Ściemniacz LED 230V dopuszkowy

Zybi
Posts: 1511
Joined: Sun Jun 26, 2016 4:24 pm

Post

Sibikk wrote: Tue Jan 08, 2019 8:23 am Ja robiłem płytki ale nie za bardzo chciał mi działać ściemniacz, dało sie tylko 100% albo 0% i porzuciłem projekt, jak będę w pracy wrzucę plan płytki. Może wrócę do tego po weekendzie, (Jak ręce się za bardzo trząść nie będą) :roll: w sobotę 30 stuknie :cry:
Są też gotowce ale nie działają z suplowym softem. mogę podesłać do testów jak by ktoś był chętny go obsłużyć.
Jeżeli były to płytki do projektu z mojego wątku, to chętnie je odkupię.
elmaya
Posts: 1482
Joined: Wed Jun 27, 2018 5:48 pm
Location: El Saucejo - Sevilla

Post

Sibikk
Posts: 366
Joined: Mon Nov 07, 2016 12:42 pm
Location: Katowice

Post

Zybi wrote: Thu Jan 10, 2019 9:11 pm
Sibikk wrote: Tue Jan 08, 2019 8:23 am Ja robiłem płytki ale nie za bardzo chciał mi działać ściemniacz, dało sie tylko 100% albo 0% i porzuciłem projekt, jak będę w pracy wrzucę plan płytki. Może wrócę do tego po weekendzie, (Jak ręce się za bardzo trząść nie będą) :roll: w sobotę 30 stuknie :cry:
Są też gotowce ale nie działają z suplowym softem. mogę podesłać do testów jak by ktoś był chętny go obsłużyć.
Jeżeli były to płytki do projektu z mojego wątku, to chętnie je odkupię.
Projekt płytki, Zerknij czy to ma prawo działać :D
Image
Zybi
Posts: 1511
Joined: Sun Jun 26, 2016 4:24 pm

Post

Sibikk wrote: Mon Jan 14, 2019 6:15 am ...
Projekt płytki, Zerknij czy to ma prawo działać :D
Brakuj mi tu rezystora równoległego do diody Zenera, a ponadto na JP1 wejście 1 oznacz jako PWM, a wejście 2 jako +3,3V (a nie GND).
Maniek913
Posts: 494
Joined: Thu Feb 22, 2018 9:46 pm

Post

Maniek913 wrote: Sun Jan 06, 2019 9:50 pm
fracz wrote: Sun Jan 06, 2019 6:28 pm A kiedy jest to niedługo? ;-)
No nie wiem.... 2tygodnie?? zresztą i tak zrobię kilka. :)
Mam już gotowy ten ściemniacz dla ciebie -wyszło bardzo kompaktowo :D
płytka.jpg
Chciałem ci wysłać gotowy moduł,ale nie mogę bo mam problem opisany tutaj:
viewtopic.php?f=6&t=3762&p=33568#p33568

Idea jest taka że po podłączeniu do esp sterowany jest manualnie zwykłym przyciskiem chwilowym - wtedy zapala się na max. nie można na razie ściemniać go manualnie - ale to kwestia softu. Z poziomu aplikacji obsługa typowa - on/off /ściemnianie. Oczywiście widać w aplikacji czy jest załączony / wyłączony niezależnie czy załączymy go manualnie czy zdalnie - ale to też kwestia softu.
Co do działania to na zwykłej żarówce działa świetnie-regulacja w pełnym zakresie. Żarówki LED jednak nie obsłuży - w tym rozwiązaniu zasilamy żarówkę prądem stałym, a w wszystkich chyba modelach na rynku jest szeregowy kondensator ograniczający prąd... :( .Robiłem testy z ściemniaczem na triaku - taki by mógł zasilić te żarówki led , ale są duże problemy - nie można zastosować załączania w zerze (sygnał PWM ) , a sterowany bez synchronizacji triak tak sieje że o zamknięciu go w jednej malutkiej obudowie razem z naszym układem esp8266 nie ma mowy. Zresztą i tak zakres regulacji żarówek Led które miałem w domu w tym rozwiązaniu jest wysoce nie satysfakcjunujący.
Więc odezwij się na priv.jeżeli chcesz samą płytkę ściemniacza to ci mogę to wysłać.
Pozdrawiam
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
slawek
Posts: 2466
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:48 pm
Location: Biała Podlaska

Post

Masz może więcej tych płytek - najlepiej same PCB...?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Maniek913
Posts: 494
Joined: Thu Feb 22, 2018 9:46 pm

Post

Chyba żartujesz ... to przecież kawałeczek płytki prototypowej :D Do tak prostego układu nie warto robić płytki, ale oczywiście można..
User avatar
slawek
Posts: 2466
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:48 pm
Location: Biała Podlaska

Post

Ja trochę się boję puszczać 230V na płytkę prototypową, bo układ to jest oczywiście prosty... ale te odległości między ścieżkami...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Maniek913
Posts: 494
Joined: Thu Feb 22, 2018 9:46 pm

Post

To jest ściemniacz do zabudowy w Shelly - czyli nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym, a poza tym samo wejście transoptora ma zachowane odstępy - nie ma obaw 8-)
User avatar
slawek
Posts: 2466
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:48 pm
Location: Biała Podlaska

Post

Maniek913 wrote: Thu Jan 17, 2019 10:09 pm To jest ściemniacz do zabudowy w Shelly - czyli nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym, a poza tym samo wejście transoptora ma zachowane odstępy - nie ma obaw 8-)
Nie chodzi o świat zewnętrzny, a odległości ścieżek po stronie 230V... normy toto żadnej nie wytrzyma ;)
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Return to “Ogłoszenia / Giełda / Zlecenia”