ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW LIW-01

Yepestis
Posts: 609
Joined: Mon Sep 24, 2018 6:08 pm
Location: Wrocław

Post

Na biurku działa, nabiłem kilkadziesiąt impulsów i wszystkie ładnie zliczone. Zasilanie podłączę przez zasilacz buforowy żeby nic nie zgubił przy braku zasilania. Sprawdziłem jak zachowa się przy braku Wi-Fi i jest ok. Po powrocie sieci wszystkie zliczone impulsy wskoczyły po chwili.
Testuję przy wyłączonym lokalnym buforze żeby mieć dane na bieżąco.
Pozostaje podłączyć pod gazomierz, tylko muszę się przewiercić z klatki do mieszkania żeby przewód doprowadzić i będę testował już na żywym organizmie :D
LIW-01.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Goral64
Posts: 3135
Joined: Fri Dec 27, 2019 6:22 pm
Location: Żerniki Wrocławskie

Post

Lucas wrote: Mon May 11, 2020 12:48 pm
Goral64 wrote: Mon May 11, 2020 12:10 pm Czyli jakieś 115-125 zł o dystrybutorów. Idzie przeżyć :)
Na znanym portalu tylko 2 oferty, cena powyżej 240 pln.
Kurde, ja myślałem, że cena w katalogu to ta, którą wystawi sklep producenta, a pozostali dystrybutorzy będą mieli ceny bardziej realne. A tu wygląda na to, że cena katalogowa jest dla dystrybutorów... Czyli nie ma bata, trzeba będzie wybulić koło 200 zł.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Image
User avatar
pzygmunt
Posts: 18355
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Spokojnie. Daj czas dystrybucji. Cena zapewne się ustabilizuje. Przykład
SBW-02 180 netto w cenniku (221,4 brutto), a w sieci już znajdziesz za 139,48 brutto.
User avatar
lesny8
Posts: 2814
Joined: Mon Dec 11, 2017 9:43 pm

Post

I cały misterny plan w pi....u. Czeka mnie wymiana wodomierza, bo ten złom poniżej to już chyba jest pełnoletni.
wodomierz.jpg
Do niego to sobie raczej LIW-01 nie podłącze :cry:

Macie jakieś sprawdzone modele, które w ciemno możecie polecić? @Ernest wypisał kilka kompatybilnych, ale który brać? Suchobieżny, mokrobieżny??
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
User avatar
Robert Błaszczak
Posts: 4011
Joined: Sat Dec 22, 2018 8:55 pm
Location: Zielona Góra

Post

Bierz najtańszy z tych wymienionych przez Ernesta. To jest wodomierz rozliczeniowy, czy Twój wewnętrzny. Bo jeśli rozliczeniowy, to dostawca wody powinien go zalegalizować (w tym przypadku wymienić).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
User avatar
lesny8
Posts: 2814
Joined: Mon Dec 11, 2017 9:43 pm

Post

Jest to raczej wodomierz rozliczeniowy :roll:
Czytam o tych wodomierzach, własności i obowiązku legalizacji. Dramat, nikt u mnie z żyjących w domostwie tego nie robił, nawet o tym nie wiedzieli, że co 5 lat trzeba legalizować. Raz przykręcone, założone plomby i basta. Z wodociągów, też nikt nie szumiał.

Pisząc o wymianie przez dostawcę wody, masz na myśli fizyczną wymianę starego licznika na kupiony przeze mnie nowy?
Taka wymiana wodomierza to nie operacja na otwartym sercu, ale pewnie chodzi o fakt samego zaplombowania przez pracownika wodociągów. Musze się tam jutro do nich dodzwonić.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
User avatar
Goral64
Posts: 3135
Joined: Fri Dec 27, 2019 6:22 pm
Location: Żerniki Wrocławskie

Post

U mnie przychodzą co 5-6 lat i wymieniają główny wodomierz na nowy. Jeśli chcę to odpłatnie wymieniają mi wodomierz do ogrodu.
Aktualnie mam 2 wodomierze rozliczeniowe Apatora SmartC+ (2,5 główny a 1,6 do ogrodu, skrzydełkowe, suchobieżne) i na to nałożone impulsatory AT-MBUS-NE-02. Do głównego już mam podłączony LIW-01, który się pięknie spisuje. Do ogrodowego zakupię kolejnego LIW-01.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Image
Patryk
Posts: 2704
Joined: Mon Jan 07, 2019 7:51 pm
Location: Rybnik

Post

Z własnego doświadczenia wiem  ( jeżeli mieszkasz w domu prywatnym) jest to obowiązek wodociągów raz na 5 lat za DARMO wymienić wodomierz na nowy  ( używany ), ale legalizowany.
W blokach jest to obowiązkiem spółdzielni. Również za darmo.
User avatar
Lucas
Posts: 833
Joined: Mon Jul 31, 2017 7:11 am
Location: Chrzanów

Post

U mnie spółdzielnia wymienia regularnie co 5 lat. Przedtem były bez zdalnego odczytu, teraz radiowe Fila Franco. Nie pamiętam już czy doliczali do czynszu za wymianę. Ciekawe jakie będą następne, bo podobno radiowy odczyt nie do końca im się sprawdza - nie we wszystkich mieszkania udaje się zdalny odczyt.
User avatar
Robert Błaszczak
Posts: 4011
Joined: Sat Dec 22, 2018 8:55 pm
Location: Zielona Góra

Post

lesny8 wrote: Mon May 11, 2020 8:56 pm Jest to raczej wodomierz rozliczeniowy :roll:
Czytam o tych wodomierzach, własności i obowiązku legalizacji. Dramat, nikt u mnie z żyjących w domostwie tego nie robił, nawet o tym nie wiedzieli, że co 5 lat trzeba legalizować. Raz przykręcone, założone plomby i basta. Z wodociągów, też nikt nie szumiał.

Pisząc o wymianie przez dostawcę wody, masz na myśli fizyczną wymianę starego licznika na kupiony przeze mnie nowy?
Taka wymiana wodomierza to nie operacja na otwartym sercu, ale pewnie chodzi o fakt samego zaplombowania przez pracownika wodociągów. Musze się tam jutro do nich dodzwonić.
Jeśli odnajdziesz gdzieś umowę na dostawę wody / odbiór ścieków, to zerknij jakie tam są zapisy w tej kwestii. U mnie jest tak, że główny wodomierz jest wymieniany / legalizowany na koszt wodociągów, a wszystkie dodatkowe jako podliczniki (np. do podlewania ogrodu) na koszt właściciela. Analogicznie w blokach główny wodomierz to temat wodociągów, wodomierze mieszkaniowe to spółdzielnia / wspólnota.

Ps.
Jeśli to faktycznie wodomierz rozliczeniowy nie legalizowany przez "wieki" to jakbyś chciał się podroczyć z wodociągami, to możesz zakwestionować ilość zużywanej wody. Wygrasz w każdym sądzie :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl

Return to “Nowości”