Supla Offline Party 2024

pzygmunt

Cześć wszystkim! :)

Chcielibyśmy rozpocząć dyskusję na temat Supla Offline Party 2024. Wiemy, że poprzednia impreza (viewtopic.php?p=157492#p157492) cieszyła się Waszym uznaniem, co wyraziliście w anonimowej ankiecie przeprowadzonej kilka dni po imprezie. Z tejże ankiety wynikało również, że brakowało Wam oficjalnej agendy, zawierającej z góry określone godziny paneli dyskusyjnych. W związku z powyższym, taka agenda powstanie odpowiednio wcześnie przed dniem wydarzenia.

Chcąc lepiej przygotować się do tegorocznego spotkania, chcielibyśmy poznać Wasze zdanie na temat tego, czy SOP2024 powinno odbyć się w tej samej formule co poprzednio, czyli "piknik rodzinny". Jeśli nie, to w jakiej? W jakim terminie powinna odbyć się impreza? W jakich godzinach? Czy miejsce to co poprzednio, czy lokalizacja w zupełnie innej części Polski? Każda sugestia mile widziana.

Zapraszamy do dyskusji.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Goral64

Jak dla mnie poprzednia formuła i miejscówka były ok.
Do terminu się dostosuję.
Już nie mogę się doczekać :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Image
shimano73

Dla mnie miejscówka była OK, termin można dostosować , ostatnio nawet urlop przesunąłem :) Co do ramówki , to wydaje mi się że powinna powstać. Ostatnio utworzyło się kilka grup dyskusyjnych i nie wiadomo było do której dołączyć :)
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Robert Błaszczak

Hej,

1. Jeśli formuła Supla Offline Party 2024 ma być - jak poprzednio - rodzinna, to miejscówka pod taką imprezę była wręcz idealna. Ale pojawiały się na Supla Offline Party 2023 głosy, że może warto byłoby się spotkać w gronie nazwijmy to "bardziej technicznym" i z noclegiem :lol: Więc pod tym względem (brak sensownej bazy noclegowej dla większej ilości osób) należałoby pomyśleć o innym miejscu.

2. Na 100% konieczne jest utworzenie agendy SOP2024.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
veeroos

Hej,.w sumie na FB napisałem, ale i tu parę słów napiszę 😉.
No więc tak, miejscówka była jak najbardziej OK, ale mogę nie być obiektywny, bo ja mam 100km tylko, a niektórzy muszą dalej jechać, co do formy, jak najbardziej OK. No ale przydała by się Agenda.
Przydały by się jakieś warsztaty dla początkujących i prezentacja gotowych modułów, konfiguracja, tak dla "zielonych", bo wiele osób jest obeznanych z tematem, ale jak ktoś chce zastosować "Suplowy sprzęt", a mieli tylko wcześniej styczność z urządzeniami konkurencji to dla takich osób mogły by być warsztaty jak dodać urządzenie z poziomu aplikacji, lub wpisując dane w webserwerze.
Następna sprawa to może ktoś kto buduje urządzenia DIY byłby chętny na przeprowadzenie warsztatów pod nazwą "Zbuduj własny moduł". Miałby parę przykładowych czujników, wejść, wyjść, ledków 😉 i na przykład na podstawie wygenerowanego softu w GG pokazał by całkowicie początkującym jak można sobie samemu zbudować własne urządzenie na płytce stykowej 😉. Bo raczej nie ma sensu robienia warsztatów programistycznych z programowania w Arduino lub Visual Studio. Żeby wygenerować soft w GG i wgrać program do urządzenia nie trzeba umieć programować, a jakby komuś na przykładzie termostatu, podpinając do niego na przykład jeszcze wyświetlacz,, pokazać co narzędzie jakim jest GG potrafi, to może nawet młodsi uczestnicy by się zainteresowali.
Zamel Mew-01, Wemos D1 mini Pro + Ikea vindriktning + BME280, 3x - SonOff mini, 3x - SonOff Basic, 3xGosund SP111, SonOff S55, 2x GOSUND WB4

https://github.com/v33r005
YoMan

veeroos wrote: Sun Mar 24, 2024 4:08 pm Przydały by się jakieś warsztaty dla początkujących
Moim zdaniem warsztaty "dla początkujących" na bazie GG to nie jest dobrzy pomysł. Początkujący zaczynają od zamela a następnym krokiem jest GG. Dzięki @krycha88 jest GG, które jest tak proste, że każdy prawie początkujący ogarnia a z drugiej strony na ostatnim SOP jakoś nie uświadczyłem takich początkujących co by GG nie ogarniali.

Z mojej strony bardzo bym chciał uczestniczyć w warsztatach takich np. jak:
1. klew,lukfud - pisanie softu dla początkujących arduino (to już nieco wyższy level)
2. krycha - soft na bazie bardziej zaawansowanych narzędzi + budowa GG (żeby było mniej głupich pytań o dodanie czegoś)
3. Zibi, veeroos - budowanie i pisanie softów pod radiówki
4. lukasz, SmartBob, radzik - budowanie fizycznych urządzeń (które u nich są już na poziomie bliskim komercyjnych, jeżeli nie równym)
....
etc. (to taka lista na szybko)
oczywiście te osoby musiały by być chętne do podzielenia się wiedzą ale myślę, że to by bardziej wzbudziło zainteresowanie uczestników SOP niż "szkolenie z GG" :)
YoMan

Goral64 wrote: Sat Mar 23, 2024 9:11 pm Jak dla mnie poprzednia formuła i miejscówka były ok.
Do terminu się dostosuję.
Już nie mogę się doczekać :)
Lepiej bym tego nie ujął.
Może oficjalna dyskusja nt. Waszych planów na kolejny rok/lata i "konfrontacja" z oczekiwaniami użytkowników. Zbierane były niedawno informacje czego brakuje, na jakie urządzenia/funkcjonalności czekamy. Może gdybyście przedstawili wyniki ankiety, moglibyśmy wspólnie podyskutować przedstawiając argumenty.
Ostatnie miesiące przyniosły wiele nowego za co wielu jest wam wdzięcznych, nie można jednak odpuszczać by utrzymać się na rynku. Czekam z niecierpliwością na kolejne spotkanie.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
veeroos

YoMan wrote: Sun Mar 24, 2024 6:37 pm
veeroos wrote: Sun Mar 24, 2024 4:08 pm Przydały by się jakieś warsztaty dla początkujących
Moim zdaniem warsztaty "dla początkujących" na bazie GG to nie jest dobrzy pomysł...
Troszkę mnie źle zrozumiałeś 😉, tak jak napisałem warsztaty dla początkujących to są według mnie warsztaty z prezentacji gotowych modułów, ich możliwości, konfiguracji, bo wiele osób z którymi rozmawiam, patrzą na konfigurację jak na czarną magię.
Warsztaty z podstaw to jest drugi temat 😉, drugi typ warsztatów, czy będą chętni do tłumaczenia to inna sprawa. Jeśli będzie taka potrzeba to o ile miejsce i termin będzie pasował i będzie chęć to mógłbym podzielić się swoją wiedzą, ale nie wiem czy to na tym spotkaniu, czy jak to ładnie kolega Robert napisał na spotkaniu w "gronie bardziej technicznym" 😉.
Zamel Mew-01, Wemos D1 mini Pro + Ikea vindriktning + BME280, 3x - SonOff mini, 3x - SonOff Basic, 3xGosund SP111, SonOff S55, 2x GOSUND WB4

https://github.com/v33r005
YoMan

veeroos wrote: Sun Mar 24, 2024 8:55 pm
YoMan wrote: Sun Mar 24, 2024 6:37 pm
Moim zdaniem warsztaty "dla początkujących" na bazie GG to nie jest dobrzy pomysł...
Troszkę mnie źle zrozumiałeś 😉
Na to wychodzi :)
YoMan

Poprzednie miejsce było całkiem fajne, nawet nazwa kolorystycznie adekwatna :-) Formułę rodzinnego pikniku bym utrzymał.
Jedyne czego brakowało to jakiejś agendy, żeby można było w międzyczasie chwilę pochodzić po terenie, a potem wrócić. Tak niektóre osoby mogło ominąć losowanie albo zdjęcie. Jak wspominaliście wcześniej jakieś warsztaty albo prezentacja własnych rozwiązań byłaby również fajnym pomysłem.

Return to “Ogólna dyskusja”