sterowanie klimatyzatorem LG poprzez WIFI

YoMan

amthew9 wrote: Mon Jun 10, 2024 6:31 pm
klew wrote: Fri Apr 09, 2021 7:47 am
hZkgZK wrote: Fri Apr 09, 2021 7:39 am druciarska opcja ma taką zaletę że można ją zastosować do każdego klimatyzatora :D
ja korzystam z podobnego rozwiązania ale nie rozbierałem pilota żeby lutować do niego przekaźniki. esp8266 + dioda podczerwieni i programujemy co chcemy ;)
Niektóre piloty do klimatyzacji po wciśnięciu przycisku, zmieniają swój "wewnętrzny" stan i wysyłają do klimy pełną konfigurację. Także w tych przypadkach kopiowanie sygnału z pilota na nic się nie zda - trzeba rozgryźć jak jest budowana cała wiadomość i takie coś konstruować i wysyłać.
Z moją klimą właśnie jest taki problem. Kupiłem drugi pilot z nadzieją na druciarstwo, jednak każdy z nich żyje swoim życiem i trzyma swoje ustawienia. Teoretycznie można ustawić parametry na sztywno i sterować tylko on/off, ale chyba nie o to chodzi. Znalazł ktoś jakieś lepsze rozwiązanie bez ingerencji w jednostkę?
Tak. Wpięcie supli pod czujnik otwarcia okna i sterowanie za pomocą termostatu supli
YoMan

YoMan wrote: Mon Jun 10, 2024 6:57 pm
klew wrote: Fri Apr 09, 2021 7:47 am

Niektóre piloty do klimatyzacji po wciśnięciu przycisku, zmieniają swój "wewnętrzny" stan i wysyłają do klimy pełną konfigurację. Także w tych przypadkach kopiowanie sygnału z pilota na nic się nie zda - trzeba rozgryźć jak jest budowana cała wiadomość i takie coś konstruować i wysyłać.
Z moją klimą właśnie jest taki problem. Kupiłem drugi pilot z nadzieją na druciarstwo, jednak każdy z nich żyje swoim życiem i trzyma swoje ustawienia. Teoretycznie można ustawić parametry na sztywno i sterować tylko on/off, ale chyba nie o to chodzi. Znalazł ktoś jakieś lepsze rozwiązanie bez ingerencji w jednostkę?
Tak. Wpięcie supli pod czujnik otwarcia okna i sterowanie za pomocą termostatu supli
To jest jakieś wyprowadzenie w jednostce wewnętrznej? Pacjent to Haier Tundra 3.5. Obawiam się, że nie mam takiej opcji.
YoMan

amthew9 wrote: Tue Jun 11, 2024 4:29 am
YoMan wrote: Mon Jun 10, 2024 6:57 pm

To jest jakieś wyprowadzenie w jednostce wewnętrznej? Pacjent to Haier Tundra 3.5. Obawiam się, że nie mam takiej opcji.
Tego nie wiem, nie znam opcji w klimatyzatorach. Swoje zamówiłem z taką opcją. Działa to tak, że jeżeli ktoś otworzy okno to spliter zawiesza działanie ale się nie wyłącza więc pozostają wszystkie ustawienia. I tym "otwarciem" tylko załączam klimę. Działa od 2 lat niemal bez zająknięcia.
YoMan

Hej, powracam do tematu z dobrymi wieściami. Połączyłem oba rozwiązania i stworzyłem "pilot hybrydowy" :) Ustawieniami zarządzam na pilocie, samo uruchomienie klimatyzacji dodatkowo mogę przeprowadzić zdalnie.
20240613_181411_HDR.jpg
20240616_121303_HDR.jpg
Screenshot_2024-06-17-05-39-20~2.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Return to “Pomoc”