ROW04m nie aktualizuje się + brak wyzwalaczy akcji

zgorki
Posts: 8
Joined: Mon Feb 05, 2024 10:06 am

Post

Cześć, dołożyłem jednego row4m, jest w wersji 2.7.25. Próbowałam kilkukrotnie zaktualizować go przez tryb konfiguracji (192.168.4.1) ale wersja się nie zmienia. Raz chyba próbował zrobić upgrade bo szybko migało, ale wersja ostatecznie się nie zmieniła.

W cloudzie nie mam możliwości ustawienia "wyzwalaczy akcji" dla tego modułu, ale nie wiem czy to oznaka przestarzałej wersji, czy objaw jakiegoś innego problemu.

Pozostałe "rowy" mam w 2.8.58 i nie mam z nimi problemów.

Co mogę zrobić z tym jednym?
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Możliwe, że za pierwszym razem nie udało pobrać się binarki np. ze względu na zerwane połączenie wifi.
Każde kolejne przez 30 min będzie nieskuteczne. Odczekaj minimum 30 minut i spróbuj ponownie. Jak to nic nie da to podeślij adres email konta na priv-a. Sprawdzę wtedy logi.
zgorki
Posts: 8
Joined: Mon Feb 05, 2024 10:06 am

Post

Poszło na priv. Dorzuciłem dziś jeszcze jednego ROW01 i też nie chce sie zaktualizować. Mryga ale zostaje na 2.7.24. Czy na pewno macie wszystko ok z serwerem do aktualizacji?
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Tak, z serwerem aktualizacji jest wszystko OK. Nigdy nie było z nim problemu. Jak już to był problem po stronie sieci użytkownika lub po stronie urządzenia.
zgorki
Posts: 8
Joined: Mon Feb 05, 2024 10:06 am

Post

To dobrze. W takim razie czekam na info, czy logi coś wykazały :)
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Z logów dla urządzenia, które wskazałeś na privie wynika, że urządzenie pyta o aktualizację. Pamięć ma sformatowaną poprawnie. Możliwe, że ma problem z pobraniem binarki. Spróbuj mu poprawić zasięg wifi / jakość sygnału wifi na czas aktualizacji.
zgorki
Posts: 8
Joined: Mon Feb 05, 2024 10:06 am

Post

Dzięki. Faktycznie udało się go zaktualizować z hotspota mobilnego. Natomiast nadal niezrozumiałe dla mnie jest dlaczego na zwykłej sieci wifi działa normalnie, ale nie potrafi się zaktualizować. Myślę że zasięg w tym miejscu jest wystarczająco dobry - na tel leci mi ~60mbps.

Access Pointy raportują że też raczej wszystko w porządku
IMG_0366.jpeg
Czy to pytanie o aktualizację dochodzi do serwera, czy pozostaje bez odpowiedzi? Bo może to jest jakiś problem z lagiem po podłączeniu do AP i np wtedy pomogłoby parę retry'ów na update? Taki feature request, o ile to już nie istnieje :)

Jutro jeszcze sprawdzę czy te 2.8.58 aktualizują się poprawnie na tym zwykłym wifi, bo widzę że jest dostępny 2.8.59, więc będzie okazja. Może problem był już gdzieś rozwiązany między 2.7.x i nowszymi.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Return to “ZAMEL ROW-04m”