Dlaczego nie mogę otworzyć bramy z Google Home

songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Alarm reaguje poprawnie.

Mam w planach małe modyfikacje systemu alarmowego, więc z pewnością poproszę o rzut okiem na tą modyfikację. Dzięki, to dobra rada :)
tomekjat
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 25, 2022 6:42 pm

pzygmunt pisze: śr mar 17, 2021 11:45 pm Aplikacja Google Home pozwala otwierać bramę garażową lub wjazdową tylko za pomocą komend głosowych. Google Home nie widzi furtek. Aby sterowanie głosowe działało poprawnie kanał sterujący bramą musi być powiązany z prawidłowo działającym czujnikiem otwarcia.
Dzień dobry

Nie koniecznie trzeba mieć czujnik żeby działo. Do kanału należy przypisać czujnik otwarcia z odwróconą logiką, a liczbę prób otwarcia ustawić na 1. W związku z tym że niema tam nic podłączone supla będzie to widziała jako zamknięte. Google home otworzy bramę na komendę otwórz. Niestety żeby zamknąć też trzeba będzie użyć komendy otwórz. Działa trochę kulawo, ale da się sterować bez podłączonego kontaktronu.

Pozdrawiam
Tomasz
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

tomekjat pisze: pt mar 25, 2022 6:50 pm
pzygmunt pisze: śr mar 17, 2021 11:45 pm Aplikacja Google Home pozwala otwierać bramę garażową lub wjazdową tylko za pomocą komend głosowych. Google Home nie widzi furtek. Aby sterowanie głosowe działało poprawnie kanał sterujący bramą musi być powiązany z prawidłowo działającym czujnikiem otwarcia.
Dzień dobry

Nie koniecznie trzeba mieć czujnik żeby działo. Do kanału należy przypisać czujnik otwarcia z odwróconą logiką, a liczbę prób otwarcia ustawić na 1. W związku z tym że niema tam nic podłączone supla będzie to widziała jako zamknięte. Google home otworzy bramę na komendę otwórz. Niestety żeby zamknąć też trzeba będzie użyć komendy otwórz. Działa trochę kulawo, ale da się sterować bez podłączonego kontaktronu.

Pozdrawiam
Tomasz
Zauważ, że tam było napisane "aby sterowanie głosowe działało poprawnie" :P
Ale tak - od niedawna można ustawić ilość powtórzeń na "1" (jeszcze miesiąc temu tej opcji nie było i brama by kilka razy próbowała się otworzyć...)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
tomekjat
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 25, 2022 6:42 pm

klew pisze: pt mar 25, 2022 6:53 pm
tomekjat pisze: pt mar 25, 2022 6:50 pm
pzygmunt pisze: śr mar 17, 2021 11:45 pm Aplikacja Google Home pozwala otwierać bramę garażową lub wjazdową tylko za pomocą komend głosowych. Google Home nie widzi furtek. Aby sterowanie głosowe działało poprawnie kanał sterujący bramą musi być powiązany z prawidłowo działającym czujnikiem otwarcia.
Dzień dobry

Nie koniecznie trzeba mieć czujnik żeby działo. Do kanału należy przypisać czujnik otwarcia z odwróconą logiką, a liczbę prób otwarcia ustawić na 1. W związku z tym że niema tam nic podłączone supla będzie to widziała jako zamknięte. Google home otworzy bramę na komendę otwórz. Niestety żeby zamknąć też trzeba będzie użyć komendy otwórz. Działa trochę kulawo, ale da się sterować bez podłączonego kontaktronu.

Pozdrawiam
Tomasz
Zauważ, że tam było napisane "aby sterowanie głosowe działało poprawnie" :P
Ale tak - od niedawna można ustawić ilość powtórzeń na "1" (jeszcze miesiąc temu tej opcji nie było i brama by kilka razy próbowała się otworzyć...)
Działa w połowie poprawnie :)
Ewentualnie ustawić liczbę prób na 2 wtedy brama po 60s. zamknie się sama.
wrol@wp.pl
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 25, 2020 7:33 pm

Witam wszystkich
A dlaczego w supli nie ma po prostu przycisku chwilowego? Mam mutiboard 4 przekaźnikowy bez żadnych wejść i nie chce sterować żadną bramą tylko systemem alarmowym na zasadzie wejść monostabilnych. Chciałem to sprzęgnąć z GA ale w supli mogę ustawić tylko jakieś zakichane furtki które wcale nie działają w Ga czy gh, oraz bramy do których trzeba kontraktony. Totalny bezsens i same kłody pod nogi.
Byłby taki przycisk monostabilny jako ogólny i google by nie miało żadnych obiekcji na pewno.
Właśnie jedzie do mnie sterownik z tuya, może on ma jakąś normalną integrację, jak tak to zielone do kosza bo już nerwy puszczają....
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Sterowanie systemem alarmowym przez GA to już jest hardcore. No ale co kto lubi :lol: .
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
wrol@wp.pl
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 25, 2020 7:33 pm

A jakże... leżysz na łóżeczku i gadasz, a nie latasz na dół zazbrajać na noc...
Poza tym jest jeszcze kilka funkcji którymi można sterować np. Załącznie tzw gongów z wejść, czy załącznie timerów strujących oświetleniem za posesji, włączanie na jakiś czas drukarki która jest dwie kondygnacje niżej... to tylko niektóre potencjalne możliwości wykorzystania zwykłego wyjścia monostabilnego w google asystencie. Już nie wspomnę o np. Sterowaniem centralką sterowania grupą rolet itp...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18276
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Łączenie systemu alarmowego z innymi systemami, które nie są dedykowane do zapewniania bezpieczeństwa to nie jest dobry pomysł.
Nie chwal się tym ubezpieczycielowi jak będziesz szukał łóżeczka poza domem.
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

wrol@wp.pl pisze: śr kwie 20, 2022 7:30 pm A jakże... leżysz na łóżeczku i gadasz, a nie latasz na dół zazbrajać na noc...
Ustaw autouzbrajanie, będziesz mógł poleżeć w ciszy ;)
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
wrol@wp.pl
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 25, 2020 7:33 pm

Oczywiście pewnych rzeczy nie powinno się łączyć z alarmem, i nie zamierzam tego robić. Mówię tu np. O rozbrajaniu systemu czy kasowaniu alarmu przez wejście sterujące. Ale dlaczego nie miałbym niby uzbrajać? Czy uaktywniać gongów? Nie stanowi to raczej zubożenia bezpieczeństwa w systemie alarmowym. Nie raz stosuje się radiolinie sterujące lub modemy GSM i jest to dopuszczalne.
A co do automatycznego zazbrojenia.... no wiesz.... nie spodziewałem się takiego ciosu na forum urządzeń do zdalnego sterowania. To może od razu wyrzuć swoją suple i powsadzaj czasówki tygodniowe, może brama ci się otworzy jak będziesz wracać z roboty...
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”