Kod bramki jest dostępny tutaj:
https://github.com/lsroka76/Z2S_Library
Pliki binarne tutaj:
https://github.com/lsroka76/Z2S_Library/releases (kudos @rafalekkalwak@wp.pl)
Pliki z merged w nazwie wgrywamy od adresu 0x0000 - wgranie takiego pliku nadpisze wszystkie wcześniejsze ustawienia Supla i Zigbee (aczkolwiek i tak zalecane jest czyszczenie pamięci FLASH przed jego wgraniem).
UWAGA:Pliki o mniejszym rozmiarze wgrywamy od adresu 0x10 000 - bez czyszczenia flash - pozwoli to uaktualnić kod bramki bez utraty danych, pliki te można też wykorzystać do aktualizacji OTA (tylko wersja 8 MB).
1x BOOT otwiera nam siec bramki na 180 sekund - należy uruchomić parowanie na jednym urządzeniu, po zakończeniu parowania bramka się zrestartuje i wtedy urządzenie powinno być widoczne w Supla. Każdorazowo po restarcie bramki jest ona również otwarta na parowanie przez 180 sekund.
Proces parowania może zająć trochę czasu, więc proponuję poczekać z dodaniem nowego urządzenia aż poprzednie pojawi się nam w Supla.
5x BOOT powoduje reset subsystemu Zigbee do stanu fabrycznego - wszystkie urządzenia będą wymagać parowania, ale tablica powiązań Supla - Zigbee zostaje zachowana, więc w teorii od strony Supla nic nie powinno się zmienić - wszystkie kanały zostaną ponownie dodane przy starcie w tej samej kolejności i gdy pasujące do nich urządzenie zostanie w końcu sparowane ponownie zaczną dostawać płynące od niego dane.
10x BOOT powoduje wyczyszczenie tej tablicy powiązań Supla - Zigbee, ale pozostawia dane Zigbee, więc urządzenia są nadal sparowane i wysyłają dane, które trafiają w limbo.
Użycie tej funkcji ma wyłącznie sens w parze z 5xBOOT - w rezultacie otrzymujemy wyzerowaną całkowicie bramkę, koniecznie będzie też usunięcie urządzenia z Cloud.
Powyższe operacje są również dostępne z poziomu WebInterface bramki w sekcji Z2S CommandsBOOT ON_HOLD (minimum 2 sekundy) - SuplaDevice wchodzi w tryb konfiguracji.
W tej sekcji dostępna jest również eksperymentalna funkcja NWK SCAN (EXPERIMENTAL):
Po wybraniu NWK SCAN (EXPERIMENTAL) z listy poleceń i naciśnięciu SAVE bramka skanuje niskopoziomową tablicę podłączonych do niej urządzeń pozyskując m.in. ostatni sygnał RSSI urządzenia i wysyła go do odpowiedniego kanału Supla.
W przypadku sleepy devices (większość czujników) wartość RSSI po takim skanowaniu może wynosić 100%, chcąc zweryfikować rzeczywistą siłę sygnału należy najpierw urządzenie obudzić i dopiero wtedy wykonać to skanowanie - wartość RSSI powinna się uaktualnić w Supla.