GUI Genereic Builder ESP32-S2 mini brak możliwości wgrania.

BlueInsi
Posts: 11
Joined: Wed Dec 13, 2023 1:08 pm

Post

Hej, ma ktoś pomysł w czym może leżeć problem przy chęci wgrania oprogramowania na moduł ESP32S2 mini? Na win7 wykrywa ciągle jako urządzenie USB, nie ważne jakie są sterowniki i ile razy usuwane i wgrywane. na macOS za pomocą przeglądarki google chrome - wykrywa lecz nie wgrywa… Przez arduino ide wybrana została płytka esp32s2, i udało się za pierwszym razem wgrać jakiś losowy kod… wie ktoś z czym może być problem? Oraz nie zawsze chce się wygenerować plik na gui - wyskakuje błąd i różne znaczki - chciałem PZEM v3 i krańcówki wygenerować.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Adamo28
Posts: 143
Joined: Sun Nov 08, 2020 2:54 pm

Post

Hej. S2 tak ma. Na płytce nie ma kontrolera portu szeregowego. Masz z usb prosto linie do esp32. Trzeba przy wgrywaniu robić kombinacje z tymi przyciskami. Wciskasz reset potem trzymając wciskasz boot i puszczasz reset. Po tym urządzenie przechodzi w tryb wgrywania i wykrywa się na porcie COM. Mogłem pomylić kombinację ale generalnie działa albo jako usb albo szeregowo. Minusem jest to że nie ma podglądu co się dzieje na terminalu podczas pracy.
BlueInsi
Posts: 11
Joined: Wed Dec 13, 2023 1:08 pm

Post

O kombinacji wiem, jest taka - podłączając należy trzymać boot bądź na podłączonym dać „RST” oraz trzymając go wcisnąć „Boot” następnie puścić rst trzymając boot i puścić następnie boot- obie wersje działają i wykrywa urządzenie jako com, ale zagrać można tylko na arduino. A co mógłbyś doradzić z gg jeśli chodzi o generowanie pliku?
User avatar
Robert Błaszczak
Posts: 4011
Joined: Sat Dec 22, 2018 8:55 pm
Location: Zielona Góra

Post

W Arduino IDE ustaw prawidłową partycję:

Narzędzia > Płytka... > esp32 > ESP32S2 Dev Module
Narzędzia > Partition Scheme > Minimal SPIFFS (taka sama jaka jest w GUI-Generic)
Ustaw też
Narzędzia > USB CDC On Boot > Enabled

Następnie wgraj pierwszy dowolny szkic (może być nawet domyślny nowy). Następnie wyczyść pamięć programem Flash Download Tool. Teraz powinien Ci się wgrać GUI-Generic.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
BlueInsi
Posts: 11
Joined: Wed Dec 13, 2023 1:08 pm

Post

Arduino zagrywa bez problemu, już ogarnąłem na GUI jakiś inny soft - jakieś przekaźniki - jak się wygeneruje to już bez problemu się zagra. Lecz nadal nie idzie wygenerować PZEM V3 I Krańcówki.


EDIT:

Przeszedłem na inny moduł. Tamten poszedł do innych rzeczy...

Return to “Pomoc”