warunek otwarcia bramy wjazdowej zależny od furtki

xcszuwar

Cześć
jak to ugryźć ?
Mam bramę wjazdową SBW1 otwieraną w strone furtki
(z powodu braku miejsca). Furtka ma elektrozaczep na Sanoff sv.

Chciałbym uniemożliwić otwarcie bramy wjazdowej w momencie gdy furtka jest uchylona co sygnalizuje kontaktron z powiadomieniem pushover
.
xcszuwar
https://sobianowice.aqi.eco/pl

30 urządzeń Supla :) :D
Gitman

a jak dasz fotokomórkę za furtkę tak żeby zadziałała w momencie uchylenia furtki i ustawić tak żeby brama nie reagowała na otwieranie kiedy fotokomórka jest zasłonięta ?
klew

Napędy bram często mają wejścia na czujniki przeszkód. Ja bym przeczytał dokładnie instrukcje od napędu, czy da się podłączyć jakiś czujnik który blokuje otwieranie i tam bym podłączył kontaktron od furtki.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
YoMan

xcszuwar wrote: Sun Jun 11, 2023 7:28 am Cześć
jak to ugryźć ?

Chciałbym uniemożliwić otwarcie bramy wjazdowej w momencie gdy furtka jest uchylona co sygnalizuje kontaktron z powiadomieniem pushover
.
Programowo nie przychodzi mi nic na myśl. Znajomy to rozwiązał na integrze. Pytanie czy brama otwiera się tylko z supli czy też z pilota/przycisku. Jeżeli tylko supla to chyba bym włożył dodatkowy przekaźnik który odetnie sterowanie bramy przez SBW kiedy kontaktron rozwarty.
Ewentualnie (nie sprawdzalem) może da się zastąpić otwieranie bramy wirtualnym przekaźnikiem i przekazywać sygnał do SBW za pomocą skryptów pod warunkiem.
YoMan

YoMan wrote: Sun Jun 11, 2023 9:25 am
jak to ugryźć ?

.
Programowo nie przychodzi mi nic na myśl. Znajomy to rozwiązał na integrze. Pytanie czy brama otwiera się tylko z supli czy też z pilota/przycisku. Jeżeli tylko supla to chyba bym włożył dodatkowy przekaźnik który odetnie sterowanie bramy przez SBW kiedy kontaktron rozwarty.
Ewentualnie (nie sprawdzalem) może da się zastąpić otwieranie bramy wirtualnym przekaźnikiem i przekazywać sygnał do SBW za pomocą skryptów pod warunkiem.
zakładałem taki temat z Satelem tam sobie poradziłem właśnie na wejściu fotokomórek w napędzie.
i dodatkowym przekaznikiem. Zależało mi na tym żeby w momencie uzbrojenia alarmu nie działało mi otwarciem za pomocą Supli i pilota viewtopic.php?t=11477

W tym temacie myślałem właśnie o programowym "bloku " otwarcia ale tylko za pomocą Supli ( SBW1)
xcszuwar
https://sobianowice.aqi.eco/pl

30 urządzeń Supla :) :D
shimano73

jak to ugryźć ?

.
Ja u jednego klienta zamontowałem na furtce dwa kontaktrony , jeden do supli (sbw-02) drugi do sterownika bramy (somfy) , w chwili otwarcia / braku zamknięcia daje sygnał "stop" na sterownik bramy - wydaje mi sie że jest to pewniejsze i bezpieczne rozwiązanie bez względu na działanie internetów/skryptów/supli
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)

Return to “SUPLA Scripts”