Row-04m L’ i L”

patryk327

Po co w row-04m sa te dodatkowe wejścia na L’ i L”? W row-02 takich nie ma, mam tam po prostu zmostkowac fazę?
patryk327

Czy fazę L’ i L”tez mam zmostkowac jak na tym schemacie? Bo podłączyłem tak jak row-02 i nie działa światło…
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
pzygmunt

Zmostkuj.
Robert Błaszczak

Tak, zmostkuj.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
jedrzejs

Cześć,

Podepnę się pod ten temat, bo próbuję podłączyć ROW-04 do sterowania trzema obwodami oświetlenia u siebie w domu.

Rozumiem, że L' i L'' nie są wewnętrznie zmostkowane z L i żeby np. CH1 działał to muszę podłączyć fazę do L' (poza podłączeniem fazy do L)? A żeby działało CH4 to muszę mieć podpiętą fazę pod L''?

Z tego co rozumiem na schemacie, do CHx podpinam przewód neutralny idący do lampy. I tu rodzi się moje pytanie (amatora): dlaczego N, a nie fazowy L? Na logikę to powinien być przewód fazowy żeby zasilić żarówkę. Czy na schemacie po prostu chodzi o to, że żarówka/lampa jest oczywiście też podłączona do N (żeby był obwód), a z ROW-04 idzie jednak fazowy (L)?

Dzięki za wyjaśnienia.

Pozdrawiam
J.
Robert Błaszczak

Może w ten sposób będzie Ci to łatwiej zrozumieć. PK1 - PK4 to przekaźniki. Na rysunku w stanie rozwartym. Załączenie przekaźnika (zamknięcie obwodu) następuje z poziomu aplikacji SUPLA lub załączenia odpowiadającego wejścia IN1 - IN4.
L' i L'' wskazują, że można podłączyć zasilanie odbiorników (na schemacie żarówek) z dwóch różnych faz lub z dwóch obwodów zabezpieczonych różnymi wyłącznikami nadprądowymi.
row_04.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

jedrzejs

Robert Błaszczak wrote: Sun Feb 04, 2024 2:21 pm Może w ten sposób będzie Ci to łatwiej zrozumieć. PK1 - PK4 to przekaźniki. Na rysunku w stanie rozwartym. Załączenie przekaźnika (zamknięcie obwodu) następuje z poziomu aplikacji SUPLA lub załączenia odpowiadającego wejścia IN1 - IN4.
L' i L'' wskazują, że można podłączyć zasilanie odbiorników (na schemacie żarówek) z dwóch różnych faz lub z dwóch obwodów zabezpieczonych różnymi wyłącznikami nadprądowymi.

row_04.jpg
Dzięki, rysunek sporo pomógł w zrozumieniu co się dzieje w środku. Czyli de facto L to jest tylko zasilenie modułu, a żeby konkretna lampa została zasilona to muszę podłączyć fazę pod L' oraz L''.
Robert Błaszczak

Dokładnie tak.

Jak już wiesz, o co chodzi, to można sobie wyobrazić, że potrzebujesz sterować żarówkami samochodowymi 12V zasilanymi z akumulatora samochodowego. Wtedy podłączenie będzie wyglądało jak na poniższym schemacie. Myślę, że teraz rozumiesz, dlaczego L, L' i L'' nie są w środku połączone ze sobą.
row_04-2.jpg
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

Return to “ZAMEL ROW-04m”