Powiadomienie Pushover pomysł na "donośność"

Angry_Us3r
Posts: 6
Joined: Tue Jan 10, 2023 9:49 pm

Post

Witam, jestem posiadaczem urządzenia Sonoff z 4 czujnikami, jeden z czujników będzie to czujnik kotła stałopalnego. Ma on za zadanie informować mnie i ostrzegać gdy temperatura kotła wzrośnie powyżej 80 stopni. Wszystko mam ustawione, działa. Scena wysyła powiadomienie przez Pushover lecz jest to pojedynczy sygnał, nie ma szans abym w "polu" zauważył powiadomienie. Jakieś pomysły? Pozdrawiam
Gitman
Posts: 711
Joined: Sat Nov 05, 2022 7:52 am
Location: Bielawa

Post

Pomysł jest taki żebyś to sprzętowo zabezpieczył a nie liczył na powiadomienia a jak Internetu nie będzie i ci się woda zacznie gotować to co wtedy ? Płacz ? Powiadomienia traktuj jako informację że coś takiego miało miejsce.
Angry_Us3r
Posts: 6
Joined: Tue Jan 10, 2023 9:49 pm

Post

Proszę się nie martwić o resztę instalacji, jest bufor 1000l i układ otwarty a zajmuje się tym zawodowo.
Zibi
Posts: 646
Joined: Wed Jul 31, 2019 9:20 am
Location: Białogard

Post

To może zamiast tego moduł GSM gdy przekroczy Temp leci 5 "strzałek "następuje rozłączenie i ponownie 5 "strzałek".
Rozumiem, że masz tam jakieś dodatkowe zabezpieczenia.
Takie coś zostawić na pastwę wi-fi to proszenie się o kłopoty.
Angry_Us3r
Posts: 6
Joined: Tue Jan 10, 2023 9:49 pm

Post

Po przekroczeniu 80 stopni mam mieć alarm na telefonie. Taki abym go wyczuł/usłyszał podczas pracy. Kocioł nie ma prawa się zagotować, pytam tylko o ten konkretny aspekt ... O resztę proszę nie brać na głowę bo nie warto zaczynać ;)
Zibi
Posts: 646
Joined: Wed Jul 31, 2019 9:20 am
Location: Białogard

Post

Tak jak pisałem prosty układ DS18B20 + Sim800l V2 lub inny +Attiny i kawałek programu i gotowe.
Kupujesz kartę za 10zl i masz na rok układ będzie ci wysyłał tylko strzałki jak nie usłyszysz to wibracja zrobi swoje :)
Gitman
Posts: 711
Joined: Sat Nov 05, 2022 7:52 am
Location: Bielawa

Post

Angry_Us3r wrote: Tue Jan 10, 2023 10:10 pm Po przekroczeniu 80 stopni mam mieć alarm na telefonie. Taki abym go wyczuł/usłyszał podczas pracy. Kocioł nie ma prawa się zagotować, pytam tylko o ten konkretny aspekt ... O resztę proszę nie brać na głowę bo nie warto zaczynać ;)
Skoro jest wszystko tak dobrze zabezpieczone jak piszesz to czemu ma to aż tak duże znaczenie że za wszelką cenę musisz usłyszeć to powiadomienie ?
Angry_Us3r
Posts: 6
Joined: Tue Jan 10, 2023 9:49 pm

Post

Mam taką wizję i kaprys.
mmiikk
Posts: 670
Joined: Mon Aug 06, 2018 1:27 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post

Jak chłop mówi że zajmuje się tym zawodowo i wie co robi to dajcie spokój, mnie też interesuje coś na kształt alarmu lepszego od powiadomienia, ale z innego powodu, chciałbym przy furtce zrobić coś na kształt dzwonka alarmującego mnie przez komórkę, też sie przyda donośność. Korzystam z czujnika zalania w supli (soft elmaya) ktory uruchamia linki bezpośrednie (czujnik zastąpi krawędziowa lub po prostu włącznik monostabilny), pushover wiem ze się da ale interesuje mnie dzwonek :)

Nie bardzo rozumiem co to te strzałki, może jest prosty sposób na wywołanie alarmu lub dzwonka w telefonie z supli? Może być softwarowo via internet.
Zibi
Posts: 646
Joined: Wed Jul 31, 2019 9:20 am
Location: Białogard

Post

mmiikk wrote: Wed Jan 11, 2023 11:34 am Jak chłop mówi że zajmuje się tym zawodowo i wie co robi to dajcie spokój, mnie też interesuje coś na kształt alarmu lepszego od powiadomienia, ale z innego powodu, chciałbym przy furtce zrobić coś na kształt dzwonka alarmującego mnie przez komórkę, też sie przyda donośność. Korzystam z czujnika zalania w supli (soft elmaya) ktory uruchamia linki bezpośrednie (czujnik zastąpi krawędziowa lub po prostu włącznik monostabilny), pushover wiem ze się da ale interesuje mnie dzwonek :)

Nie bardzo rozumiem co to te strzałki, może jest prosty sposób na wywołanie alarmu lub dzwonka w telefonie z supli? Może być softwarowo via internet.
Jak to po co jak np mieszkasz na wiosce to internet może często zrywać wiem bo mam rodziców na wsi i z internetem na wiochach często tak jest. Moduł GSM jest pewniejszy poza tym autor tematu pisał że dostaje jedno powiadomienie którego może nie usłyszeć więc zasugerowałem kilka "strzałek" na tel. Sam używam modułu GSM i jest bardzo dobry, wtedy fon mu zawibruje i na pewno powiadomienie go nie ominie.
Oczywiście że są inne możliwości telegram, pushover. Telegrama używam jak herbaty i robi świetną robotę z resztą push też tylko ma o wiele mniejsze możliwości ale do samych powiadomień wystarczy.

Return to “Ogólna dyskusja”