Rejestracja i pierwsze kroki

User avatar
QLQ
Posts: 2279
Joined: Sun Sep 03, 2017 9:13 am
Location: Koszalin

Post

Pochwalcie się od kiedy tu jesteście.
Ja nawet nie zauważyłem, że 3 wrz minęło 3 latka jak jestem z Wami.
Pamiętam jak dziś, że zaczynałem od Esp01 , które miało soft @Zybi i sterowało tylko domofonem. Jak ja się z tego cieszyłem , że to działa !! A spojżenia sąsiadów " a jak pan to otworzył ????? bez kluczy ....BEZCENNE :)
Potem był pierwszy projekt płytki pcb - wytrawianą oczywiście i przeniesioną przez żelazko z wydruku na laserku na papierze kredowym - potem odkryłem IPO i aceton w 40/60 i był git. Ile ja wtedy nerwów zjadłem aby to przenieść. Nie potrafiłem programować w Arduino , zresztą teraz też kuleję i nie jestem w tym orłem ale NIGDY SIĘ NIE PODDAJĘ. Jak coś nie działa to jestem wręcz chory aż to zrobię aby działało. Płytka ta pierwsza wytrawiona działa z ESP01 po dzień dzisiejszy z DHT22 i ani razu się przez te 3 lata NIE ZAWIESIŁA !!
...Ale wierzcie mi, że te uczucie satysfakcji , że sam zrobiłem, że zaprogramowałem, że działa.. jest bezcenne
Życzę Wam tego samego, tym samym chcę SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ KOLEGOM z forum, że zawsze mnie wspieracie , służycie poradą i pomocą.
BARDZO WAM ZA TO Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ, i Życzę nam aby ten projekt odnosił cały czas sukcesy ..
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
User avatar
klew
Posts: 8355
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Ja już mój sentymentalny post dodałem w innym miejscu (przy okazji przeniesienia licznika impulsów na nowy framework w SuplaDevice).
Mi stuknął dopiero rok. Na forum jestem od czerwca 2019, ale pierwsze kroki z Suplą postawiłem we wrześniu. Cel był szczytny - zbliżał się pierwszy sezon grzewczy w nowym domu i musiałem do czegoś podłączyć moje 7 podliczników z wyjściami impulsowymi.
Wybór padł na Suplę. Brakowało implementacji liczników na Arduino Ide, więc usiadłem do tego tematu i to zaimplementowałem.
Od tego czasu w moim Suplowym asortymencie przybyło tylko jedno SBW-01 do bramy i ostatnio podłączyłem do niego też czujnik poczty.
Odpaliłem też jednego Yunshana do otwierania elektrozamku, ale Yunshany tragicznie sobie radzą z zasięgiem wifi i od paru miesięcy praktycznie nie udało mi się nim otworzyć drzwi ;).
Z programowaniem radzę sobie przyzwoicie, ale za to lutować nie umiałem. Moteino od Roberta mnie przeraziło, bo nie miało pinów przylutowanych :D (niestety do tej pory leży w szufladzie). Jednak trzeba było nauczyć się lutowania, bo więcej układów przychodzi w takim "niezłożonym" stanie. Dlatego ja nikomu nie kompiluję softów. Skoro mi każą się uczyć lutować, to niech inni przynajmniej uczą się coś skompilować :P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
User avatar
Lucas
Posts: 833
Joined: Mon Jul 31, 2017 7:11 am
Location: Chrzanów

Post

Mnie dzisiaj mija dokładnie 3 lata 1 miesiąc i 13 dni. Pamiętam ten dzień, kiedy po kilku miesiącach używania Sonoffów na Ewelinku zdecydowałem się wgrać do nich Suplę.
Radość z przeflashowania pierwszego Sonnofa, zgrania oryginalnego firmware (wtedy jeszcze na linuxie) i wgrania Supli była ogromna. Potem już tak sobie klikałem nim z aplikacji mając wielką frajdę z tego. Potem przyszło lawinowe zamawianie Sonoffów, Yunshanów i innych Wemosów z Ali. I tak Supla jest ze mną do dziś. Choć sporo rzeczy leży niezrealizowanych. Ogranicza mnie trochę czas, trochę warunki, itp.

I codziennie, gdzie jeżdżę to zapraszam do dołączenia do naszego forum. Mam nadzieję, że Przemek nie bedzie mi miał za złe takiej reklamy ;-)
20200913_223957.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Ale mi teraz głupio bo mój tekst pod tablicą to „bug się rodzi dev truchleje” i drugi „<esc> :q!”. Muszę zmienić.

Wracając do tematu... Dzięki Wam
Panowie ten projekt istnieje i się rozwija, dlatego dziękuje wszystkim Suplowiczom za to, że jesteście!
User avatar
michael
Posts: 1299
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:00 am
Location: Wojkowice

Post

To i ja się pochwalę...
zarejestrowałem się tutaj od listopada 2016, także 4 lata prawie pyknęły.
Suplę pokazał mi kolega @Lechu_
To on poczynił pierwsze kroki i pokazał jak to działa.
Na sam początek zainwestowałem w Sonoffy Basic, czujniki DS18B20, DHT22, goldiny i programator UART, potem zaczęła się zabawa z ESP-01, Serwer i Cloud na Raspberry.
Do dzisiaj jestem zachwycony projektem i związany z nim wręcz "emocjonalnie".

Na początku borykałem się ze stabilnością. Wymieniałem routery, access pointy itp.
W każdym razie dzisiaj soft Supli jest już tak dopracowany, że kompletnie nie mam problemu z zawieszaniem się - wszystko elegancko śmiga :D

Dzisiaj to już mam każde pomieszczenie oSuplowane i tylko dokładam.
Z rzeczy, które przede mną to rolety i markiza - których jeszcze nie mam, ale będą :D :D

...kończę bo zamiast o pierwszych krokach zacząłem pisać jakby artykuł jak do gazety :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
andras
Posts: 463
Joined: Fri Dec 30, 2016 5:51 pm

Post

30 grudnia minie 4 lata , jak czas szybko leci i jak dużo przez ten czas się nauczyłem :)
andrew01
Posts: 162
Joined: Fri May 24, 2019 6:49 am

Post

Rejestracja:
pt maja 24, 2019 8:49 am


Jak na razie mój główny projekt jeszcze nie podlaczony, choć już na swoim miejscu.

To co podziwiam u najbardziej aktywnych użytkowników Supli, to umiejętność wygospodarowania czasu na przygodę z Suplą, niejednokrotnie mających małe dzieci i kupę innych problemów dnia codziennego.

Nie pierwsze i nie ostatnie gratulacje dla Autorów i wszystkich osób przyczyniajacych się do rozwoju Supli.

Pozdrawiam
Andrzej
radzik_r
Posts: 394
Joined: Sun Aug 11, 2019 5:32 pm

Post

klew wrote: Sun Sep 13, 2020 7:53 pm Mi stuknął dopiero rok. Na forum jestem od czerwca 2019, ale pierwsze kroki z Suplą postawiłem we wrześniu.
Rok czasu, a jaką robotę już zrobiłeś, SZACUN

Return to “Ogólna dyskusja”