Rekuperator

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
kerad
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 22, 2020 10:55 am

elmaya pisze: wt lut 11, 2020 2:02 pm
kerad pisze: wt lut 11, 2020 1:55 pm Tu jest sama plytka ESP8266 bez softu zasilana na 5V i to by była najlepsza baza do wgrania supli :)
https://pl.aliexpress.com/item/32969285203.html
Obecnie mam 4 przekaźniki 12 V.
Czyli masz taki soft pod taką płytkę i jak koledzy z ChRL zaczną wysyłać zamówienia to składać zamówienie?
Ważne dla mnie jest poniższa opcja:

"Inter lock: włącz dowolny 1 kanał, inne kanały zostaną automatycznie wyłączone."

Aby zawsze był tylko jeden kanał aktywny, nigdy w tym samym czasie kilka kanałów.

Przy okazji czy można to zintegrować z airly z lokalnego czujnika, że jak więcej niż (zdeklarowana wartość) to włącz kanał np. 1 gdzie jest OFF (masa nie jest podana na żaden z pinów od biegów rekuperatora). A jak spadnie poniżej (wartość zdeklarowana) włącz kanał 2, gdzie jest np. 1 bieg.
Taka delikatna automatyzacja, tylko nie wiem czy supla coś takiego może obsłużyć, doświadczenia mam póki co z xiaomi i tam można robić różne automatyzacje.
wrobel111
Posty: 62
Rejestracja: wt cze 05, 2018 6:13 pm

Pytanie czy na tamtej płytce to zabezpieczenie jest zrobione po przez soft czy hardware.

Co do reszty to się da tylko trzeba samemu do tego kod napisać lub scalić z kilku
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

nie ma „Inter lock”, można jedynie podłączyć / odłączyć przekaźniki.
bardzo łatwo jest wykonać ochronę sprzętową za pomocą przekaźników,
jeśli wszystkie przekaźniki są włączone,tylko pierwszy łączy się z Gnd.

proteccion.png
proteccion.png (133.38 KiB) Przejrzano 1305 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”