Robert Błaszczak

RomanG wrote: Sat Mar 16, 2024 4:29 pm
Robert Błaszczak wrote: Sat Mar 16, 2024 12:31 pm Zanim wyrzucisz, to może warto spróbować jak to się zachowuje na ESP32?
...mam zapas ESP12E, więc....
Zerknij na ten wątek: viewtopic.php?t=15047

Jak ktoś ma zapas procesorów Intel 386SX, to też będzie domagał się działania Windows 11? :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
krycha88

RomanG wrote: Sat Mar 16, 2024 4:29 pm Jeżeli to nie jest problem, to mogę powiedzieć, że ten soft działa w konfiguracji ze wspólnym RX (TX). Bo na osobnych działa.
Czyli działa na wspólnym RX?
https://gui-generic-builder.supla.io/
RomanG

Mam zagwozdkę, co mam odpowiedzieć!

We wcześniejszych softach odczyt trzeciej fazy pojawiał się po resecie urządzenia - robiłem to na stronie urządzenia.
Ten ostatni soft sam automatycznie resetuje ESP przed każdym odczytem, dlatego zapytałem, czy to jest "zdrowe" dla kontrolera.
... i napisałem, że jeżeli nie powoduje to żadnych konsekwencji, to soft jest OK!
Tyle mogę odpowiedzieć.

Robert poddał w wątpliwość sens tych prób, a mnie trudno jest polemizować z jego zdaniem.
Jeżeli jednak chcesz nadal coś testować, to ja jestem za, chociaż wolałbym, aby inni też weryfikowali te próby.
krycha88

RomanG wrote: Sat Mar 16, 2024 5:51 pm Mam zagwozdkę, co mam odpowiedzieć!

We wcześniejszych softach odczyt trzeciej fazy pojawiał się po resecie urządzenia - robiłem to na stronie urządzenia.
Ten ostatni soft sam automatycznie resetuje ESP przed każdym odczytem, dlatego zapytałem, czy to jest "zdrowe" dla kontrolera.
... i napisałem, że jeżeli nie powoduje to żadnych konsekwencji, to soft jest OK!
Tyle mogę odpowiedzieć.

Robert poddał w wątpliwość sens tych prób, a mnie trudno jest polemizować z jego zdaniem.
Jeżeli jednak chcesz nadal coś testować, to ja jestem za, chociaż wolałbym, aby inni też weryfikowali te próby.
Nic nie powinno się restartować.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Maniek913

RomanG wrote: Sat Mar 16, 2024 4:29 pm
krycha88 wrote: Sat Mar 16, 2024 1:19 pm Zobacz jeszcze tą wersję.
Krystienie!
Jak długo wytrzyma ESP na tym sofcie?
Pytam, bo nie mam wiedzy, co może czekać kontroler przy tak częstym restarcie.
Jeżeli to nie jest problem, to mogę powiedzieć, że ten soft działa w konfiguracji ze wspólnym RX (TX). Bo na osobnych działa.
RomanG wrote: Fri Mar 15, 2024 1:53 pm ....PZEM-y idą do kosza :(
....no może zostawię, są takie śliczne, kolorowe :)
Robert Błaszczak wrote: Sat Mar 16, 2024 12:31 pm Zanim wyrzucisz, to może warto spróbować jak to się zachowuje na ESP32?
...mam zapas ESP12E, więc....
krycha88 wrote: Sat Mar 16, 2024 12:38 pm Użyj oddzielnych pinów.
Osobiście używam MEW-01, a chciałem potestować PZEM-y w konfiguracji ze wspólnym RX-em.

Jeszcze dodam;
Wychodzę z założenia, że jak coś jest, to powinno działać (mimo, że nie będę tego używał, ale inni użyją). Jak na razie nie było informacji, że Supla, czy nawet GG nie wspierają takiej opcji.
Byłbym bardzo zawiedziony, gdyby taka informacja się pojawiła, ale musiałbym ją przyjąć. Oby, to co napisałem, nie przyczyniło się do pojawienia się takiego właśnie komunikatu.
Czytając kilka ostatnich stron tego wątku odniosłem wrażenie, że tylko mnie zależy na sofcie ze wspólnym RX-em. Trochę szkoda, że do testów nie włączą się bardziej obeznani w temacie.
Cały czas mam nadzieję, że "Supla", "forum suplowe" - cała społeczność związana z tym, dąży - może nie do ideału - ale do poprawiania tego, co można poprawić. Może jestem idealistą, ale...dlaczego nie mam być?
Jestem z suplą prawie od samego początku (2018rok) i nie jest tak że tylko ciebie zależy, po prostu doświadczyłem dejavu :) przerabialiśmy już tą sprawę w zeszłym roku :viewtopic.php?t=13668 i wtedy nie znaleźliśmy rozwiązania. Więc po prostu założyłem że tym razem też się tak skończy. Teraz jak rozumiem jest inaczej, więc chętnie włączę się do testów. Jeszcze jedno - wiem że świat idzie do przodu, ale pomysł żeby nagle banować wszystkie moduły z ESP8266 co jak mniemam stanowi lwią część działających urządzeń nie jest rozsądny, przecież dla prostych zastosowań esp8266 radzi sobie świetnie. np: mam ładowarkę do samochodu ( esp8266,PZEM, przekaźnik, ds1820 i krańcówka) na sofcie 4.2.15 i na podstawie 3-letniej eksploatacji twierdzę że pracuje bardziej stabilnie od sąsiedniego MEW-a . :)
klew

Proszę nie obrażać MEWy - tam też stare poczciwe esp8266 siedzi;)
Z tymi układami jest jeszcze taki problem że chyba za 2 lata całkowicie kończy się ich wsparcie ze strony producenta.
Poza tym nikt niczego nie banuje, ale trzeba pamiętać o ograniczeniach tych urządzeń.
Każda kolejna wersja softu zajmie trochę więcej miejsca i zużyje trochę więcej RAMu. Inaczej nie są się rozwijać softu ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Maniek913

klew wrote: Sat Mar 16, 2024 6:38 pm Proszę nie obrażać MEWy - tam też stare poczciwe esp8266 siedzi;)
Z tymi układami jest jeszcze taki problem że chyba za 2 lata całkowicie kończy się ich wsparcie ze strony producenta.
Poza tym nikt niczego nie banuje, ale trzeba pamiętać o ograniczeniach tych urządzeń.
Każda kolejna wersja softu zajmie trochę więcej miejsca i zużyje trochę więcej RAMu. Inaczej nie są się rozwijać softu ;)
Oczywiście rozumiem że rozwój ma swoje wymagania, Brakuje mi tylko czegoś w rodzaju "maszyny czasu" - aby moc generować na nowo starsze softy dla starszych urządzeń które wymagają tylko dodania jakieś funkcji- nawet już pracuję nad taką :lol:
ps
wiadomo już co stanowiło problem z współdzieleniem pinu RX ?
RomanG

krycha88 wrote: Sat Mar 16, 2024 6:29 pm Nic nie powinno się restartować.

Restart modułu następuje regularnie co ok. 6sek. Nagrałem film, ale myślę, że opisanie tego wystarczy. :D

Taka aktywność na forum, że nie chcę tracić czasu :)

W apce "i" pokazuje "czas połączenia" i "czas pracy" maksymalnie 4 sek (tak udało mi się sprawdzić).
Maniek913

krycha88 wrote: Sat Mar 16, 2024 9:01 am Zobacz jeszcze te 3 wersje.
Windows krzyczy że zawiera wirusa, Roman - nie miałeś problemu z pobraniem?
RomanG

Nie miałem.
I bez problemu wlazł do ESP. :)

Return to “GUI Generic”