Program weryfikujący sekwencję połączenia

LukaszH

Szukam programisty który, pomógł by mi w napisaniu programu weryfikującego odpowiednią sekwencję połączeń kablowych lub światłowodowych. Być może coś już takiego istnieje i może ktoś mnie nakierować ? Sama idea jak w testerze kabli Rj45 np: tester RJ45

Jeśli chodzi o urządzenie, wykonawcze, to sobie coś zaprojektuję ale chciałbym najlepiej na ESP32 od strony programowej uzyskać takie coś:
1. 64 inputs i 64 outputs (na jakimś ekspanderze chyba najlepiej MCP23017)
2. Strona web serwer do konfiguracji urządzenia
3. Wyświetlacz (może być OLED 1.3)
4. przycisk wyzwalający
5. przycisk resetujący
6. lampka prawidłowej sekwencji "ok"
7. lampka błędnej sekwencji "nok"
8. Możliwość konfigurowania sekwencji z poziomu strony www (coś jak ma GUI Generic)
9. Możliwość konfigurowania czasu weryfikacji w ms (np. od 50 do 2000ms)

Działanie:
Połączenie kablowe/lub światłowodowe po jednej stronie łącze z inputami z drugiej z outputami. Następnie na stronie konfiguracyjnej urządzenia, ustawiamy który input ma odpowiadać outputowi (czyli jaka ma być sekwencja połączenia) i ile kanałów ma zostać sprawdzone od 2 do 64. Po naciśnięciu wyzwalacza (jakiś dodatkowy input/przycisk) załącza 1 wejście i wg ustawionej sekwencji sprawa czy zapalił się odpowiedni output, itd. Dla zobrazowania np. połączenie 5 kabli:
1. output 1 (podanie sygnału przez 100-200ms) >>> sprawdzenie input 5 (w tych 100-200ms) >> jeśli ok przejście do następnego lub zwrócenie na wyświetlaczu błędu który output nie działa
2. output 2 >> input 1 >> jeśli ok przejście do następnego lub zwrócenie na wyświetlaczu błędu który output nie działa
3. output 3 >> input 2 >> jeśli ok przejście do następnego lub zwrócenie na wyświetlaczu błędu który output nie działa
4. output 4 >> input 4 >> jeśli ok przejście do następnego lub zwrócenie na wyświetlaczu błędu który output nie działa
5. output 5 >> input 3 >> jeśli ok przejście do następnego lub zwrócenie na wyświetlaczu błędu który output nie działa

Jeśli wszystkie outputy będą zgodne, to na wyświetlaczu pokazać że sekwencja jest ok i podać sygnał na lampkę "OK". W przeciwnym razie na wyświetlaczu pokazać, który output nie ma połączenia i podać sygnał na lampkę "NOK".

Forma podziękowania może być pieniężna, lub mogę odwdzięczyć się jakimś sterownikiem domu, lub zaprojektowaniu jakiejś płytki PCB :)
radzik_r

Do czego konkretnie ma to służyć? do sprawdzania instalacji domowej?
LukaszH

radzik_r wrote: Tue Feb 27, 2024 9:56 am Do czego konkretnie ma to służyć? do sprawdzania instalacji domowej?
Znajomy w pracy ma do testowania kable 64 żyłowe których końce mają pokrzyżowaną dziwnie polaryzację (zarabiają końcówki) i często się mylą, ponieważ nie ma rozróżnienia kolorów. Zrobiłem program z chatem GPT z web serwerem i o ile załączenie odpowiedniego przekaźnika tak jak w GG, to poszło nawet sekwencja z przycisku aby naciskając przycisk przeskakiwał przekaźnik po jednym, to automatyczny test jakoś słabo działa bo już mam ponad 500 linijek kodu i GPT przestaje dobrze ogarniać kontekst i się myli i ciężko mi się pisze odpowiednie prompty. Pewnie jakbym lepiej ogarniał programowanie, to jakimiś fragmentami modułami/funkcjami w jakiejś strukturze dało by się napisać duże i skomplikowane programy.
radzik_r

LukaszH wrote: Wed Feb 28, 2024 5:07 am
radzik_r wrote: Tue Feb 27, 2024 9:56 am Do czego konkretnie ma to służyć? do sprawdzania instalacji domowej?
Znajomy w pracy ma do testowania kable 64 żyłowe których końce mają pokrzyżowaną dziwnie polaryzację (zarabiają końcówki) i często się mylą, ponieważ nie ma rozróżnienia kolorów. Zrobiłem program z chatem GPT z web serwerem i o ile załączenie odpowiedniego przekaźnika tak jak w GG, to poszło nawet sekwencja z przycisku aby naciskając przycisk przeskakiwał przekaźnik po jednym, to automatyczny test jakoś słabo działa bo już mam ponad 500 linijek kodu i GPT przestaje dobrze ogarniać kontekst i się myli i ciężko mi się pisze odpowiednie prompty. Pewnie jakbym lepiej ogarniał programowanie, to jakimiś fragmentami modułami/funkcjami w jakiejś strukturze dało by się napisać duże i skomplikowane programy.
napisz do mnie na WhatsAppa 505661721

Return to “Ogłoszenia / Giełda / Zlecenia”