rejestracja w czasie - kontrola poziomu deszczówki w zbiorniku

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
melex

Witam. Kupiłem na all.....o osuplowany ultradźwiękowy czujnik poziomu wody i mam pytanie jak w temacie. Potrzebuje kontrolować poziom wody tak aby optymalnie dobrać ilość potrzebną wody do nawadniania ogrodu . Czy jest taka możliwość abym miał wgląd jak to się kształtowało w ciągu miesiąca, roku?
Leszek
pzygmunt

Zależy jaką funkcję kanału tam masz.
Pietras81

melex wrote: Fri May 31, 2024 5:52 pm Witam. Kupiłem na all.....o osuplowany ultradźwiękowy czujnik poziomu wody i mam pytanie jak w temacie. Potrzebuje kontrolować poziom wody tak aby optymalnie dobrać ilość potrzebną wody do nawadniania ogrodu . Czy jest taka możliwość abym miał wgląd jak to się kształtowało w ciągu miesiąca, roku?
Leszek
Jak chcesz mieć pewna kontrolę to nie czujnik odległości tylko licznik wody. Masz statystyki na wykresach ile konkretnie o której godzinie wylales wody.
https://pietras-81.aqi.eco/
melex

Mam taki czujnik jak na zdjeciu. Funkcja kanału czujnik odległości.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pietras81

A może ten co ci to sprzedał powiedziałby co dalej. Ja to jestem pod wrażeniem szczególnie tych czujników do szamba, wody i opowieści jakie one są super. Czasami tez coś komuś zrobię ale jak mówię że do szamba czy wody to się nie nadaje to słyszę ze inni sprzedają.
https://pietras-81.aqi.eco/
klew

Tu nie ma co mówić.
Na kanale odległości nie ma w Supli historii.
Można by to przerobić na kanał KLOP, ale to wymaga umiejętności programistycznych i programowania urządzeń.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
melex

Pisalem do producenta i odpowiedzial ze nie ma . Nie jestem w temacie dla tego sadzilem ze skoro widze u siebie zmiane odleglosci w czasie rzeczywistym to sie da to rejestrowac podobnie jak mam pomiar temperatury na Zamel THW-01 i mam wglad w historie zmian temperatury.
pirat

Ten co ci to sprzedał wprowadza ludzi w błąd tak jak koledzy piszę one się nie nadają do szamba długo tam nie podziałają.
U siebie mam też zrobiony czujnik do sprawdzania poziomu wody również ultradzwiekowy ale jest zrobiony na 100% wodoszczelny płytka jest zalana żywicą a czujniki są w całości metalowe bez żadnych otworów.

Też bardzo mi brakuje historii z pomiarów pisałem już o tym niby są w planie ale nie wiadomo kiedy.
pzygmunt wrote: Fri May 31, 2024 7:38 pm Zależy jaką funkcję kanału tam masz.
Możesz rozwinąć tą myśl
A da się zmienić funkcję aby była historia pomiarów ?
melex

Ja zalozylem go do zbiornika na deszczowke. Tam jest zawsze chlodna woda a wiec nie ma parowania. Na zbiorniku mam wybudowany domek narzedziowy gdzie w podlodze jest pokrywa ktora nigdy nie byla wilgotna - zawsze sucha. Dla tego kupilem ten czujnik. Na1000% nie nadaje on sie do wilgotnych pomieszczen.
mmoohamm

Pietras81 wrote: Fri May 31, 2024 8:05 pm Jak chcesz mieć pewna kontrolę to nie czujnik odległości tylko licznik wody. Masz statystyki na wykresach ile konkretnie o której godzinie wylales wody.
Licznik wody w zbiorniku na deszczówkę jest o tyle problematyczny że u mnie woda wlewa się kilkoma kanałami. W studniach betonowych bez dna podsiąka od spodu - także ultradźwiękowy jest najlepszym rozwiązaniem. U mnie ten, o którym mowa na razie się sprawdza i ładnie steruje pompą, która jest w innym zbiorniku (dolewa wodę jak poziom spadnie poniżej 40 cm).

Return to “Pomysły i koncepcje”