PIR BUTTON DIRECT-LINK by @elmaya

User avatar
QLQ
Posts: 2279
Joined: Sun Sep 03, 2017 9:13 am
Location: Koszalin

Post

Hb100 mikrofalowy. Mozna z niego zrobic "suszarke" do pomiaru prędkości (już zrobiłem)
IMG_20200307_201551.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
User avatar
PuteR
Posts: 1422
Joined: Wed Dec 06, 2017 10:07 am

Post

QLQ wrote: Sat Mar 07, 2020 7:17 pm Hb100 mikrofalowy. Mozna z niego zrobic "suszarke" do pomiaru prędkości (już zrobiłem)
IMG_20200307_201551.jpg

Czy podłączenie tego będzie wyglądało identycznie jak HC-SR501 czy będzie trzeba coś kombinować aby działało??
User avatar
Robert Błaszczak
Posts: 4011
Joined: Sat Dec 22, 2018 8:55 pm
Location: Zielona Góra

Post

Rafał, podłącz to do takiego ESP: https://www.espressif.com/en/products/h ... e/overview, to będziesz miał fotoradar :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
User avatar
QLQ
Posts: 2279
Joined: Sun Sep 03, 2017 9:13 am
Location: Koszalin

Post

yy no obsługa jeśli chodzi o kod jest całkiem inna :). są inne biblioteki do tego więc soft będzie musiał być inny - to oczywiste
fizycznie też masz tylko 3 piny :D

tak wygląda kod pod pomiar prędkości (może nawet kaskadowy jak wczoraj ):

Code: Select all

#include "AnalogFrequency.h"
#define ADCPin A1
#define printDelay 0


uint32_t displayTimer = 0;

void setup() {
  Serial.begin(115200);
  setupADC(ADCPin);
}

void loop() {

 if( fAvailable() && millis() - displayTimer > printDelay ){
   displayTimer = millis();   
   uint32_t frequency = getFreq();
   float speedKM = frequency/19.49;
   float speedMPH = frequency/31.36;
   Serial.print("Freq: ");
   Serial.print(frequency);
   Serial.print("KM/h ");
   Serial.print(speedKM);
   Serial.print("  MPH ");
   Serial.println(speedMPH);
 }
}
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
User avatar
PuteR
Posts: 1422
Joined: Wed Dec 06, 2017 10:07 am

Post

hmm niestety sam kodu nie napiszę, więc narazie muszę zapomnieć - może ktoś kiedyś napiszę pod to soft to wrócę do tematu :) Dobrze że już nie kliknąłem kup hehe :lol:
User avatar
QLQ
Posts: 2279
Joined: Sun Sep 03, 2017 9:13 am
Location: Koszalin

Post

Robert Błaszczak wrote: Sat Mar 07, 2020 7:51 pm Rafał, podłącz to do takiego ESP: https://www.espressif.com/en/products/h ... e/overview, to będziesz miał fotoradar :lol:
Ale ja to zrobilem juz dawno z esp tylko o tym nie pisałem na forum. Wlasnie z takim założeniem że będzie to miernik predkości. Ale zostawię to na 1 kwietnia :D
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
User avatar
PuteR
Posts: 1422
Joined: Wed Dec 06, 2017 10:07 am

Post

Ok, zakres działania jakoś ogarnąłem. Powiedzcie mi tylko czy ktoś z was używa tych czujek na zewnątrz, czy raczej tylko w pomieszczeniach. Jak miałem to zmontowane na biurku to było ok. Niestety jak to zazwyczaj bywa w momencie gdy podłączyłem w miejscu docelowym juz nie jest tak dobrze. Raz że piesek chodzący po podwórku wzbudza czujkę (nie wiem czy powieszenie jej wyżej coś da) to bywa że nawet jak nic nie ma w jej obrębie to się wzbudzi, no chyba że na wiatr reaguje 😐 Jak to wygląda u Was?
unnamed93
Posts: 80
Joined: Wed Jun 05, 2019 2:06 pm

Post

hej, da radę to tak przerobić żeby mógł w mini wemos podpiąć pod pin D3 zamiast D6?

Return to “Projekty użytkowników”