powiązanie kanału on/off z kanałem pomiarowym - tak jak są powiązane kanały np wilgotność+temperatura

User avatar
Hrumque
Posts: 275
Joined: Mon Jun 27, 2022 10:11 am
Location: Opole

Post

Tak mi się pomyślało: skoro dla układu, który raportuje np sensor temperatura+wilgotność - są zapisywane w bazie dwie wartości, i powstaje podwójny wykres ...
To może dało się zapamiętywać w bazie dane nie tylko z sensora pomiarowego, ale też zwykłego kanału On/Off?

W sensie że mamy np wykres temperatury, oraz nałożony na nim wykres 0%/100% "kiedy była grzałka włączona" - sensowne dla "termostatu" (choćby zrobionego partyzancko na warunkowaniu przekaźnika) - widać czy temperatura w zbiorniku CWU czy w kaloryferach się utrzymuje ładnie, czy na skutek ciągłego dogrzewania, ale też np ciśnienie w zbiorniku + czas pracy kompresora (będzie widać czy utrzymuje ciśnienie bo jest szczelny, czy utrzymuje bo co chwilę dobija ;)
Albo po zaznaczeniu takiej opcji dla zwykłego kanału - wykres jak często jest dane oświetlenie w danym miejscu włączane. Albo jak często sensor ruchu widzi ruch w danym pomieszczeniu...
User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

Mi się wydaje ze tu nie chodzi o to czy się da , bo da się napewno zrealizować ale o miejsce na te dane i moc serwerów 😁
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
vajera
Posts: 396
Joined: Wed Oct 31, 2018 7:58 am

Post

HomeAssistant + InfluxDB + Grafana

Return to “Zagadnienia ogólne”