[A] Wersja 24.03.01

mipolansk

Zapraszamy do testowania kolejnego wydania aplikacja Supla. W ramach przygotowań do wprowadzenia wsparcia dla żaluzji fasadowych przebudowane zostały widoki z detalami rolet oraz okien dachowych (zarówno pojedynczych kanałów jak i grup). Nowe widoki zostały dostosowane również do małych ekranów ( warte uwagi, jeśli używasz NSPanel z suplą ;) ). A pełen zakres zmian na liście poniżej:
- Wspomniana już przebudowa widoków detali kanałów sterowania roletami oraz oknami dachowymi
- Wspomniana już przebudowa widoków detali grup sterowania roletami oraz oknami dachowymi
- Zmiana precyzji wyświetlania stanu liczników (wody, gazu, prądu) - na liście 2 miejsca po przecinku, w detalach 3 miejsca po przecinku.

Edit 19.03 - Poprawki do zgłoszonych uwag
- Detale rolet powinny lepiej dostosowywać się do rozmiaru ekranu (viewtopic.php?p=176811#p176811)
- Przycisk do kalibracji będzie się pojawiał tylko gdy urządzenie wspiera kalibrację
- Przyciski po lewej stronie powinny już działać po staremu i pozwalać na dojeżdżanie do pozycji krańcowych (viewtopic.php?p=176808#p176808)

Edit 26.03 - post
- Nowa ikonka do przycisku kalibracji rolety
- Poprawienie wykrywania gestów na oknie - przesunięcie rolety powinno być możliwe tylko gdy klikamy w okno, a gesty po bokach okna nie powinny być uwzględnianie
- Wsparcie dla trybu ciemnego. Nie jest to jeszcze całkowite dostosowanie aplikacji do tego trybu, ale usprawnienie, które powinno rozwiązać wiele zgłaszanych przez was uwag - dajcie znać jak to u was teraz wygląda :)

Edit 27.03 - post
- Tryb nocny dodany do ustawień. Można wybrać jedną z trzech wartości: Tak - przestawia aplikację w tryb nocny, Nie - przestawia aplikację w tryb dzienny, Auto - Tryb nocny działa zgodnie z ustawieniami systemowymi. Ważne: Aplikacja wystartuje z wyłączonym trybem nocnym, więc należy przejść do ustawień i wybrać swoje preferencje :)
- Błąd, który powodował, że ikonki użytkowników się nie wyświetlały został naprawiony.
- Okno w kanale sterowania roletami zyskało ciemniejsze kolory w trybie nocnym.

Edit 29.03 - post
- Dodano wsparcie dla nocnych ikonek użytkownika. Ikonki należy najpierw dodać przez cloud.supla.org

Wersja dostępna tutaj: https://drive.google.com/file/d/1YnklLO ... sp=sharing

Te same zmiany dla platformy iOS pojawią się już wkrótce. Czekamy na uwagi :)
Last edited by mipolansk on Fri Mar 29, 2024 11:44 am, edited 7 times in total.
RomanG

Rolety fajnie się prezentują! :)
Zauważyłem, że lewe przyciski straciły możliwość dojeżdżania do pozycji krańcowych. Reagują na czas ustawiony w cloud-zie.
mipolansk

RomanG wrote: Mon Mar 18, 2024 12:16 pm Zauważyłem, że lewe przyciski straciły możliwość dojeżdżania do pozycji krańcowych. Reagują na czas ustawiony w cloud-zie.
To nie było zamierzone :) sprawdzę, dzięki za uwagę.
RomanG

Zauważyłem jeszcze coś dziwnego; naciskając na wolne pole w środku - między przyciskami - to następuje jakaś dziwna reakcja.
Nie wiem, czy u mnie w apce nie wyświetlają się jakieś przyciski?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Mario78

Miedzy przyciskami gora/dol jest stop. Nie widzisz go?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
RomanG

Między lewymi , a prawymi przyciskami. Klikam w wolne pole i słyszę cykanie przekaźnika.
Roleta u mnie nie rusza, bo jest zwłoka w uruchomieniu.
mipolansk

Są dwie wersje ekranu, jak nie wszystko mieści się jedno pod drugim, to wtedy przyciski wyświetlają się po bokach. Widzę jednak, że muszę trochę zmienić parametry na podstawie których decyduje o ustawieniu elementów na ekranie. Postaram się to dopracować na podstawie waszych ekranów i wrzucę poprawioną wersję.
RomanG

RomanG wrote: Mon Mar 18, 2024 12:52 pm Między lewymi , a prawymi przyciskami. Klikam w wolne pole i słyszę cykanie przekaźnika.
Roleta u mnie nie rusza, bo jest zwłoka w uruchomieniu.
Wyświetlanie, to jedno, a to chwilowe wyzwalanie przekaźnika przy klikaniu w wolne pole, to nie jest inna sprawa?
mipolansk

@RomanG, mógłbyś dla testu zainstalować aplikację https://play.google.com/store/apps/deta ... screeninfo i podesłać mi zrzut ekranu? Tam będą wymiary Twojego ekranu. Przydałoby mi się, żeby sprawdzić parametry pod kątem ustawień Twojego ekranu

To wygląda mniej więcej tak:
Screenshot_20240318_135624_Screen Info.jpg
mipolansk

RomanG wrote: Mon Mar 18, 2024 12:59 pm Wyświetlanie, to jedno, a to chwilowe wyzwalanie przekaźnika przy klikaniu w wolne pole, to nie jest inna sprawa?
Widok który widzisz, jest przewidziany do bardziej kwadratowych ekranów. Wtedy tej przestrzeni praktyczne nie ma. Więc jeżeli zobaczysz widok dla prostokątnych ekranów to wtedy również tej przestrzeni nie będzie i problemu też nie będzie :)

Return to “Android”