Energia bierna zwrócona

Huziol
Posts: 15
Joined: Sat Jun 12, 2021 7:03 pm

Post

Na wykresie masz energię czynną zwróconą na 1 i 3 fazę, a gdzie na 2 fazę? Na wykresie energii czynnej pobranej 2 faza się pojawia.
Wartości energii biernej zwróconej nie są jakieś duże na Twoich wykresach, zobacz na mój wykres - ja mam w mieszkaniu instalacje 1 fazową (3 obwody pod nadzorem, nie 3 fazy) i nie mam fotowoltaiki, a wartości tylko nieco mniejsze.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ronpaul
Posts: 65
Joined: Wed Apr 14, 2021 12:30 pm

Post

Tak wygląda u mnie bierna zwrócona po zainstalowaniu "kompensatorów mocy biernej" (od końca czerwca 2022). Zdecydowana większość w moim przypadku pochodziła w nocy od oświetlenia LED, do końca listopada 2021 również z inwerterów, zanim ich ustawienia nie zostały skalibrowane tak, by nie generowały biernej w ogóle.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
botr123
Posts: 35
Joined: Mon Dec 26, 2022 4:28 pm

Post

Panie ronpaul mozna z toba na whatsapp pogadac .... mógłbyś rozwinąć temat dokładniej
Jaki masz kompesator mocy biernej ??
Czy zauważyłeś spadek czynnej po zrobieni porządku z bierną ?

Ja mam fotowoltaike narazie 2 falowniki 1f ..I już buduje 3 zestaw również 1f już nie długo będzie gotowy.
Do falowników mam położony osobny kabel 5x16mm i wpięty jest w przyłącze domu.

Return to “ZAMEL MEW-01”