Temperatura z linku bezpośredniego na wyświetlaczu LED

roman106
Posts: 18
Joined: Sun Nov 05, 2023 5:21 pm

Post

Wyświetlacz temperatury pobierający dane z linku bezpośredniego i wyświetlający odczyt na module 7-segment 4-digit. Zamiast odczytywać temperaturę w aplikacji, można zbudować sobie taki wyświetlacz i umieścić w dowolnym miejscu. Projekt zrobiłem do odczytywania temperatury wody w bojlerze. Jako fizyczny termometr działa u mnie Sonoff TH10 z oprogramowaniem Supla wraz z sondą DS18B20.

Co potrzebne?
- NodeMCU (Wemos D1 Mini lub pokrewne na ESP8622),
- wyświetlacz LCD oparty na TM1637.

Wyświetlacz zasilić można zarówno 3.3 jak i 5V (spokojnie 3.3V wystarcza), dodatkowo jasność można ustawić programowo. Podłączenie oprócz masy i zasilania:
CLK - D2
DIO - D3

Wyświetlanie temperatury wybrałem w taki sposób: " 42°8 ", gdzie po znaku stopnia wyświetlane jest miejsce po przecinku. Po prostu ten wyświetlacz pomimo tego, że posiada kropki oraz dwukropek, nie obsługuje wyświetlania kropek. Jeśli ktoś chciałby mieć kropkę, trzeba wybrać wyświetlacz z samymi kropkami, bez dwukropka. Później tylko zmienić kolejność wyświetlania, żeby było " 42.8° "
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Return to “Projekty użytkowników”