Podpięcie SBW-01 pod BFT Tiziano

jbl-tom
Posts: 4
Joined: Fri Aug 19, 2022 10:45 am

Post

Cześć,

jestem laikiem w temacie i przeszukanie istniejących tematów nie wyjaśniło mi wszystkiego.
Mam taki napęd bramy garażowej: https://www.xn--gaecki-4db.pl/wp-conten ... 052015.pdf (schemat str 3, dodałem też obrazek do załącznika).

Z tego co wyczytałem, to SBW-01 mogę podpiąć pod:

A1, A2 - pod 10,11 - czyli doprowadzenie 24V

11,14 - pod 3, 4 czyli pod 'start' i 'com' ?

IN1, IN2... i tu największa dla mnie niewiadoma

Znalazłem odpowiedź, żeby podpiąć pod zewnętrzny kontrakton. Domyślam się, że musiałbym go umieścić gdzieś na krańcu zamknięcia bramy? Nie mam za bardzo jak sensownie poprowadzić kabel, aby to wyglądało schludnie.. Stąd dwa pytanka:
1) Czy to jest wymagane? Napęd ma czujniki krańcowe, czy bez pinów in1, in2 sterowanie będzie działać? Czy jest tu jakieś ryzyko spalenia silnika?
2) Czy jest szansa 'zgadywania/zczytywania' pozycji po np czasie pracy, podobnie jak to mam w sterowniku roletowym SRW01?
3) Z tego co rozumiem (i obserwuje po pilocie, gdzie aktywny jest tylko jeden przycisk). Start rusza bramę w przeciwnym kierunku do poprzedniego ruchu. Czy jest szansa, żeby supla "pamiętała" lub "sprawdzała" czy ruch będzie w górę czy w dół? Zwłaszcza w przypadku gdzie raz użyty jest pilot, a drugi raz automatyzacja na supli?

z góry dziękuję za wyrozumiałość przy moich niezbyt mądrych pytaniach ;)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
pzygmunt
Posts: 20302
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków
Been thanked: 59 times

Post

1. Bez czujnika otwarcia nie będą działały harmonogramy i sterowanie głosowe i nie będziesz widział w aplikacji czy brama jest otwarta czy zamknięta. Osobiście polecam podłączenie czujnika.
2. Z uwagi na specyfikę automatyki bramy nie ma możliwości poprawnego odgadnięcia jaki jest stan bramy. Zawsze to będzie ruletka.
3. Automatyka bramy nie pozwala na przewidywanie co się stanie po zainicjowaniu wejścia „start”. To wejście powinno działać w trybie krok-po-kroku. Jeśli tak nie działa to należy sprawdzić czy da się to wejście przeprogramować.

Czujnik otwarcia np. kontaktron Satel B3 powinieneś zamontować w takim miejscu by przy zamkniętej bramie jego elementy były do siebie zbliżone, a już przy lekko otwartej oddalone. Zalecam — nie poddawaj się i czujnik zamontuj.
SUPLA.... Nareszcie w domu.
jbl-tom
Posts: 4
Joined: Fri Aug 19, 2022 10:45 am

Post

cześć @pzygmunt, dzięki za odpowiedź. Montując kontraktor - czy ma to znaczenie czy jego elementy będą blisko siebie w pozycji 'zamkniętej bramy' czy w pozycji 'otwartej bramy' ?
User avatar
pzygmunt
Posts: 20302
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków
Been thanked: 59 times

Post

Jego elementy powinny być blisko siebie w pozycji zamkniętej bramy.
SUPLA.... Nareszcie w domu.

Return to “ZAMEL SBW-01”