Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

L0L3K
Posts: 109
Joined: Thu Feb 22, 2018 2:34 pm

Post

Gucio2607. wrote: Wed Nov 25, 2020 5:49 am Screenshot_20201125-064902.jpg
Nadal się otwiera jak jest zamknięta :x
Gucio2607.
Posts: 508
Joined: Tue Aug 22, 2017 1:56 pm

Post

Pokaż warunek jaki masz w scenie.
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Krzyśku
Posts: 144
Joined: Mon Sep 16, 2019 7:22 pm
Location: Gorzów

Post

Mam pytanie.
Czy da się jakoś wyeliminować zbyt częste powiadomienia z czujnika odległości (wodoszczelny). Jest zamontowany w szambie, znaczy nad. Ustawiłem sobie powiadomienie, że po przekroczeniu jakiś odległości dostaję info. I niby pomiar jest stabilny, ale co jakiś czas pojawia się sekundowy pik...skok np. z 1 metra do 10 metrów. I przychodzi mi powiadomienie które jeśli chodzi o warunek jest ok, ale faktycznie jest nieco inaczej.
Da się to jakoś wyeliminować? Coś w warunku zmienić? Ale co?
Teraz jest tylko warunek conected i depth.
User avatar
klew
Posts: 8355
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Krzyśku wrote: Fri Dec 18, 2020 4:59 pm Mam pytanie.
Czy da się jakoś wyeliminować zbyt częste powiadomienia z czujnika odległości (wodoszczelny). Jest zamontowany w szambie, znaczy nad. Ustawiłem sobie powiadomienie, że po przekroczeniu jakiś odległości dostaję info. I niby pomiar jest stabilny, ale co jakiś czas pojawia się sekundowy pik...skok np. z 1 metra do 10 metrów. I przychodzi mi powiadomienie które jeśli chodzi o warunek jest ok, ale faktycznie jest nieco inaczej.
Da się to jakoś wyeliminować? Coś w warunku zmienić? Ale co?
Teraz jest tylko warunek conected i depth.
Jaki soft masz na urządzeniu wykonawczym?

W samych skryptach możesz sobie to też ograniczyć na zasadzie "jeśli większy niż 1 m i mniejszy niż 3 m to... "
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Krzyśku
Posts: 144
Joined: Mon Sep 16, 2019 7:22 pm
Location: Gorzów

Post

GUI generic
d1 mini pro
jsn-sr04t
Hali
Posts: 4
Joined: Wed Aug 30, 2017 12:15 pm

Post

Mam taki pomysł żeby przy pomocy klawisza centralnego sterowac wszystkimi roletami.
Ale nie wiem dlaczego nie chce mi działac to w takiej kofnfiguracji:
roleta.JPG
Czy to jest jakiś znany bład? Próbowałem juz wszystkiego. Warunki są spełnione a roleta lazienka ani drgnie. Jak uruchomie scrypt recznie to działa.

Jak użyje do sterowania zasilania ON/OFF to wtedy scrypt uruchmia rolete.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
klew
Posts: 8355
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Hali wrote: Wed Dec 23, 2020 3:17 pm Mam taki pomysł żeby przy pomocy klawisza centralnego sterowac wszystkimi roletami.
Ale nie wiem dlaczego nie chce mi działac to w takiej kofnfiguracji:

roleta.JPG

Czy to jest jakiś znany bład? Próbowałem juz wszystkiego. Warunki są spełnione a roleta lazienka ani drgnie. Jak uruchomie scrypt recznie to działa.

Jak użyje do sterowania zasilania ON/OFF to wtedy scrypt uruchmia rolete.
Roleta chyba nie może być wyzwalaczem sceny. To nie błąd, tylko taka funkcjonalność jeszcze nie była wprowadzona
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
RNI
Posts: 5
Joined: Sun Dec 27, 2020 7:19 am

Post

forall wrote: Wed Oct 28, 2020 9:06 pm W logach na serwerze supla.fracz.com jet godzina różnicy...czy to jest poprawnie?

Pyytanko czy da się zrobić tak, że jak zostanie gniazdko włączone i ma stan "on" dłużej niż x minut to przychodzi powiadomienie albo czy przy MEW-01 jak pobór mocy będzie większy niż XXX WAT to można wysłać powiadomienie?
Chciałem podłączyć się pod pytanie kolegi.

Czy jest jakiś sposób aby w warunku wykonania sceny odnieść się do przebywania w stanie "on" przez określony czas?

Chciałbym sporządzić scenę, która wyłączy mi światło w skrytce pod warunkiem, że przez ostatnią godzinę nieprzerwalnie było one włączone (czyli ktoś zapomniał wyłączyć).
Chyba, że da to się jakoś inaczej zrobić?
User avatar
lukfud
Posts: 2101
Joined: Thu Nov 23, 2017 11:33 pm
Location: Warszawa

Post

RNI wrote: Sun Dec 27, 2020 11:35 am Czy jest jakiś sposób aby w warunku wykonania sceny odnieść się do przebywania w stanie "on" przez określony czas?
Chciałbym sporządzić scenę, która wyłączy mi światło w skrytce pod warunkiem, że przez ostatnią godzinę nieprzerwalnie było one włączone (czyli ktoś zapomniał wyłączyć).
Chyba, że da to się jakoś inaczej zrobić?
Automat schodowy nie wystarczy?
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
RNI
Posts: 5
Joined: Sun Dec 27, 2020 7:19 am

Post

lukfud wrote: Sun Dec 27, 2020 11:51 am
RNI wrote: Sun Dec 27, 2020 11:35 am Czy jest jakiś sposób aby w warunku wykonania sceny odnieść się do przebywania w stanie "on" przez określony czas?
Chciałbym sporządzić scenę, która wyłączy mi światło w skrytce pod warunkiem, że przez ostatnią godzinę nieprzerwalnie było one włączone (czyli ktoś zapomniał wyłączyć).
Chyba, że da to się jakoś inaczej zrobić?
Automat schodowy nie wystarczy?
W ostateczności tak, ale to jest już wychodzenie poza rozwiązanie Supla, co mi się nie bardzo podoba, bo naprawdę pokładam w tym projekcie duże nadzieje.

Return to “SUPLA Scripts”