mSLW 01 - zwarty zielony kanał

Maniu
Posts: 1
Joined: Fri Jul 05, 2024 6:18 pm

Post

Witam. Podłączyłem listwę RGB+W do modułu. Przy wyłączonym świetle (z poziomu aplikacji) cały czas świeci zielona dioda. Po odłączeniu z zacisku G przewodu zielonej diody - listwa gaśnie. Czy to jakieś uszkodzenie na wyjściu G z modułu?
Pozdrawiam.
User avatar
Mirosław F.
Posts: 2248
Joined: Tue Aug 22, 2017 8:09 pm
Location: Pszczyna - ZAMEL
Has thanked: 1 time
Been thanked: 22 times

Post

Tak to wygląda jakby był uszkodzony. Prześlij go do nas.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
tsx
Posts: 9
Joined: Tue Oct 29, 2024 6:23 pm

Post

Pozwolę sobie odświeżyć temat, bo mam to samo z tym sterownikiem. I nie wygląda to na zwarcie fizyczne czegokolwiek a błąd w oprogramowaniu albo sterownika albo supla cloud.

U mnie też domyślnie zaświecał się zielony kolor, czyli kanał G, razem z W. W potrafił gasnąć a G zostawał.

Udało mi się zawęzić poszukiwania i domyślny zielony można zmienić na inny używając Supla Cloud i Akcje-Ustaw parametry, ustawiając tam kolor z listy rozwijanej, zostawic Jasnosc koloru na 0% i wykonac ta akcje, wtedy kolor zostaje zapamietany i zamiast blednego zielonego swieci bledny np. czerwony - co wyklucza zwarcie fizyczne.

Niestety, gdzies jest blad w oprogramowaniu, ze jesli Jasnosc koloru jest tam rowna 0%, to przy akcji Wlacz, Jasnosc koloru jest ustawiana na Ogolna Jasnosc, co skutkuje zapaleniem dwoch kanalow zamiast jednego. Dlatego swieci sie ten G, mimo ze jest na 0% to w statusie sterownika jest napisane Jasnosc 80% (ok), Jasnosc koloru 80% (nie ok, powinno byc 0%).

Udalo mi sie ten problem troszkę zniwelowac, ustawiając wartość 1% zamiast 0%, wtedy Jasnosc koloru jest 1% a nie 80% jak ogolna Jasnosc.
Co nie zmienia faktu ze problem jest i objawia sie jak autorowi watku i mi rowniez. Domyślnie i fabrycznie ta wartość jest 0% więc jak podłączamy zupelnie nowy sterownik to się można zdziwić że świeci się W (bialy) i też zielony (G).

0% dla Jasnosci koloru (ktora jest ustawiona domyslnie) jest zle traktowana przez oprogramowanie ktore zmienia wtedy Jasnosc koloru na Jasnosc ogolna. I wtedy swieca dwa kanaly W + G i wyglada to na zwarcie.



Ten problem opisalem szerzej w innym watku:
viewtopic.php?t=16085

Return to “ZAMEL mSLW-01”