Wświetlane dane na OLED

vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

robertklepacki94 pisze: wt lut 01, 2022 6:42 pm Czyli zamrażania ma także wpływ na AT? W takim muszę zamówić jeszcze jedno NodeMCU :D
Zrób "prosty" test AT:

1. soft z OLED + linki bezpośrednie + AT
2. soft z OLED + AT
3 soft bez OLED + linki bezpośrednie + AT

Jeżeli tylko 1 i 3 będą "psuły" AT to winowajcą jest odczyt linków - pytanie ile ich masz?
jeżeli również pkt. 2 będzie wprowadzał zamieszanie w AT to problem leży w obsłudze OLED.
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

vajera pisze: wt lut 01, 2022 7:03 pm
robertklepacki94 pisze: wt lut 01, 2022 6:42 pm Czyli zamrażania ma także wpływ na AT? W takim muszę zamówić jeszcze jedno NodeMCU :D
Zrób "prosty" test AT:

1. soft z OLED + linki bezpośrednie + AT
2. soft z OLED + AT
3 soft bez OLED + linki bezpośrednie + AT

Jeżeli tylko 1 i 3 będą "psuły" AT to winowajcą jest odczyt linków - pytanie ile ich masz?
jeżeli również pkt. 2 będzie wprowadzał zamieszanie w AT to problem leży w obsłudze OLED.
Takie testy już robiłem i faktycznie to odczyt linków wprowadza te nieprawidłowości w AT. Linków mam 4 ale nawet jeden wprowadza zamieszanie.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Jest na to rada, wytdużyć odczyt co 1min.
https://gui-generic-builder.supla.io/
sebu1
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 07, 2018 10:55 am

Witajcie, mam pytanie, czy była by szansa aby wyświetlać na OLED'zie informacje na temat aktualnej mocy czynnej z MEW-01?
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

krycha88 pisze: wt lut 01, 2022 7:45 pm Jest na to rada, wytdużyć odczyt co 1min.
Odczyt jest zależny od czasu ustawionego pod hasłem EKRAN ?
Czy przewijanie ekranu to jedno a odczyt do drugie ?
Jeśli to nie jest ze sobą zintegrowane to może by dobrą opcją było dodanie regulacji odczytu temperatur do GG. Ja głownie czytam temperatury pomieszczeń i zewnętrzną wiec wydłużenie odczytu raczej nie wpłynie na jego zakłamanie.

Wtedy mógłbym na OLED,a wrzucić wszystkie pomieszczenia :mrgreen: :mrgreen:

Ja osobiście dopiero zaczynam przygodę z Arduino i kompilacjami wsadów :D W zasadzie to w każdej wolnej chwili przerabiam poradnik dla początkujących :lol: :lol:
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

Jakiś czas temu poruszałem pewien problem, lecz nie uzyskałem odpowiedzi. Może teraz ktoś mi coś poradzi?
"Mam problem. Wemos D1 UNO soft Gui-Generic 4.13.18: 4 x relay, 4 x button, 2 x DS, BME280, OLED. Wszystko niby działa lecz po włączeniu OLEDa znikają odczyty z BME i na wyświetlaczu nic nie ma jakby nastąpiło odłączenie I2C. Cały zestaw działał do wczoraj bez żadnych problemów na Praimary-Gui. Może ktoś coś poradzi."
Pozdrawiam
arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

No trudno nie było chętnych do pomocy więc sam jakoś sobie poradziłem, może komuś się to przyda. GuiGeneric niestety nie toleruje dłuższych przewodów do I2C przy korzystaniu jednocześnie z BME280 i OLED(tylko na tym sprawdzałem) - szkoda. Samo BME280 działa nawet na 6m skrętki. Natomiast ten problem nie występuje w PrimaryGui. OLED zamontowany w obudowie razem z Wemos D1 UNO, BME280 na skrętce około 4m(na balkonie) do tego dwa DS-y 1,5m i ok 3m i wszystko działa. Niestety PrimaryGui ma dużo mniej funkcji niż GiuGeneric, ale coś za coś a szkoda.
Pozdrawiam.
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

arqiu70 pisze: czw lip 21, 2022 9:57 am No trudno nie było chętnych do pomocy więc sam jakoś sobie poradziłem, może komuś się to przyda. GuiGeneric niestety nie toleruje dłuższych przewodów do I2C przy korzystaniu jednocześnie z BME280 i OLED(tylko na tym sprawdzałem) - szkoda. Samo BME280 działa nawet na 6m skrętki. Natomiast ten problem nie występuje w PrimaryGui. OLED zamontowany w obudowie razem z Wemos D1 UNO, BME280 na skrętce około 4m(na balkonie) do tego dwa DS-y 1,5m i ok 3m i wszystko działa. Niestety PrimaryGui ma dużo mniej funkcji niż GiuGeneric, ale coś za coś a szkoda.
Pozdrawiam.
Czy wgrywales soft PrimaryGUI do tego samego urządzenia co GG?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
jamsjamsen
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2017 11:08 am
Lokalizacja: 0xE952

krycha88 pisze: czw lip 21, 2022 1:49 pm
arqiu70 pisze: czw lip 21, 2022 9:57 am No trudno nie było chętnych do pomocy więc sam jakoś sobie poradziłem, może komuś się to przyda. GuiGeneric niestety nie toleruje dłuższych przewodów do I2C przy korzystaniu jednocześnie z BME280 i OLED(tylko na tym sprawdzałem) - szkoda. Samo BME280 działa nawet na 6m skrętki. Natomiast ten problem nie występuje w PrimaryGui. OLED zamontowany w obudowie razem z Wemos D1 UNO, BME280 na skrętce około 4m(na balkonie) do tego dwa DS-y 1,5m i ok 3m i wszystko działa. Niestety PrimaryGui ma dużo mniej funkcji niż GiuGeneric, ale coś za coś a szkoda.
Pozdrawiam.
Czy wgrywales soft PrimaryGUI do tego samego urządzenia co GG?
Różnica w sofcie może być w prędkości magistrali I2C??
Czy czasem OLED nie śmiga w GG na 400kHz, gdzie przy tej częstotliwości zbocze narastające w przebiegu wymagane to max 300ns, i tu przy dłuższych kablach zaczyna się problem :/
Byłem na Supla Offline Party 2023 ;)
arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

krycha88 pisze: czw lip 21, 2022 1:49 pm
arqiu70 pisze: czw lip 21, 2022 9:57 am No trudno nie było chętnych do pomocy więc sam jakoś sobie poradziłem, może komuś się to przyda. GuiGeneric niestety nie toleruje dłuższych przewodów do I2C przy korzystaniu jednocześnie z BME280 i OLED(tylko na tym sprawdzałem) - szkoda. Samo BME280 działa nawet na 6m skrętki. Natomiast ten problem nie występuje w PrimaryGui. OLED zamontowany w obudowie razem z Wemos D1 UNO, BME280 na skrętce około 4m(na balkonie) do tego dwa DS-y 1,5m i ok 3m i wszystko działa. Niestety PrimaryGui ma dużo mniej funkcji niż GiuGeneric, ale coś za coś a szkoda.
Pozdrawiam.
Czy wgrywales soft PrimaryGUI do tego samego urządzenia co GG?
- soft wgrywany do tego samego wemosa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”