Podłączenie do włącznika schodowego

Sterownik jednokanałowy
Boloyoung
Posts: 6
Joined: Sat Sep 07, 2019 6:11 pm

Post

Witam mam prośbę chce podłączyć row 2 jeden kanał pod włącznik pojedynczy a drugi kanał pod włącznik schodowy czy da się to zrobić jeśli tak to czy mógłbym prosić o schemat
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Możesz tak zrobić. Traktujesz ROW-02 tak jakbyś miał 2x ROW-01.

Tutaj schemat jak podłączyć obwód schodowy.
viewtopic.php?f=31&t=2017&p=25217#p25217
Boloyoung
Posts: 6
Joined: Sat Sep 07, 2019 6:11 pm

Post

Chyba tego nie ogarnę .macie jakieś pomysły
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Musisz spełnić dwa warunki

1. ROW musisz zamontować przy tym łączniku z którego idzie przewód do żarówki.
2. Musisz tam mieć dodatkowo niezależne L i N (najlepiej z gniazdka obok jeśli takie masz).
Boloyoung
Posts: 6
Joined: Sat Sep 07, 2019 6:11 pm

Post

Tak myślałem bo w gniazdku w którym mam teraz zamontowane row2 do lampy idzie N a dopiero z drugiego schodowego L do lampy .a między schodowymi tylko dwa kable
rustin
Posts: 68
Joined: Sun Dec 22, 2019 3:45 pm

Post

Jak podłączyć sonoff mini do takiego włącznika schodowego gdzie do jednego i drugiego idzie trzy przewody? Ponoć się da, na grupie fb sonoff ktoś tak pisze ale nie bardzo rozumiem jak
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
akren
Posts: 33
Joined: Sat Jan 27, 2018 3:28 pm

Post

Miałem podłączony do włącznika schodowego ROW-01- wszystko działało ok. Po zamianie na ROW-02 /chcę podłączyć 2 lampę/ sterowanie przez aplikację działa, ale nie reaguje na włączniki mechaniczne. Czy ktoś pomoże ?
akren
Posts: 33
Joined: Sat Jan 27, 2018 3:28 pm

Post

Ogarnięte. Wejścia włączników w supli uruchamiały na krzyż- in1- out2, in2- out1.
czarny588
Posts: 14
Joined: Mon Sep 30, 2019 7:55 am

Post

Ernest wrote: Fri Sep 07, 2018 6:41 am W odpowiedzi na zapytanie maciej_bart ponownie publikuję schemat podłączenia row-01 z łącznikami schodowymi.

Schodowo-krzyżowy.png
Witam

Panowie bo już mi głowa paruje, mam po instalowane około 60 urządzeń supla które pod względem mechanicznym funkcjonują (budowa trwa jeszcze nie konfigurowane).
Mam problem z łącznikami schodowymi i krzyżowymi
Łączniki to kontakt simon 54 zamontowane w tej konfiguracji: łącznik schodowy podwójny ( do tego oświetlenia używam tylko jednego włącznika) + łącznik krzyżowy + łącznik schodowy pojedynczy

po podłączeniu jak na schemacie generalnie wszystko funkcjonuje lecz w pewnym momencie odcina nam łącznik schodowy podwójny ( powód łącznik krzyżowy) bo jak przełączymy ten łącznik to możemy normalnie zapalać i gasić odcięty wcześniej łącznik.

Czy może podczas konfiguracji supli jest opcja ustawienia tego?, jeżeli nie uzyskam odpowiedzi dołączę szczegółowy schemat z podziałem na te wejścia i wyjścia w łącznikach
User avatar
slawek
Posts: 2466
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:48 pm
Location: Biała Podlaska

Post

Na pewno dobrze podłączyłeś krzyżowy?
W Simone 54 trudno się pomylić, ale jak ktoś się uprze...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Return to “ZAMEL ROW-01”