Sterowanie wentylatorem w lazience

aras2

Witam. Nie bardzo mogę ogarnąć sterowanie wentylatorem w łazience w zależności od wilgotności w łazience i na dworze. Normalnie sterowanie wilgotnością w łazience steruje bezproblemowo wentylatorem, problem w tym gdy na zewnątrz jest duża wilgotność (w łazience również - otwarte okno ) wentylator pracuje cały czas. Chciałbym aby przy dużej wilgotności na zew. Wentylator się wyłączył i działał tylko w zależności od wilgotności w łazience.
Pozdrawiam
klew

aras2 wrote: Sun Jun 02, 2024 9:43 am Witam. Nie bardzo mogę ogarnąć sterowanie wentylatorem w łazience w zależności od wilgotności w łazience i na dworze. Normalnie sterowanie wilgotnością w łazience steruje bezproblemowo wentylatorem, problem w tym gdy na zewnątrz jest duża wilgotność (w łazience również - otwarte okno ) wentylator pracuje cały czas. Chciałbym aby przy dużej wilgotności na zew. Wentylator się wyłączył i działał tylko w zależności od wilgotności w łazience.
Pozdrawiam
Obecnie tego w Cloud nie ustawisz. Można próbować ze skryptami scripts.supla.io.

Ewentualnie jest propozycja, aby dało się włączać/wyłączać reakcje z poziomu innych reakcji/scen/harmonogramów. Wtedy można by to ustawić w Cloud na Reakcjach.
Tu jest issue do śledzenia, tylko nie wiem kiedy to będzie zrobione: https://github.com/SUPLA/supla-cloud/issues/827
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mmiikk

Planowałem takie sterowanie ale okazało się że doskonale się sprawdza automat schodowy na 45 minut. załączam po kąpieli włącznikiem łazienkowym. Czujnik wilgoci jest tylko informacyjnie.
Obawiałem się ze drażniło by mnie przy zażywaniu kąpieli pełnym relaksie nagłe załączenie wentylatora bo się wilgotność zwiększyła.

Return to “Pomoc”