Funkcja deep sleep

zzrr

krycha88 wrote: Sun Jan 28, 2024 4:31 pm
zzrr wrote: Sun Jan 28, 2024 4:22 pm Tak mi do głowy przyszło...
Szanowny pacjencie... nogę odcięliśmy, już nie będzie bolała :lol:
Następnym razem proszę uważać na zgłaszane problemy :)
myślę że jeszcze ze dwa takie szybkie wyleczenia i problemów nie będzie :lol: :lol: :lol:
edm

"Nogi nie ma ale nadal boli" :roll:
W BoneIO zrobiłem aktualizację do Firmware: SuplaDevice GG v7.11.6 z poziomu GUI Aktualizuj.
Usunąłem z supla cloud BoneIO i zarejestrowałem jeszcze raz. Korekta w supla cloud ustawiona na 0.
Jednak na pierwszym BME280 zawyrza mi temperaturę i wilgotność o 10. Czyli jakby pamiętało wartość o którą korygowałem wcześniej dla testów.
W GUI sterownika nie ma już opcji korekta dla temperatury i wilgotności. Restart sterownika nic nie zmienia.

I co teraz wygenerować soft jeszcze raz przez GG i wgrać z opcją Erase przez programator z komputera?.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
krycha88

Wyślij nowa wartość korekty z clouda?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Robert Błaszczak

zzrr wrote: Sun Jan 28, 2024 4:22 pm
krycha88 wrote: Sun Jan 28, 2024 2:51 pm Ale wg mnie nie ma co drążyć tematy, bo postanowiłem już ukryć możliwość korek w GUI :)
krycha88 wrote: Sun Jan 28, 2024 3:14 pm Temat korekt został poprawiony :)
Tak mi do głowy przyszło...
Szanowny pacjencie... nogę odcięliśmy, już nie będzie bolała :lol:
To raczej usunięcie wrzodu na d...e, który był tam nie wiadomo po co i tylko przeszkadzał w poprawnym działaniu obu nóg :lol: .
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
edm

krycha88 wrote: Sun Jan 28, 2024 6:01 pm Wyślij nowa wartość korekty z clouda?
Robiłem tak. I potem potem ponownie na 0. Lecz to nic nie dało.
Jutro wgram jeszcze raz GG z opcją erase i musi być dobrze. Chyba że to zbieg okoliczności że BME280 w tym monecie tak się rozjechał. Doświadczyłem już tego że BME280 szwankują i rozjeżdżają się pomiary.
zzrr

Robert Błaszczak wrote: Sun Jan 28, 2024 6:31 pm To raczej usunięcie wrzodu na d...e, który był tam nie wiadomo po co i tylko przeszkadzał w poprawnym działaniu obu nóg :lol: .
W każdym razie operacja przebiegła pomyślnie i bez komplikacji :lol:
A pan doktor przynajmniej może się zająć leczeniem innych nagłych przypadków :lol: :lol: :lol:
krycha88

zzrr wrote: Sun Jan 28, 2024 7:21 pm A pan doktor przynajmniej może się zająć leczeniem innych nagłych przypadków :lol: :lol: :lol:
Teraz chociaż wiem jak je wyleczyć 8-)
edm

Robert Błaszczak wrote: Sun Jan 28, 2024 4:15 pm I jest OK 👍. Korekta wprowadzana w Cloud nie powoduje żadnych problemów.
Witam Panowie.
Chyba jest coś nie tak z tą korektą z poziomu supla cloud. Poniżej link do filmu.
Krótki opis sytuacji. Soft wygenerowany na nowo i wgrany do BoneIO z poziomu Gui generic z opcją Erase.
Na początku wartość temperatury i wilgotności jest taka sama, poprawna w supla cloud jak i z poziomu web gui sterownika. Wynosi 21,77 stopni i 66,55 %. Po czym z poziomu supla cloud robię korektę na plus 10 temperatury i wilgotności, czekam jak się synchronizuje, zapisze.
Po tym robię restart BoneIO i w web gui sterownika widać że temperatura oraz wilgotność wzrosła o 10, czyli niby dobrze.
Ale w supla cloud samoczynnie wzrosło ponownie o kolejne 10 czyli razem 20. Wpisując różne korekty nawet na minus - 10 nie da się powrócić do stanu z przed korekty. Żeby temperatura w supla cloud i web gui sterownika wynosiła poprawnie około 21,77 stopni i 66,55 %.
Usuwanie sterownika z supla cloud i ponowna rejestracja nic nie pomaga.
https://drive.google.com/file/d/1WXxtTW ... NGpiU/view
krycha88

edm wrote: Tue Jan 30, 2024 4:35 pm
Robert Błaszczak wrote: Sun Jan 28, 2024 4:15 pm I jest OK 👍. Korekta wprowadzana w Cloud nie powoduje żadnych problemów.
Witam Panowie.
Chyba jest coś nie tak z tą korektą z poziomu supla cloud. Poniżej link do filmu.
Krótki opis sytuacji. Soft wygenerowany na nowo i wgrany do BoneIO z poziomu Gui generic z opcją Erase.
Na początku wartość temperatury i wilgotności jest taka sama, poprawna w supla cloud jak i z poziomu web gui sterownika. Wynosi 21,77 stopni i 66,55 %. Po czym z poziomu supla cloud robię korektę na plus 10 temperatury i wilgotności, czekam jak się synchronizuje, zapisze.
Po tym robię restart BoneIO i w web gui sterownika widać że temperatura oraz wilgotność wzrosła o 10, czyli niby dobrze.
Ale w supla cloud samoczynnie wzrosło ponownie o kolejne 10 czyli razem 20. Wpisując różne korekty nawet na minus - 10 nie da się powrócić do stanu z przed korekty. Żeby temperatura w supla cloud i web gui sterownika wynosiła poprawnie około 21,77 stopni i 66,55 %.
Usuwanie sterownika z supla cloud i ponowna rejestracja nic nie pomaga.
https://drive.google.com/file/d/1WXxtTW ... NGpiU/view
Uff ja tu chyba nie mam nic do roboty :lol:
edm

krycha88 wrote: Tue Jan 30, 2024 6:33 pm Uff ja tu chyba nie mam nic do roboty :lol:
Jasne 🙂. W końcu to jest Twoja dobra wola.
Z ciekawości napisz jaśniej jest błąd czy go nie ma?.
Z Twojej odpowiedzi wnioskuję że jest problem ale po stronie supla cloud.

Return to “GUI Generic”