Problem z czujnikami

Sterowniki bramowe i osłonowe
Ja nusz

Witam Wszystkich. Nie chce zakładać nowego wątku bo wydaje mi sie, że ten jest odpowiedni.
Mam problem z NICE SBP-01. Opisze sytuacje: Brama Garażowa Podnoszona. Kontaktron K2 na dole - jest zamknięty jeśli brama jest fizycznie zamknięta ( ikona stanu zamkniętej bramy w Supli). Kontaktron K1- u góry jest normalnie otwarty jeśli brama jest zamknięta( ikona stanu zamkniętej bramy w Supli). W momencie otwierania bramy do pozycji uchylonej np 50% zarówno kontaktron K1 i K2 są otwarte i brama stoi pomiędzy nimi ( ikona stanu Uchylonej 50% bramy w Supli) , następnie jeśli brama jest całkowicie otwarta to kontaktron K1 zostaje zamknięty i ikona stanu bramy jest całkowicie otwarta w Supli. Supla pokazuje prawidłowy stan i jest ok. Problem jest z pokazywaniem tego samego stanu w SBP-01 Nice. Mianowicie Kontaktron K2 na dole - jest zamknięty jeśli brama jest fizycznie zamknięta i ikona stanu zamkniętej bramy w NICE zmienia się na otwartą i zmienia się na ikonę która nie powinna być u mnie bo zmieniłem wszystkie stany i ikony.. Zauważyłem, że jeśli kontaktron K2 jest zamknięty bo brama jest zamknięta i dodatkowo przyłożę magnes do Kontaktronu K1 który jest fizycznie otwarty to w tym momencie się zamknie i wskoczy mi prawidłowy stan Bramy w Aplikacji NICE ale jest to niemożliwe fizycznie . Dlaczego tak się dzieje. Czy to błąd w NICE
Jeśli natomiast wybiorę zamiast bramy garażowej bramę wjazdowa i zastosuje te same ustawienia, zmienię tylko ikony na garażowe to jest wszystko ok.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
pzygmunt

To są rzuty z aplikacji Nice i Supla przy identycznym sprzęcie tj. urządzeniu wykonawczym ?
Czy używasz różnych modułów wykonawczych tj. Nice SBP i Zamel SBW ?

Czujnik otwarcia powinien zamykać obwód przy całkowitym zamknięciu bramy.
Czujnik pośredniego otwarcia powinien zamykać lub otwierać obwód przy całkowitym otwarciu bramy.
Jeśli czujnik pośredniego otwarcia zamyka obwód przy całkowitym otwarciu bramy to należy w cloud ustawić odwróconą logikę.
Ja nusz

Witam. Tak to jest jedno urządzenie wykonawcze i połączenie dla SBP-01 NICE. Aplikacja Nice po lewej i Supla po prawej.
Obserwowałem na telefonie nr 1 z aplikacja Nice oraz na drugim telefonie na aplikacji Supla. Stany są takie jak na zrzucie.
Brama zamknięta to faktycznie na Supla jest brama zamknięta (Brama zamknięta kolor czerwony), bo kontaktron K2 jest zwarty-zamknięty a Kontaktron K1- jest otwarty. Jeśli zatrzymam bramę po środku ( Brama 50% kolor czerwony i zielony) to tym samym kontaktron K1 i K2 są otwarte, a jeśli brama jest całkowicie otwarta ( Brama otwarta kolor zielony) bo dojechała do końca więc Kontaktron K1 się zamyka- zwiera a kontaktron K2 jest otwarty.
Natomiast w aplikacji Nice ( przy tych zamych ruchach i stanach ) jeśli Brama zamknięta to w NICE pokazuje brama otwarta (Brama otwarta kolor biały), mimo że kontaktron K2 jest zwarty-zamknięty a Kontaktron K1- jest otwarty. Jeśli zatrzymam bramę po środku ( Brama 50% kolor czerwony i zielony - stan pokrywa się z Supla) to tym samym kontaktron K1 i k2 są otwarte, a jeśli brama jest całkowicie otwarta ( Brama otwarta kolor zielony- Stan pokrywa się z Supla) bo dojechała do końca to Kontaktron K1 się zamyka- zwiera a kontaktron K2 jest otwarty. Aby uzyskać widok zamkniętej bramy na Aplikacji Nice to brama musi się zamknąć czyli K2 - zamknięty oraz muszę przyłożyć magnes do K1, który jest fizycznie otwarty. To nie możliwe
Widzę następujące rozwiązanie:
-Zrezygnować z Apki Nice i korzystać tylko z Supla
-Mimo iż mam Bramę garażowa to wybrać funkcję w Cloud: Otwieranie/zamykanie bramy wjazdowej oraz czujnik otwarcia i czujnik pośredni dla bramy wjazdowej i jednocześnie zmienić wszystkie ikony tak jak teraz to mam zrobione na Bramę garażowa Jedynie takie oszukane rozwiązanie pokazuje poprawny stan bramy w obu aplikacjach.
Robiłem to na SBP-01 na stole z kontaktronami i różnymi ustawieniami i nie mam już pomysłu.

Albo jest błąd w aplikacji Nice albo w Funkcji Otwieranie zamykanie bramy garażowej. Sam nie wiem.
pzygmunt

Jeśli w aplikacji Nice stan bramy jest niewłaściwy, a w aplikacji Supla jest poprawny to sugeruję zaczekać na jej aktualizację aplikacji Nice, która powinna się niebawem pojawić.
Samo sterowanie musi działać tak samo w obu aplikacjach.
Ja nusz

Dziękuję.
Wersja oprogramowania w Nice SBP-01 to obecnie 2.8.54.
Porównałem jeszcze SBW-01 wersja oprogramowania 2.8.53 ustawienia Bramy garażowej. Supla i Nice pokazuje poprawny stan dla bramy otwartej i uchylonej na 50%. Natomiast przy zamkniętej bramie się różnią.
Poczekamy do aktualizacji ponieważ przy bramie garażowej chciałoby się mieć ustawienia bramy garażowej a nie wjazdowej.

Return to “Nice Wi-Fi”