Problem z konfiguracją

damwojt

Dzień dobry,

Zamówiłem 5szt. tych urządzeń i przyznam się szczerze mam problem z dodaniem ich do aplikacji. Pierwszy dodał się za trzecią próbą. Przy pięciokrotnej konfiguracji drugiego czujnika zrezygnowałem. Informacja zwrotna od urządzenia jest następująca: config mode, no connection to network.
Urządzenie znajduje się 3m od routera wifi. Czy to router może być problemem? Nadmienię, że brama garażowa i wjazdowa oddalona o 10mb plus przegroda budowlana działa bez zarzutu na tym samym routerze.
Będę wdzięczny za wskazówki.
Pozdrawiam
Damian
klew

Jak dodajesz urządzenie? Upewnij się że podajesz sieć wifi na paśmie 2,4 GHz
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
damwojt

Tak jak pisałem wcześniej, to nie pierwsze moje urządzenie zamel supla, dodaję jak zawsze dodawanie jest bardzo intuicyjne więc klikam dalej i dalej i zawsze się dodawało. Z tym produktem mam ten problem ze udało mi się dodać 1/5. Procedura ta sama sieć ta sama. Częstotliwość jest na pewno dobra bo na tym routerze działają 2 z 8 moich urządzeń.
klew

damwojt wrote: Thu Dec 22, 2022 8:51 pm Tak jak pisałem wcześniej, to nie pierwsze moje urządzenie zamel supla, dodaję jak zawsze dodawanie jest bardzo intuicyjne więc klikam dalej i dalej i zawsze się dodawało. Z tym produktem mam ten problem ze udało mi się dodać 1/5. Procedura ta sama sieć ta sama. Częstotliwość jest na pewno dobra bo na tym routerze działają 2 z 8 moich urządzeń.
Jeśli jesteś pewien, że konfigurujesz urządzenie do poprawnej sieci pracującej na 2,4 GHz i podajesz prawidłowe hasło, to jest jeszcze szansa, że Twój router osiągnął limit urządzeń, albo jakiś inny komponent sieci domowej osiągnął limit (choć raczej ograniczenia ilości urzadzeń Wi-Fi na jeden AP jest najbardziej prawdopodobna).

Możesz spróbować udostępnić sieć Wi-Fi ze swojego telefonu (hot-spot) i skonfigurować THW do sieci na telefonie. Wtedy jeśli połączy się prawidłowo, to znaczy, że najprawdopodobniej problem leży po stronie sieci domowej.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
damwojt

Udało mi się skonfigurować kolejny element. Nie wiem co jest przyczyną. Za 3-4 razem konfiguracja przebiega pomyślnie i po 10 min urządzenie pojawia się w aplikacji. Router - ustawienia sieciowe nic nie zmieniałem. Jakiś dziwny Roller Coaster :?
3DPiCiU

damwojt wrote: Fri Dec 23, 2022 2:17 pm Udało mi się skonfigurować kolejny element. Nie wiem co jest przyczyną. Za 3-4 razem konfiguracja przebiega pomyślnie i po 10 min urządzenie pojawia się w aplikacji. Router - ustawienia sieciowe nic nie zmieniałem. Jakiś dziwny Roller Coaster :?
Przy dodawaniu kolejnego urządzenia WiFi jeżeli będziesz miał podobne problemy po prostu uruchom router lub AP jeszcze raz, ale musisz koniecznie odciąć zasilanie nie restart w konfiguracji bo to ostatnie nie pomaga.
U mnie sprawdza się to u klientów.
Nie mam czasu robienia statystyk jakie marki, ale niektóre routery tak mają zwłaszcza jak "genialny" instalator przede mną podłączył na tym router-ku na WiFi TV Smart i często jest tam oglądany YT lub jakieś platformy VOD.
Przy czym muszę zaznaczyć iż mowa sprzęcie tu o tzw. masówce do klientów indywidualnych.

Return to “ZAMEL THW-01”