SBW-02 uwagi przedpremierowe

User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

Witam, jestem w trakcie testu nowego nabytku jakim jest sterownik SBW-02. Z montażem i uruchomieniem nie było żadnych problemow, instalacja nie rożni się od innych modułów. Moduł steruje bramą przesuwna w oparciu o napęd Came BX246 i furtką gdzie zamontowany jest elektrozaczep 24V AC/DC. Moduł zasilany jest z elektroniki napędu prądem przemiennym o napięciu 24V, lub stałym 24V gdy napęd pracuje na akumulatorach. W module wykorzystuję oba przekaźniki ale tylko jedno wejście do kontroli stanu bramy.
Dziś to już trzeci dzień jak pracuje moduł , ale dopiero dziś zauważyłem , podczas szkolenia domowników, że ikona zamkniętej bramy zmienia się najpierw na otwartą , zamkniętą i ponownie otwartą w momencie gdy otworzę furtkę . Oczywiście gdy steruje bramą, ikona jest wyświetlana poprawnie otwarta gdy brama jest otwarta i odwrotnie.
Stan poprawny ikony bramy powraca gdy otworzę i zamknę bramę. Czyżbym coś nie tak podłączył ?

tu filmik z telefonu: https://drive.google.com/open?id=1Nn8ZJ ... zF-tt_9Jkp
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
User avatar
Mirosław F.
Posts: 1797
Joined: Tue Aug 22, 2017 8:09 pm
Location: Pszczyna - ZAMEL

Post

Hej. Zestawiłem układ wg. twoich informacji. Testowałem przy napięciu przemiennym oraz stałym i nie miałem takiego efektu.
Prześlij mi proszę schemat lub zdjęcie podłączenia.
Skąd pobierasz sygnał otwarcia/zamknięcia bramy oraz furtki? Czy bezpośrednio z napędu czy też masz zamontowane mechaniczne wyłączniki krańcowe?
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

Witam, sygnał z bramy pobierany jest z zewnętrznego kontaktronu , furtka nie posiada jeszcze czujnika i jest wyłączony w cloudzie. Elektrozaczep jest podłączony na 15m przewodzie 2x3x0.5 przy korzystaniu dwóch par. Zdjęcie połączeń wstawię jak wrócę do domu
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

Dobrałem się jeszcze raz do bramy i zauważyłem że po otwarciu furtki , moduł się resetuje - chyba bo na chwilę gaśnie dioda.
Sprawdziłem zasilanie 26,5V a w czasie działania elektrozaczepu i wynosi 26,1V także to nie wina zasilania .
Sygnał wifi jest również bardzo silny co widać na zdjęciu, do routera jest 15m w lini prostej.
https://drive.google.com/open?id=1PbyP7 ... foRzrOl9yh
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Odłącz wszystko od modułu. Zostaw tylko zasilanie. Pilotem otwórz/zamknij bramę. Ciekawi mnie czy taki sam efekt wystąpi.
Jeśli nie to wtedy podłącz np. kontraktron i ponownie sprawdź. Może dostaje jakiś "strzał" po kablach. Albo coś zakłóca WiFi. Z pewnością trzeba ustalić przyczynę takiego zachowania.
User avatar
Mirosław F.
Posts: 1797
Joined: Tue Aug 22, 2017 8:09 pm
Location: Pszczyna - ZAMEL

Post

Dokładnie zrób jak pisał Przemek. Zastanawiam się czy zaczep nie pobiera przy "starcie" zbyt dużego prądu.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

Sprawdzę to jutro , w furtce jest zamontowany taki model: JIS 1710
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
User avatar
Demolkaa
Posts: 242
Joined: Thu Oct 11, 2018 8:42 pm
Location: Twardowice

Post

A ja zauwazyłem, że zmiana w cloud na innym module i zapisanie zmiany resetuje mi właśnie ten moduł i dwa inne.
Patryk
Posts: 2704
Joined: Mon Jan 07, 2019 7:51 pm
Location: Rybnik

Post

Każda zmiana w Clud, będzie Ci resetować wszystkie podłączone moduły.
User avatar
Demolkaa
Posts: 242
Joined: Thu Oct 11, 2018 8:42 pm
Location: Twardowice

Post

No właśnie nie resetuje mi wszystkich tylko ten i dwa sterowniki obecnie bram

Return to “ZAMEL SBW-02”