Supla, Zamel i Home Assistant

michalwu
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 6:07 am

Cześć

Z powodzeniem używam w domu Home Assistanta. Chciałbym kupić kilka modułów Zamel. Zanim to zrobię, mam pytanie.
Czy ktoś już dodawał Zamela do HASS? Jeśli tak, to w jaki sposób? Czy tymi modułami można zarządzać z www, bez pośrednictwa Supli? Może jest alternatywny FW, który wystarczy wrzucić, jak np w Sonoff?

A jeśi Zamelowi Supla jest potrzebna, to czy komuś udało się połączyć ją z HASS?

m.
michalwu
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 6:07 am

Znam odrobinę esp8266. Czy sugerujesz że Zamel jest oparty o esp i można łatwo podmienic firmware?
Czy że mam zrezygnować z Zamela i zrobić coś samemu na esp?
magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Zamel stoi na ESP tak jak chyba wszystkie urządzenia w Supli. Podmienić soft sir da ale wtedy na pewno utracisz gwarancję.
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

dgtal
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 22, 2017 9:12 am

Odświeżam temat. Czy komuś się to udało?

Ja z powodzeniem zintegrowałem Exta Life z Home Assistant, ale że EL ma mało sprzętu, to szukam kolejnych komponentów i supla też nieźle wygląda.
Jako że Home Assistant umożliwia generyczne podejście to świetnie byłoby, gdyby ktoś zintegrował supla z Home Assistance na zasadzie komponentu. Najlepiej gdyby nie trzeba było gmerać w bebechach każdego urządzenia, tylko aby supla cloud to umożliwiała. Super by było, gdyby supla wspierała MQTT - wtedy integracja jest bardzo prosta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”